ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2017
DIN: Arad
ÎNSCRIS: 27.04.15
AUG-2017

O vacanta reusita

Am revenit de aproximativ 1 saptamana dintr-un concediu de 10 nopti de la Ralitsa Superior.

Am fost foarte multumiti de primire, de cazare si serviciile oferite.

Merita din plin sa mergeti la acest hotel.

Sunt multi clienti germani dar si romani. Mai sunt francezi, britanici si rusi.

Personalul este amabil, primitor si cu zambetul pe buze.

Camera curata si spatioasa. Se schimbau cearceafurile la 3 zile, iar prosoapele ori de cate ori era nevoie.

Restaurantul este curat, mancarea diversificata, problema a fost ca n-am reusit sa gust din toate meniurile:-). Cred ca am pus cateva kg in plus. Suc natural BIO din mere si visine la discretie (n-am baut apa aproape deloc)

Am prins cateva seri cu teme specifice: bulgareasca, franceza, asiatica si pescareasca.

In jurul hotelului numai verdeata, copaci si flori - aveam impresia ca suntem la munte.

Plaja mare si aproximativ curata (am vazut si nemtoaice ce aruncau resturile de tigara in nisip:- (...) Apa curata si intrarea lina.

Am beneficiat de un pranz gratuit la restaurantul Ciel Bleu aflat la etajul 17 in Hotel Dobrudja - merita din plin :-D

Am platit 10 leva pentru parcare pentru tot sejurul la 20 m de hotel in zona verde

As da nota zece 10 cu plus la toate capitolele, mai putin pretul:-)

Multumesc celor de la Albena si Ralitsa pentru un concediu reusit!!!

Trimis de sergiu_1 in 10.09.17 20:07:55
Validat / Publicat: 10.09.17 20:46:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: ALBENA: MAGNOLIA, KOMPAS, VITA PARK

VIZUALIZĂRI: 2840 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sergiu_1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

mishu [10.09.17 20:51:28] »

@sergiu_1: Start vot! Cam zgarcit in cele spuse pe cat pari ca ai fost de incantat, dar... dar si eu AmFostAcolo de cateva ori chiar, astfel incat ma bucur sa aflu ca in continuare lumea este multumita de acest hotel si ceea ce ofera el.

Felicitari, votat cu placere, si recunosc cinstit ca mi-ar fi placut sa pui poze si din hotel/camera.

AZE [10.09.17 20:57:03] »

@sergiu_1: Ma bucur ca ti-a placut Albena.

Felicitari si pentru fotografii, reusite mai ales cele panoramice.

Sa stii ca pretul a fost unul foarte bun pentru 10 nopti deci poti sa dai nota 10 si la acest capitol, 600 eur ar veni 60 eur /noapte pt 2 adulti+copii gratis pana la 12 ani, acesta este pretul mediu pentru Albena (avand in vedere ca luna august trebuia sa fie mult mai scumpa eu zic ca a fost ok)

P9 si P10 le-am recunoscut imediat de 2 ori am servit masa acolo, cea mai faina experienta (culinara) am avut-o anul trecut in 2016, in 2013 a fost mai slabut.

Albena este o statiune unde am petrecut sejur de 4 ori si culmea... o sa revin

sergiu_1 [10.09.17 21:21:45] »

@mishu: Multumesc frumos Mishu!

Nu am talent la scris impresii, mai usor scriu cod :-)

Nu prea am avut timp sa stau in camera, ca sa-i fac poze. Am fost mai mult la plaja, aqua park si restaurant. In camera am stat cand nu mai puteam duce "colacul":-)

Dar s-a rezolvat problema: am "furat" cateva poze din telefonul sotiei!

O seara frumoasa!!!

sergiu_1 [10.09.17 21:25:15] »

@AZE: Multumesc frumos AZE!

Pretul platit acum a fost super OK, fiindca l-am prins la oferta limitata direct la ei pe site, in 24 august 2016. Insa anul acesta pt 2018 pretul este aproape dublu...

Numai bine tuturor!!!

mishu [10.09.17 21:57:20] »

@sergiu_1: Ok, ma bucur ca ai avut si contributia sotiei. Acest hotel (de fapt Aqua Club Ralitsa) a fost preferatul nostru de vreo 7 ori prin multe elemente printre care prietenia baietilor cu animatorii iar in ultimii ani si aqua park.

Este un hotel minunat si pe care l-as alege in continuare daca as mai ajunge pe acolo.

Felicitari inca o data pentru alegere.

AZE, mishu, sergiu_1
    Alte impresii din această RUBRICĂCalimera Ralitsa Superior (ex PrimaSol, ex-Ralitsa MB) :