ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.04.2010
ÎNSCRIS: 09.04.10
APR-2009

Excelent

Am fost anul trecut la acest hotel, de Paste cu familia si prietenii. Din pacate anul asta nu am mai prins locuri asa ca a trebuit sa ne multumim cu Hotel Kristal din Nisipurile de Aur click aici.

La Duni a fost minunat: conditii cazare, masa, activitati etc. Camere mari, curate, mancare foarte variata, gratare la greu, prajituri bune (chestii ce au lipsit cu desavarsire la Kristal), bauturi bune, teren de tenis gratuit.

Sper ca la anul sa mai prindem loc tot aici si felicitari celor care au ales aceasta locatie. Este mai departe, dar merita din plin efortul!

---------------Nota webmaster22: Impresiile au fost competate de autor prin urmatoarele:

Marina Royal Palace: un hotel imens, ne-am pierdut un pic in momentul cautarii camerelor .. :) ... si impresionant.

Personalul amabil, cazarea s-a facut rapid.

Camera foarte mare, cu un blacon la fel de mare. Desi n-am platit pentru seaview , camera noastra dadea jumatate spre piscina si jumatate spre plaja asa ca puteam vedea marea in voie.

Tot sejurul am avut senzatia ca bulgarii au facut tot ce se poate ca sa ne simtim noi (clientii) bine: de la aranjamentele de Paste pana la tortul special si artificiile din noaptea de Inviere.

La masa existau doua baruri cu salate si multe feluri de mancare gatita iar platourile se completau imediat cand se terminau. Si credeti-ma ca se terminau ca doar asa este practica majoritara a celor plecati la all inclusive! Mai exista si niste exceptii, din pacate putine!

Afara se facea mereu gratar de pui, porc, etc.

De dimineata se faceau si clatite care erau delicioase. De asemenea, la micul dejun existau si mezeluri bune, nu ca in cazul altor hoteluri. Merita sa stai la coada pentru ele! :).

La capitolul bauturi erau diverse si bune. Erau locale, cei drept dar ce conta atata timp cat erau bune? Cocktailuri de asemenea se gaseau la lobby bar (cred ca se numea).

Si daca erai cu adevarat flamand, puteai sa te muti dintr-un restaurant in altul (de la Marina Royal Palace la Marina Royal Beach) si sa mananci non-stop! Desi sincer la cata mancare era pentru cele 3 mese principale nu stiu cum mai avea lumea loc de snack-uri intre mese.. :).

Pentru cei care doreau sa joace tenis, era disponibil gratis. Exista si o echipa de entertainment care se plimba printre turisti si ii cooptau pentru diverse jocuri. Eu n-am participat asa ca nu-mi pot da cu parerea. In schimb ne-am plimbat prin resort vremea fiind excelenta. Cred ca n-am apucat sa vedem decat jumate avand in vedere ca este foarte mare!

Vara trebuie sa fie splendid!

Sincer, la pretul care s-a platit (in cazul nostru 31 euro/pers/noapte) cu all inclusive nu stiu ce carcotas ar putea gasi un defect!

Trimis de lauraruxi in 11.04.10 10:35:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1353 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lauraruxi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Privire de ansamblu hotel Marina Royal Palace
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

pepsi70ro
    [11.04.10 10:50:34]

Imi pare rau sa-ti spun dar nici macar Astera nu dispune de prajiturile si torturile care in permanenta se gaseau in restaurantul hotelului Kristal. Practic doua mese imense cu dulciuri, de la diverse torturi pana la inghetate, prajituri diverse, bomboane cu ciocolata, copii mei erau innebuniti. Si asta de la pranz pana seara. Ce nu se consuma, pentru ca nu se consuma era dus in lobby bar.

Si nu doar eu am avut parte de aceste dulciuri, si alti prieteni de-ai mei care au fost in acest hotel in alte perioade.

webmasterXY*
    [11.04.10 10:56:04]

@lauraruxi, poate n-ar fi rau sa oferi cateva amanunte in plus despre hotel, cred c-ar prinde bine celor care iti citesc impresiile.

[11.04.10 10:57:11]

LA Kristal??? Prajituri??? Daca tu intelegi prin prajituri porcaria aia de blat fara gust cu diverse culori pe deasupra (albastru, verde, etc - foarte natural intr-adevar) atunci ce pot sa spun??? Pofta buna! Alte prajituri or fi fost, cine stie, vreun platou ratacit la deschiderea restaurantului care s-a golit in secunda 2 si pe care altii n-au apucat sa-l vada!

In schimb compotul a fost bun! Ca altceva nu se putea manca! A, pardon si grisul cu lapte ....

[11.04.10 10:58:52]

@webmaster18: tot ce au scris altii de bine este perfect adevarat. de ce sa mai repet si eu? .

webmasterXY*
    [11.04.10 11:11:00]

tot ce au scris altii de bine este perfect adevarat. de ce sa mai repet si eu?

Pentru ca acest site incurajeaza postarea cat mai multor impresii despre acelasi hotel, pentru ca fiecare om are un stil propriu de evaluare, pentru ca din mai multe surse iti poti face o imagine mai ampla despre locul unde doresti sa calatoresti.

Informatiile telegrafice le gasesti pe toate site-urile de turism ale agentiilor, aici noi cautam particularitatile fiecarei zone din ochiul critic al turistului care ajunge acolo. Sper ca m-ai inteles.

[11.04.10 12:52:22]

@webmaster18: ok, my bad!

Fac atunci o completare si se poate pune in continuarea primului post?

..........continuarea ecoului o regasiti in cadrul review-ului.

magdalena
    [11.04.10 13:15:04]

Ce inseamna mezeluri bune? Altceva decat parizer si salamurile gen "vara"?

[11.04.10 13:31:58]

@magdalena: da, nu era parizer, salamul era bun, si niste sunca gen praga... plus ca si branza era chiar buna buna, nu acra ....

domidoc, lauraruxi, magdalena
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: