ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2017
DIN: Mărăşeşti [VN]
ÎNSCRIS: 30.04.09
MAY-2017

De 1 Mai la Brașov

Într-o dimineață, în timp ce luau micul dejun, soția îi spune soțului:
- Fac pariu că habar n-ai ce zi e astăzi!
Soțul, extrem de ofuscat:
- Cum să nu știu?! o intrebă el, indignat. Cum crezi ca aș fi putut uita?
Nervos, se ridică de la masă si a plecat la lucru.
La ora 10 dimineața sună cineva la ușă. Soția deschise și un superb buchet cu trandafiri roșii, însoțiți de o felicitare din partea soțului. ”Credeai că am uitat? ” era scris pe un bilețel.
La prânz primi o cutie din bomboanele ei preferate de ciocolată, iar mai tarziu un butic îi livră o rochie creată de un designer. Toate însoțite de același bilețel.
Femeia de-abia aștepta să se întoarcă soțul ei acasă. Când acesta sosi, soția i se aruncă în brațe:
- Prima dată florile, după aceea ciocolata și, în cele din urma, rochia, exclamă ea entuziasmată. N-am petrecut niciodată într-un mod mai fascinant Ziua Mediului!

A scrie despre Brașov este foarte ușor și, în același timp, foarte greu. Este o destinație atât de obișnuită și, totuși, atât de mereu atrăgătoare! Cel puțin pentru mine și ai mei, care, de câte ori avem prilejul ocaziei ne urcăm în mașină și țuști, ” la bulivar, birjar, la bulivar! ”

Acuma, ca moldoveni ce ne aflăm, este clar de ce Brașov este ca un magnet pentru noi, cunoscut fiind că, datorită platformei industriale a Brașovului, Moldova s-a topit și a curs, efectiv, spre fostul Oraș Stalin. E ceva atavic în noi, un gen de chemarea străbunilor, deci, n-ai cum să te opui, prin opoziție!

De aceea, spui, Brașovul a fost, este și va fi o țintă a moldovenilor, asta e un dat, hei, brașovenilor, n-aveți ce face, da? Și nu vă mai dați mari că, în proporție covârșitoare, ADN-ul vostru este alterat de sânjele urmașilor lu' Fane, așa să știți! E cum e Timișoara cu Craiova, deci, acceptați-vă soarta! :))

Acuma, ca s-o dau în filozofie de doi lei, nu c-aș avea și altfel de filozofie în cap, o să vă explic de ce am ales să petrec ziua de 1 Mai la Brașov. Iată de ce:

Brașovul a fost și este, chiar dacă actualii politicieni se chinuie să nu, unul dintre cele mai importante centre industriale ale României. Și, subliniez asta, unul dintre cele mai frumoase centre industriale ale Românicii! De aceea, pentru mine, copil sărac din rurala Moldovă, crescut în familie proletară (tata a fost fochist C. F. R.) în idealurile și credința acestei politici, unde aș putea sărbători Ziua Ălor de (Mai) Muncesc decât într-un centru industrial?! Și cum aș putea sărbători Ziua Muncii altfel decât printr-o lene crasă?!

Așa că, în preziua sărbătorii în cauză am urcat în mașina de-o avem și am tirat-o spre respectivul municipiu.

Fraților, nu știu alții cum sunt dar eu, când plec în excursie sunt ca un copil în fața pomului de iarnă! Nu contează că plec la sute de km sau doar până pe malul Siretului, adică la vreo 5 km de casa mea, ideea este că mă bucur.

Adriana, ca un psiholog ce se află, mi-a făcut niște teste, să vadă dacă la mine există IQ, dar, nu știu de ce, nu vrea să-mi spuie rezultatele. Atâta doar că, de atunci, vorbește cu mine cu cuvinte spuse rar, scurte, puse în propoziții nu foarte lungi. Gen:” Cătălin, cuminte! ”, sau ” Cătălin, mâncare ”! Totuși, mă gândesc io, din moment ce mă lasă să conduc mașina, ea fiind alături de mine, n-oi fi chiar caz de targă, în ceea ce mă privește, nu? Sau, mai bine, ia să-i fac și eu testele alea, cu IQ-ul, cine știe ce surprize o să am?!

Am plecat, spuneam, plin de încredere, spre Brașov. Cazarea o rezolvasem la Hotel Gott, dar asta-i altă discuție, o s-o vă spui al'dat', că reviewul ăsta e setat pentru călătorie.

Ca să ajungem din Mărășești la Brașov, cel mai des folosim drumul peste Ojdula. După ce s-a reparat drumul, este chiar o plăcere să circuli pe el! E un pic cam cu multe curbe, motiv pentru care Adriana mea nu se simte tocmai OK, dar, ce vreți, om sunt și eu și nu pot uita acele cuvinte, spuse rar, în propoziții nu foarte lungi! Hi, hi, hi! Aicea ar merge emoticon-ul ăla, cu drăcușorul, dar, nu-l găsesc?!

Dacă suntem aboslut relaxați, putem merge la Brașov peste Pasul Brețcu, drumul este frumos și pe-aicea, chiar dacă un piculeț mai lung.

Oameni buni, nu vă enervați, știți că io nu poci fi concis, ascultați-mă pân' la capăt!

Eu n-am vreo turbăciune de mașină, am o Skoda Fabia, 1,4 16 v. Nu prind viteze astronomice decât dacă aș cădea în vreun hău, dar, iacă, Doamne-Doamne are alte planuri cu mine, de-aia nu mă lasă să aplic pe mine chestia aia cu viteza gravitațională, în care cazi cu 9,8 m/s în prima secundă, după care accelerzi exponențial.

Să spunem, deci, că am circulat normal și am ajuns la Brașov, prin Pasul Brețcu, exact așa cum ne-am propus. Cu o scurtă pauză la Ozun, unde este o crâșmă care n-are nimic spectaculos în ea, cu excepția mâncării. Fac oamenii ăia o ciorbă de burtă și un gulaș, de mori ! Iar micii au juma' de sfert de kil, bucata. Imposibil să treci pe acoloșa și să nu adăstezi, preț de vreo oră- o oră jumate, cât să crăpi în tine toate alea. Micii sunt mortali și, chiar dacă după ce-i mănânci mergi cu geamul mașinii coborât, merită. Plus că prețul nu-i dătător de dependență de Aspacardin.

Cred că ospătărițele mă și țin minte (o fi de la pieptănătură?) așa că m-au întrebat unde mergem, de data asta. Le-am răspuns că la Brașov, iar fata de mă servea mi-a spus că musai, dar musai, să văz ”Junii Brașovului ”! Am promis să fac asta, chiar dacă sunt bărbat, cu apucături normale, și nici n-am semnat în carta aia cu familia compusă, neapărat, din bărbat și woman. Că, de-aia-i frumoasă natura, că suntem uniți în diversitate.

Am ajuns, vă spuneam, în Brașov, în timp util. Aglomerație ca de obieci, doar că mult mai accentuată. Până s-ajung la Hotel Gott am fost blocați în trafic, în plin centru al Brașovului. O polițistă tânără, de la Rutieră, se străduia, abitir, să ne deslușească drumurile, dar, cred că din cauza ei era încurcătura: era frumoasă foc, dă-o dreacu' de aripă de Skoda, tre' să trăiască și tinichigiii, mi s-au făcut ochii-n cap ca la melc, de vedeam îndărăt, doar uitându-mă după fata aia. Știți ceva, cred că, în atari condiții, familia ar fi bine să fie întemeiată și cu o femeie! Sorry pentru ăia de nu-mi dau dreptate! .

Cazarea la Gott Hotel a fost ceva easy, și acolo era o recepționeră frumușică și amabilă de chiar m-am felicitat că stau acoloșa! Cum spuneam, despre cazare, alt'dat'!

Am ieșit în Brașov, Piața Sfatului, plină -ochi! Pe o scenă se comiteau tot felul de acte de cultură populară. Nu, nu era nimic despre olărit, ci numai muzică și dans. Ne-am integrat în peisaj, ba, când a cântat populară din aia, moldovenească (de ce oare?!) am intrat în horă. Și în sârbă! Pe urmă m-am dusără să-mi recuperez sufletul la o terasă unde-am băut și anume bere! Și Adriana a procedat ca mine, nu de alta, e mare, avem vreo 32 de ani de relații de cofetărie și de împărțit rate la bănci, deci, nu o acuzați, nu a fost nimica ilegal!

Am belit, îndelung, ochii pe la vitrine, Adriana a vrut să vadă și din interiorul magazinelor, cum stă treaba cu cârpele expuse la vânzare. M-am albit, mi-am dat seama că portofelul era la ea, dar, ca un adevărat barbat ce mă aflu, am închis ochii și am așteptat să mă calce diselu'! Vorba aia: ”M-a călcat acceleratul, oare mor ?!”

Că am scăpat cu zile a fost motivul pen'care am ajuns și-n Biserica Neagră. Am mulțumit frumos lu' Doamne -Doamne că Adriana nu și-a pierdut uzul rațiunii, mulțumeam și lu'Allah, nu contează religia!

Nu mă dau mare, cu date luate de pe Google cu despre Biserica Neagră sau Brașov, dacă vreți așa ceva, just do'it!

Cert e că , la intrarea-n biserică, un nene s-a năpustit pe mine când a văzut că fac poze ! Mi-a spus că, nț, nu-i voie, pe-un ton care face cât o mie de păcate. El le-a făcut ! Păcatele. Eu am făcut apoi poze, dar, discret, să nu mă afle ! Să nu mă spuneți, da ?

Pe urmă, seară fiind, întrucât trecuse efectul Ozun, ăla, cu micii, ne-am repezit într-o dugheană, ”Gaura Dulce”, să mor de vă mint, așa se chema, și am păpat. Lângă noi era o famile de ruși, cel puțin așa vorbeau. El, ea și doi copii. Vă jur că n-am văzut ochi mai albaștri ca ai femeii ăleia! Oricum, m-am uitat discret, că, deh, îmi albăstrea și mie Adriana ochii. Printr-o acțiune mecanică, de transfer cinetic a energiei. Dacă mai aud pe cineva că râde de mine c-am fost polițist, foc mă fac! Uitați-vă, icișa, cultură generală!!!

Ținând cont de ceea ce v-am spus, ciorba de-am crăpat-o-n mine nu a fost nimic de povestit. Se simțea gustul de praf galben, de se pune, delikat, în mâncare, atuncea când bucătarul n-are talent.

Mă rog, eram la Brașov venit să mă distrez, așa că am abuzat de o nouă ieșire în decor, până la ore tinere, care ne-au trimis spre dulcele pat din hotelul unde eram adăstați.

Nu se poate Brașov fără să urci la Poiană! Așa că, a doua zi, hopa sus, pui de urs, țuști în Skodă, chiar dacă am riscat să-mi cherd locul de parcare și am urcat.

Poiana nu era foarte aglomerată, am ajuns, am parcat, am umblat să găsim un loc unde să comitem masa de prânz, ținând cont că ăia de la hotel ne-au omenit cu micul dejun. Am intrat la Șura Dacilor dar, era pauză. În afară de apă pe alei, de unde, că de plouat n-a plouat, neam?! , n-am găsitără nimica! Am făcut și noi poze, dovezi ale trecerii noastre prin lumea de acolo, apoi ne-am îndreptat spre dughenele care vând aceleași chinezării!

Mă rog, o să v-arăt poze despre ce și cum a fost pe-acoloșa!

Deci, da, știu că nu pare nimica de Doamne-ajută în reviewul ăsta dar, eu nu-s vreun Sadoveanu să spui nefăcute, zic și io ce-am făcutără noi, de ne-am simțit bine.

Am plecat spre casă, trecând Ojdula, de data asta, pe principul o dată cum vrea Adi, a doua oară las de la mine... nu, am condus cu grijă, și am putut să ne bucurăm de un peisaj frumos, la noi, în Vrancea.

Deci, ce-am înțeles noi din toate astea, de le vorbii io, aicișa: Mărășești- Onești-Brețcu-neaparat Ozun- Brașov, hai mare, chilamba- Poiana Brașov, liniște, ca pentru ăia de suferă cu calculatorul- Tg. Secuiesc- Ojdula- Mărășești.

Bani nu foarte mulți, cu vreo mie de lei am făcut față la toate întrebările, pen'că 480 de lei hotelul, restul papa bun, bere rece și ceva cârpe din magazine.

Și, rămăsăi și c-o mare problemă : care-i faza cu junii Brașovului ?! Eu nu cred că-i nevoie de ei, au brașovenii niște june !!!

Iacă, așa sărbătorirăm Ziua de 1 Mai, ziua ălor de (chiar)muncesc! Sărbătorită, de fapt, de cei ce se fac...

Haidi, pa!

O să vă-ntrebați ce fu cu bancul ăla, de-nceput, cu aniversarea?!

Ei, iacă, ăsta fu reviewul meu nr 100, pe site-ul ”Fusei acoloșa”. Cu bune, cu rele, iacă, vă-ndrugai o sută de povești despre cine sunt, de ce și, mai ales, cum fac io turism!

Normal că nu sunt vreun creator de brand, dar, cum spuneam mai sus, fiecare face cum vrea el când e vorba despre cum se turistește.

Și, da, nu am o continuitate în a scrie pe acest site, dar, asta cred că m-ajută: vedeți și voi ce plictisitoriu pot fi, așa că nu vreau să-mi forțez norocul!

Și, fiin'că-s la ceas aniversar, am și io o rugăminte la web master: fă tu o vrajă și pune-i pe toți ăștia de măzgălesc pe site-ul de-l conduci să mă voteze! Normal, cu ”Foarte Util”! Că tu poți, că ești mare! Și, e ziua mea, în care am comis 100 de reviewuri !

Dacă nu (vrei să) faci asta, nu poți să postezi, măcar, videoclipul de-ți dau eu calea: https://www.youtube.com/watch?v=knoHHSfmuBI. Mersi!

Trimis de Yersinia Pestis in 25.08.17 13:21:30
Validat / Publicat: 25.08.17 14:50:41

VIZUALIZĂRI: 1100 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P17 Am fost la daci, acasă. Nu era niciunul, neam!

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 39
[25.08.17 14:49:10]

Pfff... Nu-mi ieși vraja aia cu votatu' tuturor... — sau poate nu-mi ieși ÎNCĂ?

Așa că mă resemnai cu vraja nr 2 - Ilustrația muzicală sau video-muzicală indicată a fost atașată articolului (vezi sus, imediat sub titlu).

PS: Sper să nu te superi pi mini... da'mi aduse aminte bancu tău că fuse ieri ziua nevesti-mii... așa că îndrăznesc, ca un doi în una, să i-o dedic și ei

Haidi... nu ne mai lăsa să „te așteptăm”, ori cu „ochii-n soare” (după tine), pe viitor atâta amar (de timp), ok? :-)

[25.08.17 14:56:22]

@webmaster: Deci, da, știam io că chestia cu zânele e numa-n povești și-n reclama cu Banca Transilvania!

Eh, ce să fac, o să mă-mpac cu gândul că cei 500 de membrii ai AFA tre' să mă voteze așa, de capul lor!

Sărut mâna doamnei, urări de bine și din partea-mi!

Și, promit, uite, mă jur : să n-apuc să mor ! o să scriu mult mai des. Tocmai ce ieșii dintr-o parte grea a vieții mele, culmea, fără să mor!

[25.08.17 15:14:15]

@Yersinia pestis:

Sunt... 90.500, frate căpcă1e, membri AFA.

Îți dai seama, acum, de ”nu mi-a ieșit” vraja?

Îmi dădeau peste cap saitu' pe 2 luni, de năvăleau toți odată aici-șa, să te voteze. )) )

[25.08.17 15:24:45]

@webmaster: 90500 x 900, ha, făceam un punctaj de se-oftica @dorgo!!! Hai măi Cornele, chiar nu poți să faci o vrajă?! Te rog io, îți dau greutatea în vin și palincă... mmmneeah, pălincă nu, a ta e mai bună!

P. S. Scuze, @dorgo, n-am găsit altă rimă!!!

danaeldreny*
[25.08.17 15:35:17]

@Yersinia pestis: povestea cu Brașov îmi place da' ecourile mă bulversează rău...

or fi 90.500 da' mulți căzuți la datorie... inclusiv moi... post caniculă... și care mai zvâcnește, tot mai bulversant... simt derută maximă-n târg... și cred că nu-i doar impresia mea...

[25.08.17 15:53:53]

@danaeldreny: Hei, să nu bârfim acuma despre amorțeala userilor, vreau voturi! Și, te-nvăț ceva, vezi că ne vede @cornel!!! Și, dacă suntem cuminți, poate face vraja aia! Sper!!!

Mersi de vizită, de voturi și ecou! Când mai ai chef, mai hai pe la mine să-i bârfim pe toți, doar nu ne vede nimeni!

Week end plăcut!

[25.08.17 16:19:45]

@Yersinia pestis: 90499????!

Foarte util de la moi!!!

ANILU
[25.08.17 16:22:55]

@Yersinia pestis: Felicitări pentru 100 și să fie și de ani, sănătoși. !

Salutări de la marea Egee, că-nimeri olteanu meu Tassos-ul.

Noroc cu grecii că ne dau wi-fi că altfel nu vedeam pe unde te-ai plimbat de 1 Mai.

Haidi-pa, c-a venit ora de balaceala.

Toate cele bune.

[25.08.17 16:42:06]

@maria55: De-nmulțit cu 900, eehei, rămân la părerea mea, eram în față!

Mă bucur să văz că nu m-ai uitat, ba, mai mult, tot mărinimoasă ai rămas! Deh, boieroaică!

Și, promit, intru să văz ce-ați mai scrisără pe-aicea, am un chef să combat!

[25.08.17 16:44:45]

@ANILU: Ei, nuș'dacă-i sănătos să trăiești 100 de ani, Adriana speră să scape, cumva, de mine!

Frumos Thassos-ul, enjoy! Să vă distrați!

Carmen Ion
[25.08.17 17:03:09]

@Yersinia pestis: Frumos centenar!

Să ne citim sănătoși și la n-suta aniversare!

[25.08.17 17:13:11]

@Yersinia pestis: combate, combate! Dar in stilul tău inconfundabil, altfel imi retrag "foarte utilu'!!!

Multumesc pt "boieroaică"????! Ma simt intr-un mare fel...

[25.08.17 17:20:42]

@Carmen Ion: Sărut mâna de urări, dacă pentru 100 de reviewuri mi-or trebuitără 8 ani, înseamnă că 200 va fi prin 2025.

S-ar putea să fiu cam senil atuncea sau, de ce nu, pământ de flori!

Orișicât, da, chiar dacă nu reușii io să redau atmosfera, 1 Mai la Brașov de anu ista mi-o fost plăcut! Dar, de atuncea, mai fusei prin el, dar, nu vă mai plictisesc, promit, îs băiet sîmțît, nu depășesc limita!

[25.08.17 17:22:48]

@maria55: Păi, cum altfel, mă port cum mi-i portul! Așa că nu mă poci schimba! Deci,lasă foarte utilul unde-l pusăși !

Și, da, ești o mare boieroaică, mi-or zîs ăștia de scriu pe sait! Și, cine-s io, să contrazic lumea?!

[25.08.17 17:40:09]

@Yersinia pestis: Eu am ajuns la 10 si toti iti dara f bun, asteptam restul pana la suma spusa de web, dar cred ca o sa asteptam cam de pomana ca unii doar se uita, altii nici macar atat, dar poate ne lasa Cornel sa votam de doua oari, poate doar asa de dragul tau, poate asa ne mai scoti si pe noi in lumea ta.

Frumoasa plimbare si mi-as dori sa ne mai povestesti si altele ca sunt convinsa ca mai ai povesti.

Asadar si de data asta felicitari, votat cu mare drag.

danaeldreny*
[25.08.17 17:48:20]

@Yersinia pestis:

Week end plăcut! asemenea! Tre' să-nvăț iar să citesc poi iar mai fac lectură, cu drag - e-n grafic demult... Că stilu-i inconfundabil

[25.08.17 17:50:33]

@mishu: Cornele, auziși ce te-a rugat doamna @mishu, da? Lasă-i să mă voteze de doo ori pe ăștia de o făcură. Iar pentru restul, care nu m-a votat, lasă-mă să votez eu! Promit să am răbdare, uite, mai am o săptămână de concediu, concediu în care-am umblat prin țară ca plicul cu poșta!

Dacă ești de acord, dă un semn, trimite-mi 'fo zece mii de lei! Și, mai ales, nu mă certa că folosesc ecourile off topic! nu de alta, dar mi-era tare dor să mesăjuiesc cu cetitorii!

PS Am glumit la chestia cu banii, 20.000 ar fi numai buni!

Mishule, am vorbit io cu Cornel și a zis că e de acord, deci, bagă mare, votează-mă, la greu !

Deocamdată mulțumesc pentru al 10-lea vot, e tare bun și ăla ! Maii ales că văz că nu m-ai uitatără și-ai combătut, aciișa ! Să mai faci de-astea, să mai faci ! Sărut mâna, week end plăcut !

[25.08.17 18:06:47]

@danaeldreny: stai să vezi, urmează o rafală de vreo 30 de reviewuri, apoi, după octombrie, încă vreo zece, o să te saturi, asta presupunând că o să vrei să citești ce scriu io!

Cât despre bârfit, urăsc să fac asta, pe cine luăm la rând?!

krisstinna
[25.08.17 18:51:17]

@Yersinia pestis: Yersi, te-am văzut, te-am citit, m-am amuzat, am privit şi pozele.

De votat îmi spui tu dacă te-am sau nu, rămâne un mister.

Sunt la birou, cineva trebuie să şi lucreze, nu toţi sunt pensionari.

Te-ai plimbat printr-un oraş frumos, ai admirat poliţiste şi rusoaice, ai uitat ce minunăţie de femeie ai lângă tine. O salut şi pe draga ta frumoasă, sper să ne revedem cândva.

Dacă tot te-ai apucat de scris, nu ne lăsa iar cu faţa la soare, îndură-te şi amuză publicul cititor votant.

Cu drag, o glumă cu şi despre rusoaica ta:

Era odată un concurs: cine o satisface cel mai tare pe rusoaică.

Vine un negru dotat mă, da' dotat bine. Face el ce face, dar rusoaicei nu-i convine. Vine un german si mai dotat ca primul. Isi dă si el silinta, dar rusoaicei tot nu-i convine. Vine si un mos fara dinti în gură, chelios si senil. Face el ce face si toti o aud pe rusoaică urlând de plăcere. Foarte intrigati, negrul si neamtul il intreaba pe moş:

-Măi, tataie, cum se poate ca noi, în floarea vârstei să n-o satisfacem, iar tu, care abia te tii pe picioare si nici nu mai ai par in cap macar sa poti?

Moşul răspunde:

-Măi, fiilor, în viata trebuie sa lucrezi cu capul, mă!

[25.08.17 19:52:05]

@krisstinna: Hei, io mă rad pe cap, nu-s chel, așa să știi!

Mda, nu mă prea ajută asta, dar, țin la imaginea mea !

irinad
[25.08.17 20:52:28]

Felicitări şi la cât mai multe articole!

[25.08.17 21:46:56]

@Yersinia pestis: Sa știi ca am încercat sa votez din noua și nu m-a lăsat, sa mai încerc și mâine? , ca știi cum e, mâine e o noua zi ????

[25.08.17 22:23:06]

@irinad: săr'mâna, așa am de gând, acuma să văd cin' m-o citi!

[25.08.17 22:26:01]

@mishu: Înseamnă că este posibil să nu-mi trimită banii, așa-i?

Pfoaii, să mai crezi în semne!

Oricum, tu încearcă să mă votezi, poate-ți iese!

Sărut mîna, un week end plăcut îți doresc!

Mihai18
[25.08.17 23:13:00]

Admin a fost darnic în seara aceasta, v-a lăsat să vă faceți de cap, off-topicilor. Nu te supăra Yersi dar ecourile au fost mai spumante ca reviewul tău. Locul I la ecouri - Krisstinna.

Yersi, ai spus o glumă despre moldovenii tăi care au invadat Brașovul când s-a înființat platforma industrială, dar n-ai terminat-o. Lasă c-o fac eu acum.

A fost o vreme când în Brașov rula filmul Stefan cel Mare care la un moment dat are o replică (În film strigă cu glas tare)

Unde sunteți voi, moldovenii mei?

Din sală, un spectator strigă

În Brașov

Mai scriu una și mă culc. Yersi, tu ai observat că toate ecourile sunt scrise numai de femei și tu săracu a trebuit să faci față la toate, bineânțeles, la ecouri.

[26.08.17 00:01:30]

@Mihai18: apreciez! Esti un fin observator! Doar femei+Mishu sub acoperire????????????!

[26.08.17 00:05:17]

@Mihai18: Păi și ce, cin'se plânge că fetele or scrisără ecouri?!

Și, da, ai dreptate, așa fac mereu, scriu reviwuri slabe ca să mă scoț la ecouri! Sîc!

Dana2008
[26.08.17 13:19:19]

Tare dor mi-o mai fost să rad cu tine! Eu te votez cu două mâini, ca parlamentarii... acuma că nu de contorizează, asta nu-i mai traba mea.

Spor la scris, eu am să te citesc și votez de fiecare dată, pe mine te poți baza... numai sa nu fiu plecată în concediu ????

FELICITĂRI pentru cele 100... dacă te mobilizezi ajungi și la 200 repede... vorba aceea cu primul milion...

[26.08.17 18:53:51]

@Dana2008: Da, dar era vorba de primul milion de euro, nu de reviewuri!

Oricum, mulțumesc de cuvinte frumoase, vot (-uri) și mângâiere pe cap, toate mi-ro fost făcut bine! Week end frumos!

Dana2008
[26.08.17 19:00:19]

@Yersinia pestis: ????

ANILU, crismis, danaeldreny*, elviramvio, irinad, maria55, Mihai18, mishu, RoxanaGRS, Yersinia Pestis, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂLa pas prin Brașov: