ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2017
SEP-2017

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Aproape dezamagitor

Eforie Sud este o statiune care nu prea ofera nimic. Am stat 8 zile in care aproape ca ne-am plictisit pt ca in afara de a te plimba nun prea ai ce face.

Pe faleza sunt doar cateva banci, iluminatul foarte precar sau inexistent, risti sa cazi de la 5-6 metri inaltime daca nu esti atent sa ai baut un pic mai mult.

Treci de faleza si ajungi pe nelipsita strada cu tot felu de chinezarii scumpe si de cea mai proasta calitate, cu vanzatori, majoritatea bruneti (nu de la soare), care nu iti ofera nici cea mai mica incredere si se mai uita si cu dispret la tine chiar daca cumperi.

Trecem si de magazine si ajungem la zona cu putinele locuri unde poti manca, mai erau si in zona tarabelor, dar mai putine. Am mancat in 4 locatii si din toate doar 2 merita specificate, adica terasa Albatros si mai este un mic restaurant pe faleza, Cocktail se numeste si au o ciorba de burta foarte buna.

Plaja cu golfuri lasa de dorit din cauza algelor, pietrelor din apa si curatenia care este aprope inexistenta si romanu este tot roman. Noi am facut plaja intre sud si nord unde gasiti o plaja foarte frumoasa cu apa curata fara alge si pietre.

Cazarea a fost ok, aproape de prima plaja, dar nu am fost acolo decat o data, am stat la o vila fara nume, nu se gaseste pt internet, am gasit-o dupa o rezervare la o alta vila de toata jena.

In concluzie autoritatile locale nu ii ajuta pe oamenii din zona cu absolut nimic si nu se investeste in nimic, multe hoteluri si localuri in paragina si plictiseala totala, probail ca pt cineva de varsta a treia este ok, dar pt familii cu copii eu zic ca nu.

Trimis de florin2008 in 09.09.17 12:48:31
Validat / Publicat: 09.09.17 13:24:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE SUD. A mai fost în/la: Jupiter, 2 Mai, Mamaia Nord

VIZUALIZĂRI: 1101 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florin2008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.09.17 13:24:06]

@florin2008: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 65&ridAnt=81839

maria55 †
[09.09.17 14:44:15]

@florin2008: iata, primul vot vine de la o "eforiancă"????! Este la jumatate fiindca din principiu nu acord votul mare, decat la articolele cu poze!

Sunt intr' totu' de acord cu ceea ce spui, nici nu am cum si cu ce sa te combat!

Este pacat de faleza care cu un minim efort ar putea deveni una spectaculoasa de ar muri si grecii de ciuda!

Altceva am vrut insa sa spun: acele tarabe despre care vorbesti, sunt inchiriate de diversi... care nu sunt din Eforie!!! Sunt de peste tot, dar nu din Eforie! Nu o interpreta ca pe o scuza, am vrut doar sa stii! Da, cei de la Albatros si Coktail sunt cumnati, o afacere de familie, eforieni, nascuti, crescuti aici, din familii de carciumari de pe vremuri! Sunt tineri si capabili, dar au muncit din greu pana Albatros a ajuns in forma pe care ai gasit-o tu! Ar fi f multe de zis... dar...

maria55
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Eforie Sud: