81980

DIN Iaşi
înscris/ă în 13.09.17
SEP-2017
REGIM MASĂ FARA MASA

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” (interes crescut din pdv al politicii saitului!) — e fie (1) dintr-o destinaţie apreciată ca „inedită”, fie (2) despre un obiectiv/destinație la care, la momentul publicării, nu existau impresii recente. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Turist - Un Mare "NU"

Salutare!

Eram in trecere prin Falticeni saptamana trecuta si, fiind nevoiti sa ramanem o noapte, ne-am cazat la Hotel Turist. Cand intri pe holuri, totul arata bine, curat si stralucitor. Initial am ramas surprinsi, stiind ca hotelul este din vremea comunismului si a fost renovat de cativa ani de un baron local.

Am platit cazarea de 100 lei pentru o noapte si ne-am dus in camera. Aici au inceput sa apara surprizele:

- peretii erau murdari, in unele locuri spre negru

- la baie, robinetul nu cred ca mai fusese curatat de 1000 de ani. Era plin de piatra, murdar si arata in ultimul hal

- tot la baie, cosul de gunoi arata de parca a fost tarat prin nisip vreo 3 saptamani incontinuu

- in camera am constatat ca perdeaua era patata in mai multe locuri. La fel si cuvertura. Cearsafurile erau rarite pe alocuri.

Totusi, pe langa toate astea, cel mai grav mi s-a parut ca in momentul in care am scos perna din lenjeria sa, aceasta era patata aproape in totalitate de transpiratia clientilor anteriori. Nu mirosea, dar petele galbene erau acolo. Din pacate, am vazut acest lucru abia a doua zi, dimineata. Ar mai fi de mentionat si faptul ca, in momentul in care am ajuns, era un mic fir de par pe una din perne.

Singura chestie pozitiva a fost micul-dejun, la pretul de 20 de lei, care a fost gustos si a avut de toate.

Are un mare NO-NO din partea mea si va recomand sa va cautati alte cazari.

Impresii încărcate de TiberiuI in 13.09.2017 10:45:02

Validat / Publicat: 13.09.17 14:38:21

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (TiberiuI); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3700 PMA (din 5 voturi) nota2

[13.09.17 11:02:29]

@TiberiuI: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 21&ridAnt=81980

• Hotel Turist, exact ce trebuia. (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 23.07.14 de Michi din BUCURESTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.559041976929 sec