82026
Pensiunea Elisei (unitate neclasificată)

14.09.2017
Avatar felyy
DIN craiova
înscris/ă în 03.06.11
JUL-2017

Nu merita banii

Am ales pensiunea Elisei pentru o noapte de cazare in Timisoara. Este o pensiune cu personal dragut, dar raportul calitate-pret nu este avantajos.

Camera in care am stat era pozitionata la o strada foarte aglomerata si zgomotul produs de masini a fost foarte deranjant. In baie nu existau produse de toaleta, nici macar un sapun pentru spalat pe maini.

A trebuit sa solicit o lenjerie pentru pilota noua, deoarece se vedea clar ca cea dinaintea noastra nu fusese schimbata. Am primit una noua cu scuzele de rigoare, dar mi-a lasat un gust amar acest incident.

Micul-dejun este cel mai slab pe care l-am mancat vreodata. Este meniu fix, dat cu portia si nu stiu ce feliator detin, ca nu am vazut in viata mea felie de castravete taiata mai subtire :)) )

Am solicitat meniu vegetarian si am primit: 3 felii de cascaval, 3 felii de branza, o jumatate de rosie si 5 feliute de castravete. Bineinteles ca am primit si un cub de branza topita, cu sunca, desi specificasem ca mancam vegetarian.

Nici cei care mancau carne nu au fost mai norocosi, ei primind in plus cateva feliute cu mezeluri. Pe langa acest mic-dejun, consistent, mai primeai cateva felii de paine si daca doreai ceai sau cafea.

Nu cred ca dadeau faliment daca ne faceau o omleta sau sa primim un gem. Eu am considerat ca daca tot ne-au scos mezelurile din farfurie puteau sa ne dea o rosie intreaga macar sau tot castravetele - era cornison, nu Fabio :).

Cred ca patronii mai au de invatat cum sa faca turism si sa atraga clienti la pensiunea Elisei.

Impresii încărcate de felyy in 14.09.2017 15:35:09

Validat / Publicat: 14.09.17 16:14:09

• Alte destinații turistice prin care a fost: Moldova, Bucovina, Transilvania, Banat, Oltenia, Maramures, Muntenia, Grecia, Bulgaria, Ungaria, Austria, Germania, Italia, Serbia.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (felyy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3200 PMA (din 3 voturi) nota2

[14.09.17 16:03:20]

Mutat în rubrica "Pensiunea Elisei, TIMIȘOARA" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 51&ridAnt=82026

- felyy
[14.09.17 16:12:38]

@webmasterX: coordonatele GPS sunt ok. Poze am facut doar cu micul-dejun si din pacate, intre timp, le-am sters din telefon. Nu aveam in plan sa scriu un review despre aceasta pensiune, dar am zis ca poate ajuta totusi pe cineva experienta mea in locatia respectiva, stiind la ce conditii sa se astepte.

[14.09.17 20:41:49]

- black_mamba
[14.03.19 20:05:44]

Sunt in cautarea unei cazari pentru un week-end in Timisoara si ochisem pensiunea dar review-ul dvs. m-a facut sa reiau cautarile.

Multumesc!

- felyy