#E#D
Katia Apartments (unitate neclasificată)

06.10.2017
2000 lei

#G#0
#M#0

Impresii neplacute

In sept. 2017 am petrecut o saptamana in acest loc care are o pozitie foarte buna pt cei care vor sa fie aproape de apa si centrul comercial al satului.

In brosurile turistice aceasta vila este recomandata pentru cele 7 camere cu vedere la mare, si comfort.

Pot sa spun ca ei ar trebui sa spuna ca au numai 5 camere care se inscriu acestei descrieri. Camera 7 este, de fapt, un fel de pestera, fara nici un geam cu vedere la soare, si care ar trebui sa fie transformata in magazie, iar camera nr. 3, de la etaj, nu are baia decat pe culoar...

Este foarte neplacut sa ai o baie, unde nu pot incuia (decat pe dinauntru) usa. Nu_ti poti lasa lucrurile intime la indemana oricui. In plus, daca este oferita, aceasta camera ar trebui sa fie dat cu reducere, fata de celelalte camere.

Pentru ca mi-am manifestat nemultumirea fata de gazde, am fost tratata cu dispret tot timpul sejurului.

Chicineta de la etaj este f mica si inzestrata cu un mic resou, care abia incalzea.

Cred ca exista locuri mai bune de cazare in acest satuc.

Aici nu se ofera nici mic dejun ori cina.

Pe cat posibil, evitati aceasta vila!

Impresii încărcate de Aura2017oct in 06.10.2017 14:06:47

Validat / Publicat: 07.10.17 03:09:13

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Aura2017oct); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 5 voturi) nota2

[06.10.17 17:25:56]

@Aura2017oct: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 22&ridAnt=82507

[06.10.17 17:28:01]

Preţul din caseta tehnică este pentru patru persoane?

Te rugăm să ne precizezi. Mulţumesc

- maria55 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[07.10.17 09:18:56]

@Aura2017oct: da, in Nidri există locuri mai bune de cazare, asa cum spui! Trebuie insă putin noroc sau o mai buna documentare inainte de achizitionarea sejurului! Nu intotdeauna trebuie mers 100% pe mâna agentiei! Asta pt a nu rata vacanta! In plus numesti Nidri "sătuc"! Acum nu pot sa zic ca ar fi vreo metropola... dar nici satuc!

- Ciobix
[02.09.18 20:21:36]

@Aura2017oct:

In Iunie 2017 am stat acolo. Te contrazic flagrant, vila are o locatie absolut superba, proprietarul Thanassis nu stie engleza asa ca oricum te ignora iar micul dejun stiai de la inceput ca nu exista de cand ai platit.

In schimb nu ai spus ca exista 2 bucatarii complet mobilate si utilate cu tot ce doresti unde poti sa-ti faci micul dejun, cina sau pranzul.

In plus nu cunosti specificul insulelor grecesti si te plangi.

Recomand tututor care vor sa aleaga aceasta vila sa mearga acolo. Este superb!

PS: recomandarea vine de la un om care merge din 2002 in grecia an de an si in plus am locuit 2 ani acolo, vorbesc greaca etc. stiu ce spun adica pentru autoare.

[02.09.18 20:24:59]

@Ciobix: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

- ankzah
[09.07.19 12:57:00]

Este adevarat ce spune Aura! Imi pare rau acum ca nu am dat importanta cuvenita acestui articol inainte de a ma confrunta cu aceeasi situatie.

Atentie: nu toate camerele sunt la fel! Vila are doar 5 camere cu vedere spre mare (3 la etaj) si doua la parter.

Camera 1 (este la etaj) este cu vedere spre vest, deci foarte calduroasa iar aerul conditionat este contracost (5 euro pe zi). Este si foarte multa galagie, fiind orientata catre oras. Are o terasa comuna si doua reflectoare care lumineaza camera cat sa nu poti dormi fara sa tragi storurile.

Camera 7, cea de la parter este cea in care nimeni nu si-ar dori sa-si petreaca concediul: mica, fara balcon, cu vedere in spatele vilei. Iar cei care vin cu masina trebuie sa plateasca 7 euro pe zi parcarea intr-o parcare publica intrucat Katia Apartments nu are parcare proprie.

[09.07.19 13:16:05]

@ankzah: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

#G#1

• Vila Katia Lefkada (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.83 (scris in 24.07.18 de Jimmy1 din TIMIşOARA) - RECOMANDĂ
  • Katia Apartments (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 12.08.17 de Amaria 12 din PITEşTI) - RECOMANDĂ
  • O locatie superba! (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 02.09.18 de Ciobix din BUFTEA) - RECOMANDĂ
  • Studio Katia Nidri Lefkada (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 7.50 (scris in 25.06.17 de Luri1ana din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel Katia Apartments din Nidri (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 9.62 (scris in 07.06.17 de Rabona din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

#M#1

#G#2B