ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2017
ÎNSCRIS: 02.08.17
JUL-2017

Sub orice critică

Vila Diamond Saturn - Dezamagire totala - Servicii deplorabile

Am fost cazat in iulie 2017, din pacate, la aceasta pensiune. Nefiind o pensiune nu tocmai ieftina, m-am asteptat sa am un concediu cat mai placut. Nu a fost cazul.

Am fost cazat atat la pensiuni si hoteluri din Romania, cat si din alte tari, insa nicaieri nu am fost tratat atat de prost. Pentru cei de la pensiune erau importanti doar de banii pe care i-am platit si cam atat. O sa dau cateva detalii pentru a intari cele mentionate mai sus.

Cazarea nu se facea mai devreme de ora 15:00 (cam tarziu din punctul meu de vedere).

In momentul cand a trebuit sa predam camera mi s-a spus ca daca nu eliberam camera pana la ora 11:40, citez, "ne arunca bagajele pe hol".

Am venit la pensiune alaturi de un prieten care era cazat la alta pensiune (norocul lui) sa imi las bagajele si sa pornim cu totii spre plaja.

Din acel moment, de fiecare data cand eram vazuti de oricare angajat al pensiunii, ni se spunea ca nu avem voie sa cazam mai multe persoane decat numarul de persoane solicitat anterior. Sa iti spuna acest lucru o data, sa zicem ca este in regula (chiar daca iti creaza sentimentul ca ai fi un om needucat, care nu stie nici macar atat), dar ca fiecare angajat al pensiunii sa il repete de fiecare data cum te vede pe tine sau pe oricare dintre noi este foarte deranjant. In ultima zi am evitat sa trecem pe la pensiune doar ca sa nu mai auzim acest lucru. Si astea sunt doar cateva exemple.

Prin urmare nu este cazul sa vorbim de ospitalitate cand facem referire la aceasta pensiune.

Chiar daca cei de la pensiune se lauda ca se diferentiaza prin confortul pe care il ofera, nici aici nu a fost cazul. Pentru apa calda la dus am asteptat aproximativ 30 de minute. Am avut nevoie peste noapte de o patura. Aceasta nu avea cearsaf.

Nu recomand aceasta pensiune sub nicio forma, nimanui. Felul in care am fost tratat m-a deranjat cel mai tare.

Sugestia mea pentru cei de la pensiune ar fi sa angajeze personal competent si ei sa stea in afara acestei afaceri si sa primeasca banii, care conteaza cel mai mult pentru ei din punctul meu de vedere.

Trimis de Ionut007 in 02.08.17 12:39:02
Validat / Publicat: 02.08.17 14:34:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SATURN. A mai fost în/la: Timisoara, Ploiesti, Brasov, Sibiu, Bucuresti, Maramures

VIZUALIZĂRI: 1644 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ionut007); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.08.17 14:33:35]

@Ionut007: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=80019

liliana1973
[06.08.17 23:39:17]

Buna seara, Ionut 007! In primul rand tin sa va precizez ca nu suntem o pensiune ci o VILA si nu doar prin prisma faptului ca asa dorim sa ne numim "vila" cu clasificare data de Ministerul Turismului, cum putine unitati de pe litoralul Romanesc sunt.

Daca servicile noaste sunt de nota distibuita de Ionut 007, clar ca nu stiti sa asimilati curatenia, bunul simt si respectarea tuturor informatiilor care sunt mentionate pe site.

O mica paranteza turistul nu poate caza ci poate fi cazat de catre receptioner. Intr-o camera matrimoniala pot fi cazate doua persoane adulte, in nici un caz patru adulti cu a-ti stat voi. (bineinteles neanuntand la receptie de prezenta celorlalte doua persoane).

Printr-un mod cat se poate de politicos v-am adus la cunostinta ca nu puteti sta patru persoane adulte intr-o camera, dar bineinteles ca v-ati furisat si a-ti stat tot cum a-ti vrut. Proprietarul va spus o singura data, dar cum bunul simt a lipsit, probabil ca v-a mai atentionat odata. Si tot nemultumiti a-ti fost.

Ora de check out este pana in ora 12:00, iar check inul se face la ora 15:00 aceste informatii v-au fost aduse cu siguranta la cunostinta atat telefonic cat si pe site.

Vila este administrata de catre proprietar, iar angajati sunt doar cameriste. (o alta nascocire ca sa nu o nemesc altfel Ionut 007).

Imi pare rau sa va spun ca nu aveti dreptate nici in privinta apei calde. Apa calda este produsa de centrala pe gaz. Fiind constanta apa, nu calda ci fierbinte. Dar nu putem sa va invatam noi modul de folosire al unui robinet.

Cat despre patura mentionata nu exista in camera. Camera fiind dotata cu pilota de vara nu cu patura.

Tot personalul Vilei este calificat cat despre banii fiind vorba, fiecare munca/servici este recomensat. In inchere vreau sa va spun domnule Iount 007 ca ne pare rau ca v-ati simtit prost pentru faptele facute de dnv.

NB liliana1973 este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
Ionut007AUTOR REVIEW
[07.08.17 17:09:42]

@liliana1973: Stimata doamna, liliana 1973! Tin sa va aduc la cunostinta ca m-am distrat si am plans in acelasi timp citind mesajul dumneavoastra in care scriati despre bunul simt. Din fericire pentru mine si cei din jurul meu la mine bunul simt inseamna mai mult decat "Daca nu eliberati camera pana la ora 12 fara 20 va arunc bagajele pe hol! " In ceea ce priveste folosirea verbului "a caza" aveti dreptate. L-am utilizat gresit.

Cand am zis angajati m-am referit la dumneavostra, la proprietar si la o doamna peste 50 ani.

Nu stiu cum sta treaba cu apa. Un lucru e cert. 30 de minute nu am avut apa calda.

Va rog sa verificati pe dulapul de langa frigider. O sa gasiti o patura!

Nu cred ca am citit in ultima vreme ceva mai deplorabil. Sincer! Sa ne acuzati ca am stat 4 in camera pentru a motiva nota pe care v-am oferit-o mi se pare josnic.

Toata lumea greseste. E important sa iti asumi ceea ce ai gresit. Are legatura cu "bunul simt" Prietenul meu in seara de 29 a fost in Bucuresti dupa cea de a patra persoana, sosind la pensiune in dimineata in care a si platit pentru o camera de 2 persoane. Eu luni am lucrat ca si idee. Sunteti dispusa sa afirmati orice pentru a nu pierde eventualii clienti, implicit banii lor. Banii nu sunt totul. Sfatul meu prietenesc e sa angajati oameni competenti care sa se ocupa de clientii care sosesc la dumneavoastra.

Cum esti tratat in alte locuri de exemplu: Dupa ce ai luat legatura cu persoana de contact ti se spune ca te va astepta in gara, nefiind obisnuit cu locul. Apoi te vede ca ti-e frig de exemplu si nu ai geaca si iti ofera o geaca si o umbrela pentru cazul in care vremea nu va fi buna. Ti se prezinta camera. Ti se fac cateva recomandari in ceea ce privesc obiectivele turistice si locuri unde poti servi masa si sunt in regula. Si lista poate continua. E doar un exemplu. Dragut asa, nu? Va las pe dumneavoastra sa trageti concluziile. In continuare nu doresc sa mai raspund mesajelor dumneavoastra tendentioase. Clientii vor trage si singuri concluziile si vor decide. Cert e ca adevarul e numai unul!

Inchei acest mesaj intarind ideea ca NU RECOMAND "Vila Diamond Saturn" si ca nu m-am simtit confortabil din cauza atitudinii dumneavoastra!

maria23
[07.08.17 20:36:56]

@liliana1973: Draga doamna, eu zic ca inainte de a ne acuza pe nedrept ca "ne-am furisat" si am stat patru in aceeasi camera nu ar fi mai okay sa invatati mai intai sa scrieti corect? In primul rand, "ati" se scrie legat, nu cum ati scris dumneavoastra. Si chiar si cuvantul "dumneavoastra" se prescurteaza "dvs", nu "dnv". Si cum puteti sa afirmati asa ceva cand stiti bine si dumneavoastra ca fiecare si-a platit camera in care a locuit... si, de asemenea, au fost camere diferite. Cum e posibil sa fi stat patru in aceeasi camera cand noi am fost cazati in camere diferite? E de ajuns ca am fost nevoiti sa ne tinem bagajele in receptie si sa nu avem un loc in care sa ne odihnim putin dupa ce calatoriseram vreme indelungata ca sa ajungem la destinatie si a trebuit pana la ora 15:00 sa asteptam cazarea. Si pe deasupra, apa nu a fost calda si chiar am fost nevoiti sa asteptam prea mult timp ca aceasta sa se incalzeasca. Si va rog sa nu mai afirmati ca era curatenia pamantului in camera din moment ce oglinda din camera era nestearsa si se vedeau urme pe aceasta. De asemenea, zona nu este chiar atat de linistita, intrucat pana in zorii diminetii am fost nevoiti sa ascultam muzica data la volum extrem de tare la restaurantul de langa, unde avea loc o nunta de rromi. Si dupa cum am citit acum pe acest site, nu suntem singurii nemultumiti de serviciile dumneavoastra si de felul in care v-ati purtat cu cei cazati in aceasta vila... asa ca poate va puneti un semn de intrebare si, in loc sa ne acuzati pe noi de diverse fapte, poate mai lucrati si dumneavoastra la comportament si la atitudinea fata de clienti. Eu una nu as mai repeta aceasta experienta, care a fost extrem de neplacuta si nu as recomanda nimanui sa se cazeze in acest loc.

Ionut007, liliana1973, maria23
Alte impresii din această RUBRICĂVila Diamond: