81954
Pensiunea Rosen Villa (unitate neclasificată)

12.09.2017
Avatar baycee
DIN Clinceni [IF]
înscris/ă în 09.09.17
SEP-2017
+ COPII: 1 -- varsta: 2.5

Recomand aceasta cazare

Am poposit la Sibiu zilele trecute pentru 1 noapte, inapoindu-ne din concediu. Sotia a gasit aceasta pensiune si am fost incantati de faptul ca era foarte aproape de centrul Sibiului (Piata mica/Podul minciunilor) si ca oferea parcare.

Intr-adevar, sunt maxim 5 minute de mers pe jos pana in centru.

Parcarea este incapatoare pentru 6-7 masini, parcate oblic una langa alta.

Camerele sunt foarte curate si echipate excelent. Pot sa spun ca am fost surprinsi de toate utilitatile oferite, care includeau o mini-bucatarie unde puteai spala vasele/ustensilele sau incalzi mancare (pentru familiile cu copii). Am apreciat foarte mult si existenta unui tirbuson pentru cei care alegeau sa bea un vin seara.

Baia este nu foarte, ci EXTREM de curata si de moderna. Am dispus de uscator de par, gel, sapun, etc, inclusiv periute de dinti de unica folosinta. Dusul m-a incantat pe mine in mod deosebit deoarece puteai seta temperatura apei dorita, netrebuind sa reglezi apa calda/rece pana cand se potrivea temperatura.

Personalul a fost foarte amabil si primitor. Mic dejunul este arhisuficient pentru oricine (oua, rosii, castraveti, branza, cascaval, salam, sunca, muschiulet, croissante, chec, prajituri, gem, unt, branza topita) si puteam "comanda" oua ochiuri sau omleta daca doream. Au inclusiv scaune de copiii, ceea ce ne-a ajutat cu masa celui mic.

Sincer, avand in vedere distanta pana in centru (aprox. 700m) si pretul decent pentru o cazare de 4 stele, nu vad de ce nu as reveni aici oricand am trece prin Sibiu. Recomand!

Impresii încărcate de baycee in 12.09.2017 15:40:40

Validat / Publicat: 12.09.17 16:11:35

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (baycee); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  450 PMA (din 1 voturi) nota2

[12.09.17 15:56:06]

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 58&ridAnt=81954

- baycee
[13.09.17 11:28:39]

@webmasterX:

Coordonatele sunt corecte, chiar daca pe google maps pe image view nu se vede intrarea. :)

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

• O cazare ireprosabilă (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 28.08.17 de mrebegea din VOLUNTARI [IF]) - RECOMANDĂ
  • 'Turistii sa fie multumiti' (May.2017) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 10.08.17 de DOINITA din BOTOșANI) - RECOMANDĂ