Gizem Pansyion (unitate neclasificată)

29.08.2017
Avatar black_mamba
înscris/ă în 08.10.12
MEMBRU: PREMIUM
AUG-2017
155 TL / 38 EUR

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” — (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă SAU (1A) ar fi meritat rubrică nouă, dar crearea ei nu a fost considerată oportună (în acel moment); — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Gizem Pansyion Canakkale

Urmare de aici

In cautarea unei locatii pentru o noapte de odihna, in drum spre Oludeniz, mi-a atras atentia Gizem Pansiyon Canakkale.

Rezervarea a fost facuta pe un site de rezervari, la 38 EUR/noapte, camera dubla cu MD.

Am ajuns in Canakkale cu navigatia on dar si cu google map. In timp ce navigatia m-a indrumat in fata si apoi stanga, pe o strada in lucru, google map m-a indrumat la stanga la sensul giratoriu, ocolind stadionul si apoi la dreapta.

Am mers inainte si tot navigatia mi-a reconfigurat traseul si, dupa vreo 300m, am ajuns.

Despre Gizem:

Pensiune curata, pe 3 niveluri si subsol (sala unde se serveste MD). Locuri de parcare pe alese, pe strazile din jur, astfel incat evitati problemele din centru legate de parcare.

Desi noi am rezervat o camera dubla, receptionerul a fost draguit si ne-a dat o camera tripla la acelasi tarif, vazand ca suntem cu un copil. Am platit la receptie 155 TL.

Camera rezonabila ca dimesiuni, paturi confortabile si mari, asternuturi curate, curatenie in camera, AC, WI-FI multumitor, pliculete de ceai/cafea + apa + fierbator, 2 scaune, sifonier, suport de pus bagajele.

Baia micuta dar curata, 2 sapunuri, 2 geluri de dus, prosoape, papuci de plastic (nu de unica folosinta ci papuci turcesti, cum gasesti la noi prin piata).

Micul dejun ok, se putea si mai bine (oua fierte, legume, branzeturi, dulceturi, unt/margarina, ceai, etc. Nu au cafea (de altfel, in toata Turcia nu am gasit o cafea buna la restaurant/bar).

Noi nu suntem prea pretentiosi, asa ca am gasit fiecare ceva de mancat, insa am observat ca turcii cazati apreciau mancarea.

Pentru intoarcere am rezervat aceeasi camera, la tariful de 150 TL, direct de la receptie. Nu ni s-a oprit avans ci doar ne-au sunat in ziua respectiva sa le confirmam venirea.

Fata de faleza din Canakkale aveti de mers cam 20-30 minute, mers de placere. Receptia este deschisa 24/7 iar receptionerul mai tanar vorbeste bine lb. engleza. In fata cladirii aveti un market SOK, de unde va puteti procura cele trebuincioase.

Camera pe care am avut-o noi (202) a avut vedere in fata cladirii si noaptea a cam fost zgomot. In plus, pe la 5 au inceput rugaciunile lor, moscheea fiind destul de aproape.

Una peste alta, pentru o noapte de tranzit si la tarifele platite de noi, consider ca Gizem Pansiyon a fost o alegere inspirata.

Vacante frumoase!

black_mamba

Impresii încărcate de black_mamba in 29.08.2017 15:17:37

Validat / Publicat: 29.08.17 17:41:26

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (black_mamba); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  10300 PMA (din 9 voturi) nota2

[29.08.17 17:39:44]

Mutat în rubrica "Gizem Pansyion, CANAKKALE" (nou-creată pe sait)

---------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 15&ridAnt=81411

[29.08.17 18:50:17]

@black_mamba: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

[29.08.17 20:14:38]

- krisstinna
[29.08.17 20:16:20]

@black_mamba: Dragul meu coleg!

Scrii despre destinații care pe mine mă interesează dar nu mă ajuți cu niște poze, îmi forțezi imaginația :)

Poate, totuși...

- black_mamba
[29.08.17 20:50:46]

@krisstinna:

Stimata doamna, chiar nu plec in concediu sa fac poze la o incinta in care petrec doar o noapte. Dar, va sigur ca pozele pe care le veti gasi pe net sunt reale 100%.

Va raspund cu placere la orice intrebare.

black_mamba.

- black_mamba
[29.08.17 20:54:02]

@webmaster26:

Da, este corect. Adresa este Amber Sokak, no. 15 si este recunoscuta de navigatiile cu harti actualizate.

Publicitate    [22.11.17 07:28:25]

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos