Loft (ex Abba) Hotel

înscris/ă în 15.04.14
MEMBRU: PREMIUM
AUG-2017

Loft Hotel Bratislava

Când am făcut rezervarea, partenera de viață m-a certat. Bă, atâția bani ai dat pentru o noapte?, mi-a zis arțăgoasă, mai ales că banii nu erau returnabili la rezervare. O făcusem destul de lată pentru o zi la Hotel Loft Bratislava, patru stele, Stefanikova 4,811 05, dar puteam de asemenea să dorm şi la trei făra probleme. Nu sufăr. Prețul 78 euro. Plus, aveam să constat în momentul check-inului, 18 euro/24h depozitarea maşinii in parcarea subterană a imobilului.

Cu tot google maps-ul nu am dat uşor de el. Ne-am învârtit ceva minute bune.

Hotelul este situat la 15 minute mers de centru vechi al Bratislavei, este ultra modern construit, de la restaurantul şi terasa mişto (fabrika the beer pub şi coffe and wine lounge) ca design în care se poate servi micul dejun (noi nu am luat, dar am citit)  de la recepția, liftul, parcarea, a la secolul 21 cu plus, până la camerele spațioase demne de cazarea unor turişti cu impresii pe ei. Accesul pe palier, cât şi în cameră, se face cu cartelă.

Camera dotată cu un pat imens şi comod, relaxant, cu multe perne, mi-a dat prilejul să mă odihnesc după ziuă de umblat prin oraş. Un mic frigider cu ceva gratuitați în el (nu multe), feon, alte chestii mişto, aer condiționat, televizor, aparat de făcut ceai/ cafea, d-astea de care n-ați auzit în viața voastră. Wi-fi gratuit în tot hotelul.

N-am plâns după bani, mai ales că, imediat după ce am venit din oraş aşezăndu-ne cu gând să ne relaxăm pe terasă la o țigară, să fim plăcuți impresionanți de două pahare cu vin oferite din partea casei. Seci. De treabă slovacii ăştia!

Noaptea a venit furtuna. M-a trezit din somn cu gândul la maşina care era adăpostită sub hotel la fereală. Ăia 18 euro plătiți îşi făceau efectul de mulțumire.

Să mai zic ceva de fetele de la recepție şi închei. Calitate in execuția limbii engleze, respect cuvenit, amabilitate şi nişte zâmbete, mamă, mamă! Loft Hotel Bratislava.

Impresii încărcate de vladix18 in 09.09.2017 22:31:37

Validat / Publicat: 09.09.17 23:32:49

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în SLOVACIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (vladix18); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8100 PMA (din 11 voturi) nota2

[09.09.17 23:32:34]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 05&ridAnt=81851

- vladix18
[09.09.17 23:34:05]

@webmasterX: N-am poze făcute hotelului, din păcate!

- Zoazore
[15.09.17 22:56:45]

@vladix18: Pai da! Ca de chitra nu facusi poze, sa nu se bucure si ochiurile noastre de frumusetile de p-acolo! (de receptionere zic!)

De rest, fain articol, in inconfundabilu-ti stil!

- vladix18
[20.09.17 16:26:24]

@Zoazore: Mulțu și mesc! :)) ) Ce să mai zic la așa de la inimă comentariu!? Nu mă gândeam că am să scriu vreodată de cazare, dar un webmaster prietenos cu un singur x m-a luat la 'ture' să scriu. De acum încolo mă bag pe poze! :)

- Zoazore
[20.09.17 19:30:53]

@vladix18: Lasă fițele și ia de scrie! Eee, drăcie cu tichie! După ce că scrii frumos, o faci așaaa de raar...

- mishu
[26.09.17 12:57:10]

@vladix18: Si aici zgarcit cu pozele, noroc ca m-am uitat pe pagina hotelului si imi place ce am vazut. Felicitari, votat cu placere.

• Un hotel de exceptie (Nov.2016) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 03.12.16 de a_vlad2009 din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel ce-si respecta standardele (May.2012) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 31.05.12 de florin_mch din BUCURESTI) - RECOMANDĂ