Diana Hotel

DIN Ploieşti
înscris/ă în 16.08.17
AUG-2017
REGIM MASĂ DP

Nu recomand pentru bai sulfuroase

Am plecat dezamagiti de la Hotelul Diana din Baile Herculane, unde am petrecut 12 zile (cazare, masa si tratament), din urmatoarele motive:

1. Baia de sulf (element esential in decizia noastra de a achizitona pachetul de servicii) este o pacaleala pentru clienti, fiind aproape fara sulf. Am fost nevoiti sa mergem la alt hotel, pentru a beneficia de baia de sulf, unde, evident, am platit.

2. Din cele 3 lifturi existente, doua mici si unul mare, liftul cel mare nu a functionat pe toata perioada sejurului, celelalte doua fiind total insuficiente. Am fost pusi de multe ori in situatia de astepta 15-20 minute pentru "a prinde" un loc in lift, intr-o inghesuiala fara aer, noi avand camera la etajul 10.

3. Referitor la serviciile de curatenie, mentionez ca se rezumau la a se ridica gunoiul si a se aduce consumabile. Prosoapele si lenjeria au fost schimbate la cererea noastra.

Nu recomand acest hotel pentru motivele de mai sus, si nu in ultimul rand pentru faptul ca statiunea Baile Herculane este intr-o stare jalnica, care ne umple de rusine, in calitate de cetateni romani.

Impresii încărcate de VRturist in 16.08.2017 16:02:58

Validat / Publicat: 16.08.17 16:41:46

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: La acelasi hotel
VIZUALIZĂRI: 2043

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (VRturist); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[16.08.17 16:24:30]

@VRturist: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=80750

- ascent
[12.09.18 17:28:54]

@VRturist - ai putea sa-mi spui la ce alt hotel ai mers pentru bai cu sulf? Multumesc anticipat pentru raspuns!

- VRturist
[13.09.18 08:07:45]

@ascent: La hotel International

- ascent
[13.09.18 16:24:11]

@VRturist: Multumesc frumos pentru raspuns. Sper sa ma descurc...