ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.08.2017

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Nu aruncati banii pe fereastra. Fugiti de acest hotel!

Dupa aterizarea pe aeroport, un autocar a incept sa lase oamenii pe la hoteluri. Google spune ca mai avem 17 km pana la hotel. I-am facut in 90 de minute!

Suntem un grup de 3 familii a cate 2 copii. cu varste intre 3 si 11 ani.

In total 12 persoane.

La check-in, este prt prima data cand receptionerul imi verifica cele completate daca bate cu datele din buletin, si imi reproseaza ca nu intelege scrisul. In fine ii explic, se convinge si trecem peste.

Am primit trei camere la nivelul -1 (minus 1 - underground), desi in contract / vaucer scria peste tot, camera family cu vedere la mare.

Am mers la camere. Aratau jalnic, si bineinteles ca nu se vedea marea. Am cerut camere la un etaj superior, inca din ianuarie de la rezervare. Agentul nostru a scris la hotel acest lucru, si hotelul a primit mailul. Dar, din reavointa au procedat fix pe dos. Am cerut sa vb cu cineva din staf. Ni s-a spus ca putem vorbi numai cu managerul. Care nu vrea sa stea de vorba cu noi.

Am sunat la agentul nostru din rodos, si nici cu el nu a vrut sa vorbeasca. Agentul a sunat la agentia partenera, si a vorbit managerul agentiei partenere cu managerul hotelului.

Dupa 1 ora de asteptat nedespachetati, cu copii flamanzi si obositi de pe drum, ni s-au oferit camere la nivelul 0, de unde bineinteles ca nu aveam see view. Le-am refuzat si pe acestea. Au spus sa asteptam in camera pana maine ca o sa ne mute. Sa asteptam mesajul de la receptie. Mesaj care nu a venit pana la plecare. Deci am ramas in acere alea.

Pe pozele de pe internet in fata hotelului apare un tppogan, teren de tenis, de criket, etc. NU sunt ale hotelului. Sunt ale altora. Hotelul are numai o alee si 4 palmieri in fata hotelului.

Mancarea este sub orice critica. Nu ai ce sa dai manacre la copii. In fiecare dimineata aceleasi mancaruri. Adica; Felii de carnati foarte piperate care nu se pot manca, mini cremvusti facuti din faina, oua ferte si omleta, fasole la conserva, ciuperci prajite, 2 feluri de mezeluri fara gust, careva 3-4 feluri de salata, iaurturi la lighean si branza feta, cereale la sac de 2 feluri. ceai de 2 feluri (verde si negru) care nu le pot bea copii, lapte cu gust ciudat si cafea specifica.

La amiaza supa chioara. Adica o apa care nu contine nimic nimic nimic. Nici macar legume. Nu era supa crema, pentru ca ara aproape limpede.

Nu era lamaie sa pui in ea, decat la ceai.

La felul 2 cateva feluri de salata, carne destul de prost facuta, (in ziua asiatica nu am avut ce manca) lasagnia, si paste. Peste era in fiecare zi la fel. nu stiu ce specie. Scria peste de apa sarata. Facut la tava cu un sos albicios ciudat. nu manca nimeni. cartofi prajiti prost facuti (uscati). Bere slaba calitativ, limpede, vin alb botezat, rosu mai bunisor.

Am baut intr-o seara cam 2 litri de vin. Eram treaz. Deci era o apa cu... cu ceva.

Sucuri de proasta calitate, locale. Cele neacidulate, erau extrem de dulci. Ca un sirop. Nu se puteau bea ecat cu apa. Apa numai daca cereai la pool bar si la beach taverna. Pentru un pahar de apa trebuia sa cei de fiecare data. Afara 33 de grade. Copii si noi voiam apa mereu. Trebuia sa astepti si sa comanzi cateva pahare de apa. O data un chelner a zis ca am voie maxim 2 pahare. Nu mi-a dat 4 cate am vrut.

MAncarea la amiaza si seara la fel de tampa sicea mai low cost mancare psibila.

Ce se gaseste si la noi pe piata, cel mai ieftin si de cea mai proasta calitate.

Personalul prietenos, atat animatorii cat si cel ce serveau la baruri sau strangeau de pe mese.

Animatorii incepeau programul la 9 diminearta si terminau la 11 noaptea, 7 zile pe saptamana. O forma de slavagism modern.

Camera arata ca dupa razboi. Cantina la fel. Nu se poate numi restaurant. Era ca o cantina. La miaza cand era cald, si aglomerat instalatia de climatizare nu facea fata, si ieseai de la masa ca din sauna. De mirosuri nu mai vorbesc. Mirosurile din cantina si nu numai.

Marea in fata hotelului are niste roci imense la fund, motiv pentru care copii nu puteau intra decat pana la genunchi. Unii dintrenoi (copii si adulti) ne-am ranit la picioare de la rocile de pe fundul apei. Apoi am intrat in piscina.

Apa de la piscina nu cred ca mai fusese schimbata din aprilie. Era albicioasa de la un praf pe care il aruncau in piscina in fiecare dimineata. Cu toate astea, era infecta. Ni s-ai infectat ranile de la picioare. Au facut puroi si am ers acasa in slapi pt ca s-au umflat picioarele la rani. De la aeroport am mers direct la UPU unde am primit antibiotice de urgenta. Dupa 5 zile am scapat de puroi, acum se vindeca.

Inapoi in Rodos:

Pe insula nu prea ai ce face. Este un oras, rhodos town, unde poti ajunge cu autobizul din fata hotelului. 2,5 Eur/9 km pana la oras. Orasul, cu o cetate in port, tipic mediteranean. Dupa jumatate de ora de mers prin cetate, si 10 minute in port... nu prea mai ai ce face.

Am vizitat acropole. Cu taxi din port 7 euro. Maxim 2 km. Taximetrisit hoti ca ai nostri.

tot pe acropole este un vechi stadion. Nu ai ce vedea. Acropole e 2 coloane de piatra, si old stadium niste... neinteresant. In jurul acestor 2 obiective, o mizerie de nedescris. Se circula ca la in sudul litoralului la noi, adic aprin iarba uscata, pe carari facute cu piciorul de oamnei. Am mers inapoi in port pe jos. Am facut 20 de minute. Am luat autobuzul si inapoi in jegul de hotel.

Nu recomand nimanui sa merga la asest hotel!!!

Daca aveti grija de banii dumneavoastra si de dvs, nu va irositi energia cu acest hotel.

mai am multe de povestit de vreau sa uit cat mai repede.

Sunt un pasionat de mare. Imi place foarte mult. As putea merge la mare in fiecare luna (locuiesc in zona de munte)

Dupa 20 de ani de mers la mare, este pentru prima data cand abia asteptam sa se termine. Cand ma trezeam dimineata si vedeam ca tot acolo sunt, ...

Trimis de vvasilovschi in 17.08.17 15:31:29
Validat / Publicat: 17.08.17 17:21:51

VIZUALIZĂRI: 2567 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vvasilovschi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 cada din baie - infecta nu ai curaj sa faci baie in ea vopzita si superuzata

[17.08.17 17:20:31]

Odată cu primul review încărcat - unul bun - să-i spunem și lui @vvasilovschi: bun-venit **cu adevărat** în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[17.08.17 17:24:04]

@vvasilovschi, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

adrianaglogo
[17.08.17 17:53:10]

@vvasilovschi: Urata experienta ati avut...

Am vazut ca nu ai scris pretul, daca nu e cu suparare ar fi interrsant si cat a costat aceasta experienta.

Este chiar bataie de joc la adresa turistilor.

Pleci in vacanta si vii suparat si bolnav...

Mare pacat

Mult noroc data viitoare

vvasilovschiAUTOR REVIEW
[17.08.17 20:31:37]

Mulțumesc pentru sugestii. Nu as fi scris dacă nu am fi trecut prin asa ceva. Sper ca viitorul review sa fie mai bun!!

Rodel
[17.08.17 21:01:41]

Nici mie nu mi-a plăcut hotelul la care am stat, Venus din Rhodos town (vezi impresii), dar insula mi-a mers la suflet.

Orașul vechi l-am găsit fascinant. Mi s-a părut extraordinar să pășesc prin locurile pe unde au trecut Cavalerii Ioaniți!

Hotelul nu mi-a umbrit vacanța și m-aș întoarce oricând în Rhodos dacă nu m-ar aștepta și alte locuri de vizitat.

Imi pare rău că ai avut o experiență neplăcută care ți-a stricat vacanța.

Dorin/Kevin
[23.08.17 18:56:59]

Buna ziua,

Daca n-as fi fost in vara aceasta la acest hotel, m-ar fi ingrijorat comentariul dvs. Am ales sa particip la acest review pentru ca alti cititori sa nu judece gresit acest hotel dupa impresiile dvs.

Am fost la acest hotel si m-am simtit minunat, nu stiu in ce camera ati stat dar conditiile si serviciile de la restaurant au fost bune.

Apa din piscina a fost curata si de la pool bar am luat tot ce am dorit fara restrictii.

Curatenie in camera s-a facut in fiecare zi, s-au schimbat prosoapele in fiecare zi, in plus ni s-a oferit si prosop pentru plaja.

In fiecare seara au fost programe initiate de animatori de care s-au bucurat turistii.

Impresiile dvs sunt cam exagerate

[23.08.17 19:02:46]

@Dorin/Kevin: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

vvasilovschiAUTOR REVIEW
[23.08.17 19:18:22]

Dați-mi voie sa nu fiu de acord cu o parte din afirmațiile dumneavoastră. Nu știu ce standarde aveți dvs, dar dacă apa din piscina era curata pentru dumneavoastră, eu ca spun ca era infecta și albicioasa. Am stat la camera 016 după cum se poate vedea și în poze. Apropo, la camera dumneavoastră era card cauza cheie? Priviți întâi fotografiile. Moșul de la pool bar era ok, la fel și doamna dar uneori era un tinerel inacrit. Cred ca ținea uneori locul moșului.

Prosopul de plaja, după 3 zile s-a uzat/ murdărit și am vrut sa ul schimb. M-au refuzat pe că nu se schimba. Se folosesc tot sejurul. Asa ceva un am mai întâlnit până acum.

Cat despre restaurant/ mâncare, va rog frumos sa va abțineți a face aprecieri. Dacă îmi spuneți ca gresia pusa acum 20 de ani și vopsita la greu peste crăpături / rupturi, este ok pe dumneavoastră, înseamnă că nu mai are rost sa discutam. Mâncarea era de cea mai joasă calitate. Cate clătite ați mâncat dimineața? Ciorba ce fel era? Seara ați mâncat vreodată roșii? Știți ce erau sosurile alea colorate? nu scria nicăieri.

Eu am fost în perioada 1-8 august. Dumneavoastră când ați fost? Poate în mai și apa din piscina nu era chiar asa de... purtată.

V-ați uitat pe ouăle fierte ce cod aveau? Sau le-ati mâncat pur și simplu?

Dorin/Kevin
[24.08.17 10:29:38]

Buna ziua,

Dupa cum relatati, dvs ati fost acolo in calitate de inspector OPC nu de turist. Sa te uiti la codul de la ouale fierte???

Camera a fost la etaj 2, cu cartela, prosoapele de plaja au fost schimbate la 2 zile, am fost acolo in 24-31.07. Probabil dupa ce am plecat au inceput sa arunce cu prafuri in piscina... esti prea carcotas. La standardele dvs rodicate mergeti la 5 stele, hotelul asta are numai 4.

Am incheiat comentariile, nu vreau sa polemizez cu dvs.

adrianaglogo, Dorin/Kevin, Rodel, vvasilovschi
Alte impresii din această RUBRICĂDessole Olympos Beach Resort: