Amalia Hotel

OCT-2017
TIP: SINGLE
150 ron/ zi

Impresiile unui pensionar NEasistat social

Mama mea tocmai s-a intors de la acest hotel, unde a fost pentru tratament. Iata care sunt impresiile ei - le voi scrie eu, intrucat ea nu foloseste retelele de soicalizare si internetul, in general.

Vom incepe cu punctele bune:

1. camera a fost foarte curata, s-au schimbat lenjeriile de doua ori si prosoapele de 4 ori in 15 zile

2. personalul amabil in hotel

3. personal amabil la tratament

Puncte slabe:

1. mancarea - sub orice critica: exemple de meniu de 30 de ron/ zi: dimineata: marmelada mizerabila, unt mizerabil, 3 masline uscate, salam de neatins, ceva vanat numit de personal sunca... mama nu si-a dat seama ce este (nu toate produsele odata, nu va speriati de atata abundenta); pranz: ciorba de vegeta cu doua degete de ulei deasupra, fasole, varza, paste - totul cat mai ieftin si mai plin de vegeta si afumaturi; cina: mamaliga cu orice ramanea de la pranz sau dimineata, paste cu resturi de salam, fructe, napolitane ARO...

Un meniu mizerabil, gatit ca la tara, gandit cu picioarele si menit sa hraneasca oameni in varsta, majoritatea asistati social...

2. patronul unitatii - un fel de bau bau avar si obraznic care nu stie cum sa faca sa profite cat mai mult de pe urma bietilor pensionari

Impresii încărcate de laura dobrescu in 20.10.2017 09:13:47

Validat / Publicat: 20.10.17 10:44:00

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (laura dobrescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 0 PMA (std) nota1  &  1 PMA (din 1 voturi) nota2
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 44.07478000 N, 28.63215100 E - neconfirmate încă
  • Ai fost acolo, la Amalia Hotel? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de laura dobrescu? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[20.10.17 10:42:35]

@laura dobrescu: AmFostAcolo nu acceptă, în general, impresii scrise în numele unor terți.

Având în vedere statutul tău — și contextul aparte = e greu de îndemnat mama să-și facă un cont pe sait, la o asemenea frumoasă vârstă :) — vom publica totuși, prin excepție, impresiile. FĂRĂ NOTE și FĂRĂ PMA (se poate vota doar simbolic), însă.

- maria55
[20.10.17 12:26:04]

@laura dobrescu: apreciez faptul ca ai scris! Apreciez faptul că ai purtat o discutie cu mămica ta vis a vis de impresiile dumniei sale!

Ce vreau eu sa spun si credeti-ma pe cuvânt, nu am vreun interes pt ca am unde mă caza in Eforie, este că acel domn"bau bau" ca sa te citez, l-ai prceput gresit, total gresit!

Este cea mai umană, solidară, saritoare persoana si nu sunt multi in Eforie, ssu ma rog in acest sistem de cazare, ca el!

Nu mă erijez in avocata lui, sunt de acord ca cei 30ron sunt insuficienti pt a asigura o masa decenta si sunt convins ca nu ai exagerat! Locatia, este sau poate fi numita de top pentru acest gen de sejur medical prin Casa de Pensii! In decursul anilor am beneficiat si eu de servicii de gen! M-am multumit cu ce am primit si m-am bucurat ca inca functioneaza@ Daca insa ati platit cash acesti bani la pensiune, se schimba situatia! Puteau mari baremul pt cele 3 mese pe zi!

Puteți evalua ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• De ce... Amalia!!!? (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 30.06.17 de noraro din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • O vacanta de vis (Jun.2012) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 08.07.12 de corinamarcu din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Loc de distrus concediul (Jul.2011) - punctaj satisfactie: 4.15 (scris in 20.09.11 de mihaxela din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Concediu 'de vis' (Aug.2010) - punctaj satisfactie: 2.65 (scris in 13.08.10 de claudene din ORADEA) - NU RECOMANDĂ
  • Hotel Amalia - Eforie Nord (Jul.2009) - punctaj satisfactie: 8.50 (scris in 27.02.10 de ms65 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.746901988983 sec