Pensiunea Vidra [Hidişelu de Sus, Bh]

DIN Iaşi
înscris/ă în 13.08.17
AUG-2017
105 euro/camera fara masa

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” (interes crescut din pdv al politicii saitului!) — e fie (1) dintr-o destinaţie apreciată ca „inedită”, fie (2) despre un obiectiv/destinație la care, la momentul publicării, nu existau impresii recente. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Dezamagit

Am fost cazati la pensiunea Vidra, Baile Felix, Romania. Am inchiriat doua camere a cate 3 locuri fiecare si am platit in avans pentru ele (cu o luna inainte).

La sosire, camere puse la dispozitie au fost foarte mici si nu aveau cele necesare (in baie era doar un dispenser cu sapun lichid).

Nu exista frigider in camera ci unul in holul pensiunii pentru toti turistii (circa 9 camere a cate 3-4 locuri fiecare).

Mai mult una dintre camerele oferite nu avea absolut nici o fereastra.

Am incercat sa cautam o alta cazare dar fiind varf de sezon gradul de ocupare era de 100% in statiune si in imprejurimi. Am incercat sa discutam cu proprietarii dar singura "concesie " pe care am obtinut-o a fost sa ne schimbe una din camere cu alta ce avea o usa comuna cu camera fara ferestre. Acest lucru s-a intamplat insa a doua zi. Camerele nu au nici un fel de izolare fonica si nici climatizare. In acea perioada temperatura exterioara a fost de 36-37 grade C. Ni s-a sugerat ca pentru aerisirea cameriei fara ferestre sa folosim fie ventilatorul din baie (ce dadea intr-un gheu) fie sa deschidem usa de pe hol.

Bucataria pensiunii era neingrijita si insuficient utilata cu vesela raportat la numarul de turisti cazati. Lipseau detergentul de vase, buretele etc.

In concluzie nu recomand aceasta pensiune daca sunt dorite conditii decente de cazare.

Impresii încărcate de luncacos in 13.08.2017 18:21:02

Validat / Publicat: 13.08.17 19:16:12

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (luncacos); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[13.08.17 18:59:45]

@luncacos: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 67&ridAnt=80590

[14.08.17 09:01:38]

• Jalnic (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 2.50 (scris in 15.08.17 de Carlotta din LUGOJ [TM]) - NU RECOMANDĂ
  • Pensiunea Vidra - Baile Felix (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 2.75 (scris in 18.08.14 de Broscute vesele din SIBIU) - NU RECOMANDĂ
  • INFO: