ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2017

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Dezamăgire...

Am ales sa merg in Mamaia după mulți ani.

Ne-am cazat la hotel Modern in regim ultra all inclusive.

Am fost foarte dezamagita de ce am găsit acolo.

Mâncarea a fost un dezastru, toate mesele au fost in regim bufet dar nu aveai ce sa mănânci, toată mâncarea foarte sarata, diverse sosuri foarte grele, șnițele congelate si prăjite, piure de cartofi din fulgi, totul se recicla... ce nu mâncai la o masa găseai sub alta forma la următoarea masa.

Copilul meu de 8 ani nu a avut ce sa mănânce. Mâncare ieftină si prost gătită. Bufetul pt copii era doar cu numele pt ca acolo găseai aceleași feluri pe care le găseai si pt Adulți.

Fresh-uri... nici pomeneala.

Bufetul de cereale integrale... dezastru, găseai doar diverse sortimente de pâine, rahat si fursecuri din acelea ieftine de la cutii.

Pe plaja trebuia sa stai la coada si sa îți cari singur salteaua pana la șezlong, lucru care nu a fost ușor si chiar umilitor.

Locuri de parcare cu puțin noroc poate găsiți sau parcati cu plata in apropierea hotelului.

INTR-un cuvânt o mare dezamagire pentru un hotel de 4 stele.

Cât despre preț... căutați singuri si vedeți cât costa!

Trimis de Ancut in 30.07.17 08:12:32
Validat / Publicat: 30.07.17 09:15:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1113 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ancut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.07.17 09:15:22]

@Ancut: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 17&ridAnt=79881

iulian68
    [31.07.17 11:39:31]

Cu toate ca nu va contest nemultumirile pentru ca mi se pare normal sa ai regrete cand iti strici un concediu, vreau doar sa intreb daca ati fost acolo impreuna cu colegul Ancut care a scris ceva mai devreme un articol despre hotel. Ma gandeam ca v-ati putea completa cu detalii daca tot ati trecut prin aceasta experienta neplacuta...

Mi-am permis sa scriu asta dupa ce am vazut ca v-ati inscris pe sait cam in acelasi timp si doar pentru a scrie aceste review-uri... Multumesc.

sunflower
    [31.07.17 11:53:08]

@iulian68: Ancut l a scris pe acesta!

iulian68
    [31.07.17 12:54:34]

@sunflower: da, asa e, imi cer scuze, dupa ce l-am recitit, am uitat sa ma intorc la cel al lui mitica escu...

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [31.07.17 13:50:52]

@Ancut:

Copilul meu de 8 ani nu a avut ce sa mănânce.

Si cum v-ati descurcat cu mancarea pentru copil?

Am citit review-ul anterior scris de @Mcris, care a fost cu un copil de 1 an si zice ca a gasit ce sa-i dea copilului sa manance, chiar a dat si exemple in acest sens.

Eu am in vedere acest hotel pentru concediul de anul viitor cu doi copii mici (1 an si 5 ani) si este important sa stiu cum sta situatia reala la capitolul mancare. Pentru cel mare de 5 ani, nu e problema, ca-i dau mancare de la adulti, insa pentru cel mic ma intereseaza sa fie mancare specifica.

Oricum, eu intentionez sa iau demipensiune, ca cina nu ne trebuie.

AncutAUTOR REVIEW
    [31.07.17 14:14:40]

@cris1982: Buna ziua!

din pacate nu prea stiu ce ati putea sa ii dati sa manance copilului de 1 an, poate lapte, cartofi cu diverse condimente gen rozmarin (copilul meu nu mananca condimentat si de aceea nu am putut sa ii dau) fructe, salate...

Va dau un exemplu: intr-o zi am avut supa crema de legume, copilul meu a mancat, in urmatoarea zi supa crema de morcovi (cel putin asa scria) dar de fapt era aceeasi supa de cu o zi inainte nici culoarea si nici gustul nu era schimbate.

cris1982 CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [31.07.17 14:46:25]

@Ancut: Cand am fost cu cel mare prima data la mare, avea tot un an si la pranz manca ciorba de legume sau pui de la adulti, ii pasam cu blenderul legumele si carnea si era foarte buna. Refuza mancarea speciala de bebelusi (legumele pasate). Asa imi imaginez ca voi proceda si de data asta. Am inteles de ce nu ati gasit pentru copil, pentru ca el nu mananca condimentat. Dar piciul meu de 4-5 ani mananca condimentat, asa ca n-o sa avem probleme cu mancarea.

Acest hotel cred ca e potrivit familiilor cu copii pana in 7 ani, pentru ca au gratuitate copiii atat la masa, cat si la cazare. Dupa varsta de 7 ani se plateste si pentru ei ceva, iesind un pret cam mare per total.

Multumesc pentru informatii!

soronav
    [03.09.17 17:47:33]

@cris1982: nuuuuuuuuuu

Nu ti strica concediul

Da un ban in plus si stai in lux ca te duci cu copii dupa tine

Ia vezi Iaki, Europa la Copos in Eforie

Ancut, cris1982, iulian68, soronav, sunflower