ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.04.2010
DE Alb
DIN: BUCURESTI
ÎNSCRIS: 16.01.10
MAY-2009

Hotel bun, confort, gradina luxurianta

Mirada del Mar este un hotel bun situat in zona Kemer-Goynuk. Il recomand tuturor ptr gradina luxurianta, terenurile de golf si mini-gradina zoologica pe care o are, de asemenea peisajul fabulos din spatele hotelului, muntii foarte inalti.

Mancarea este buna, curatenia impecabila.

Zona amplasarii hotelului este foarte verde, si este situat langa hotelul nou-contruit Vogue Avantgarde.

Hotelul este construit in anii 1990 dar a fost renovat, deci camerele sunt curate si spatioase.

Singura obiectiune ar fi capacitatea imensa a hotelului, are cateva sute de camere (asa sunt toate hotelurile din Antalya), mie imi plac mai mult hotelurile mici, dar in fine, trebuie retinut ca asa sunt toate hotelurile din Turcia: imense, sunt adevarate mici-orasele, unde gasesti absolut orice.

Hotelul se intinde pe o suprafata impresionanta, iar peisajul din jurul hotelului este incantator.

Abunda de pitoresc si vegetatie luxurianta, paduri de pin.

Deci, peisajul este superb. Kemerul are un peisaj mai pitoresc decat Belekul, intrucat zona Kemer este muntoasa: muntii Taurus ajung aproape de mare.

Din aceasta cauza, plaja nu este numai din nisip fin, are si pietricele, dar este lata si foarte bine amenajata.

De asemenea, acest hotel fiind construit in anii 1990 nu are un design futurist, cum sunt hotelurile din Belek si unde luxul este extrem.

Acest hotel este construit clasic, si nu este de un lux fabulos, mai degraba un hotel bun si "cuminte" de confort sporit.

De aceea, si exista diferenta de pret intre hotelurile de 5 stele din Antalya, iar acest hotel are un pret modic, ceea ce insemna ca nu este de un lux orbitor.

Luxul orbitor costa. Si sincer prefer un hotel in care sa ma simt confortabil, decat un hotel de un lux orbitor unde totul este decadent.

Hotelul este foarte bun si pentru familii, are o echipa de animatie excelenta, sunt locuri de joaca pentru copii, si multa verdeata, afara este amenajat un teatru de vara unde sunt spectacole seara de seara.

Piscina este foarte mare, si zona este foarte bine intretinuta.

Hotelul are si un bun spa, masaj etc dar contra-cost. ]

Gradina hotelului este fabuloasa si imensa, excelent intretinuta, de un verde orbitor, gazon impecabil, copaci inalti, flori si liniste.

Un pont: savurati niste clatite turcesti care se fac la un cuptor afara si sunt delicioase.

Bucataria este buna, variata si o sa veniti cu cateva kg in plus.

Va recomand sa mergeti in excursia cu vaporul din portul Kemer-sa vizitati orasul Kemer si sa mergeti in excursia cu vaporul in zona Kekova-orasul scufundat.

Ce mi-a placut la Mirada::: Domeniul vast si luxuriant pe este amplasat, mini-gradina zoologica, copacii seculari, pinii foarte inalti, terenurile de golf si tenis, linistea si peisajul montan absolut superb.

Daca m-as intoarce la acest hotel si in zona Kemer??? : cu siguranta ca Da!

Trimis de Alb in 18.04.10 19:01:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum

VIZUALIZĂRI: 6112 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 mirada del mar antalya gradina

Diaura*
[18.04.10 19:35:03]

Iti mai amintesti cat costa o noapte, sau sejurul?

[18.04.10 23:18:13]

mutat la rubrica hotelului 'Mirada del Mar [ex Sultan Saray] Beldibi, Kemer', deja existenta pe site; sters dublura introdusa de autor.

[19.04.10 14:19:49]

Ok. Pretul era bun, nu mai stiu, era de 1 Mai. Mult mai mic decat la hotelurile din Belek.

De altfel, hotelurile din zona Kemer sunt ceva mai ieftine, desi dupa mine zona este mult mai frumoasa ca si peisaj decat Belek.

Va multumesc.

[21.04.10 22:19:07]

nu stiu de ce mi-a venit in minte aceasta melodie citind randurile tale Alb, melodie pe care am si atasat-o, pe care insa o putem schimba daca consideri ca trebuie!

[22.04.10 01:24:53]

Este buna alegerea cu melodia. MULTUMIRI.

pusi
[02.05.10 13:30:27]

frate melodia nui in ton cu foto si forumulpune ceva orinetal sau turcescccccccc

dannav2005
[27.05.10 15:19:28]

Alb, as vrea sa te intreb daca apa marii era curata si daca la intrarea in mare sunt pietre? In pozele de pe site-ul hotelului pare cam murdara...

tot in poze, am vazut ca de o parte si de alta a plajei hotelului nu se mai afla nimic, imi da impresia de pustietate... tu zici ca este amplast langa hotelul Vogue Avantgarde... sau pozele de pe site sunt vechi...

Astept raspunsul tau!

Merci!

[29.05.10 04:11:45]

Hotelul este imediat langa Vogue Avantgarde, deci nu este pustietate.

Apa marii este curata, nu sunt pietre la intrare, dar nu are culoare de Caraibe, este ceva mai inchisa la culoare.

Mediterana are culori variate, aici apa este ceva mai inchisa la culoare, din cauza algelor si reflecta muntii si copacii .

Nu trebuie sa va faceti probleme, apa este curata, plaja cu nisip. Acolo este munte (si muntele este foarte aproape) si nisipul este mare si grunjos, dar plaja este intinsa.

dannav2005
[29.05.10 13:37:47]

sunt alge??? le urasc Merg pentru prima data in turcia, sper sa fie un sejur placut, sa merg si anii viitori

Merci foarte mult pentru raspuns!

bose
[13.08.10 01:29:01]

Cind vad imaginile astea parca imi pare rau ca am ales SIDE. Si am stat mult sa ma gindesc daca sa merg in Kemer sau in Side. Ar fi trebuit sa citesc mai mult pe acest ,,Am fost acolo". Am ramas cu amintiri frumoase si de acolo dar cind vad muntii astia exact in spatele hotelului... Oricum daca mai merg in Turcia - Antalia am spus ca voi alege intre Kemer sau Alania.

andugolf*
[30.08.10 15:17:20]

buna ziua am fost si eu la acest hotel dar as dori sa stiu 2 lucruri cu ce agentie ati fost si nr la camera ce ati avuto. Multumesc anticipat

[07.09.10 11:09:33]

Daca v-a placut hotelul, atunci e bine. Intrebarea cu camera este deplasata. Nu cred ca cineva retine nr camerei hotelului pe unde a fost si oricum nu se pun asemenea intrebari.

tdinulescu
[10.03.11 22:15:20]

-- spune-mi te rog daca fresh-urile de fructe erau gratuite, si daca nu aprox cat costau

-- minibarul era aprovizionat?

-- aveau in meniu preparate la gratar?

-- cum era intrarea in mare? era lina? (mergem cu un copil de 2 ANI)

[29.05.11 02:25:12]

Cu mancarea nu mai stiu, dar mie mi-a placut, a fost ok, ca doar nu stam numai la masa. Aveau plaja cu nisip, intrarea in apa era cam ca la Neptun, ceva mai abrupt.

Nu uitati ca hotelul are in spate MuntII Taurus, in Kemer plaja este mai cu pietricele din cauza asta si intrarea este mai abrupta.

Aveau si freshuri si bere buna. NU UITATI, in Turcia hotelurile de 5 stele sunt diferire, uitati-va la pret, Una este hotelul Mirada , ALTFEL sunt Royal Rings, Calypso, Adam &Eve din Belek. Hotelurile de 5 stele din Belek sunt mult mai bune, si se vede in pretul ridicat.

Dar mie mi-a placut mult Mirada, poate ca am fost in extrasezon, in sezon nu mi-ar place sa merg sincer, nicaieri in Turcia.

Mi s-ar parea prea aglomerat, urasc aglomeratia si agitatia. Iar all inclusive-ul ca si principiu nu e pe placul meu, esti prea dependent de hotel.

Desi, Mirada este un 5 stele modest, repet, mie mi-a placut, nu m-am dus acolo ptr mancare, m-am dus ptr o oaza de liniste.

In extrasezon este cel mai bine.

Alb, andugolf*, bitnic, bose, dannav2005, Diaura*, pusi, tdinulescu
Alte impresii din această RUBRICĂMirada Del Mar Resort (ex Sultan Saray) [Goynuk]: