ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2017
4 AD. + 2 COPII -- v: 4 si 8

Către satisfăcător

Concediu reusit!

Salutare tuturor,

Desi sunt membru de ceva timp, abia acum m-am hotarat sa scriu primul meu review si sper sa fie util si altora care citesc aici asa cum si eu o fac de fiecare data cand caut sa plec intr-un concediu.

Am fost la acest hotel pentru 7 nopti incepand cu 28 August 2017. Am plecat doua familii cu doi copii, la ora 0:00 din Tr Severin pe ruta Serbia-Macedonia-Grecia.

Am ajuns la receptia hotelului in jurul orei 10 dimineata pentru a ne caza. Am fost primiti foarte bine la receptie, au vorbit foarte frumos si ne-au explicat ca ziua hoteliera incepe la ora 14 (desi stiam asta) si se termina la ora 12.

Avand o camera deja eliberata aceasta a fost data prietenilor nostri si ne-au pus bratarile de all-inclusive la maini si ne-au spus ca putem merge la bar sa servim ceva si sa revenim in jurul orei 12. Am fost cazati si noi in jurul orei 13-13:30 dupa ce am servit si pranzul.

Camerele: foarte mari, spatioase, curate, tv cu ecran plat, aer conditionat centralizat. Baia foarte mare si moderna cu cada si uscator de par. Se trecea zilnic in camere pentru curatenie ceea ce mi se pare un punct forte. Gaseam inclusiv pijamalele aranjate frumos pe pat in diferite forme.

Terasa mare cu scaune, masa si uscator de rufe. Terasa a fost pe colt si aveam vedere in fata catre receptie si mare, iar in lateral catre spectaculosul munte Olimp.

Piscina: foarte mare, cum este si descrisa la acest hotel, cu sectiune olimpica de 3 m adancime, foarte curata cu sezlonguri si umbrelute suficiente pentru toata lumea.

Restaurantul: destul de mare si curat, personal foarte amabil si zambitor. Dupa ce se ridica cineva de la masa veneau si schimbau fata de masa cu una curata.

Micul dejun si cina se serveau in restaurantul principal iar pranzul la restaurantul din gradina. Mancare bine gatita si diversificata.

La pranz si cina erau in general 3 tipuri de carne diferite si variau intre porc, pui, peste, vita, miel si chiar de iepure am avut intr-o zi.

Prajiturile, inghetata si fructele la fel erau nelipsite de la toate cele 3 mese, in plus mai aduceau si in jurul orei 11 si 15 alte prajituri la bufetul de langa piscina.

Gradina: cu alei frumoase cu ardezie, curate si spalate in fiecare dimineata, marginite de flori si pomisori. Locuri de joaca pentru copii, teren de tenis, teren de minigolf, masa de tenis si diferite jocuri electronice pentru copii (contra cost).

Plaja: daca pana acum am adus doar laude acestui hotel, am ajuns si la capitolul unde o sa aduc cateva reclamatii. Plaja este destul de ingusta dar cu sezlonguri si umbrelute pentru toata lumea, contra cost, 6 euro pentru 2 sezlonguri si o umbreluta (nu am inteles de ce trebuiau platite si de cei cu all-inclusive).

Partea cu sezlonguri era cu nisip dar la 2 metri inainte de a intra in apa erau pietre care continuau pana unde apa avea in jur de 2 metri adancime. Intrarea in apa era destul de grea daca nu aveai incaltaminte speciala de apa.

Singura parte pozitiva de la plaja era apa cristalina.

Un plus era adus si de faptul ca era si barul all-inclusive la plaja unde gaseai sucuri acidulate di gama cola, sucuri neacidulate, bere la halba, ouzo, tsipouro, brandy, rom, apa plata, apa minerala, cafea naturala Jacobs (cam slaba) dar si aparat cu cafea Nescafe.

Plaja intinsa cu nisip fin si intrare lina in apa se gaseste la circa 12 Km in Nei Pori.

Sper sa fie de folos si cine vrea alte detalii sa nu ezite sa ma intrebe si cu siguranta o sa raspund.

Trimis de Krystynel in 09.09.17 23:42:19
Validat / Publicat: 10.09.17 00:22:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Am mai fost in Creta si intre Paralia Katerini si Olympic la Grand Platon

VIZUALIZĂRI: 2111 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Krystynel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Leptokarya vazuta de pe Muntele Olimp
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 61.00 EUR pe cameră

[09.09.17 23:58:17]

Bun review de debut după o luungă perioadă de chibițat pe margine:-)

@Krystynel: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

adrianaglogo
    [10.09.17 13:25:36]

@Krystynel: Ai scris frumos si cu obiectivitate, Felicitari si continua sa scrii despre experientele turistice. Cum bine zici, orice parere e binevenita aici, cu cat sunt mai multe descrieri cu atat e mai usoara decizia utilizatorilir AFA.

adrianaglogo
    Alte impresii din această RUBRICĂPoseidon Palace Hotel: