81960
Pensiunea ''La salcia liniștită'' (unitate neclasificată)

12.09.2017
Avatar Janet22
înscris/ă în 07.09.17
SEP-2017

Nu as mai veni aici!

Am facut rezervare aici pentru 5 nopti cu mic dejun inclus si ne-am plictisit ingrozitor. Speram sa facem mai multe excursii pe canale, dar pentru ca excursia facuta a cuprins cate putin din toate, la cererea unor turisti, probabil apropiati ai unitatii, nu s-a mai justificat alta excursie, in care sa vedem de doua ori aceleasi lucruri.

In cele 5 nopti de cazare, ni s-au schimbat prosoapele de 2 ori si s-a completat cu un singur sampon, o singura data. Curatenie s-a facut doar in baie, in ziua cand s-au schimbat prosoapele, in camera doar s-a aranjat incaltamintea. Lenjeria nu s-a schimbat nici macar la 3 zile, asa cum se procedeaza peste tot.

Camera era draguta, mobilata cu gust cu mobilier de la Ikea, in schimb baia era extrem de mica, efectiv nu te puteai apleca sa iei samponul de jos. Am fost avertizati ca este foarte mica baia, dar nu mi-am dat seama ca e chiar atat de mica si am preferat o camera mai mare, daca tot stateam atatea zile.

Micul dejun era bun, variat, au lipsit insa fructele, untul a fost adus in ultimele 2 zile, cafeaua era foarte buna, in schimb apa se dadea doar la cerere. Practic, daca nu cereai apa, un copil nu avea ce sa bea la micul dejun.

La bucatarie trebuia sa anunti ce doresti sa mananci inca de la micul dejun si, surpriza, cereai saramura de pui si primeai piept de pui la gratar cu putina zeama pe deasupra, atos si extrem de condimentat.

Orice cereai de mancare, avea pretul mult mai mare decat in menu, chiar dublu, in cazul pestelui...

Clatitele erau trecute cu 6 lei in menu si se taxau cu 7 daca erau cu dulceata si cu 9 lei daca erau cu finetti. In cazul in care voiai una cu dulceata si una cu finetti, se taxau la 9 lei!

Snitelul de pui era trecut la 14 lei 350 g si de fiecare data s-a taxat cu 22 lei, dezamagitor ca la ultima masa, in loc de 2 bucati am primit una singura si nu era mare deloc, exact cat o bucata din cele 2.

Se incurcau comenzile si aduceau garnitura alta decat doreai si daca refuzai garnitura gresita si nici nu acceptai sa mai astepti ca sa mananci pana sosea cealalta, erai anuntat ca au grija sa nu treaca, dar de fiecare data s-a trecut in nota de plata.

O masa pentru 2 adulti si un copil, un singur fel de mancare (peste) si pui pentru copil, o bautura plus clatite, costa in medie 170 lei aici.

Impresii încărcate de Janet22 in 12.09.2017 17:38:35

Validat / Publicat: 12.09.17 19:34:27

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Delta: Green Village. Sulina: pensiune, am uitat numele.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Europa, Asia, America Centrala, America de Nord, Orientul Mijlociu.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Janet22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 2 voturi) nota2

[12.09.17 19:34:03]

@Janet22: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

------

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

-----

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 01&ridAnt=81960

- Janet22
[12.09.17 19:45:31]

@webmasterX: este corect localizata pe harta.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos