Kaliakra Palace LTI Hotel

JUL-2017
REGIM MASĂ All
+ COPII: 2 -- varsta: 4 si 6

Excelent!

Pentru toti cei ce au scris impresii [***] gen: mincarea picanta, aveam 3 spoturi in baie si 1 sa ars in timpul sejurului, apa de la robinet era prea rece si avea presiune prea mare... bai'baieti... intoarceti va frate la Burjalarab de unde ati venit si lasati Kaliakra in pace ca e de nota 10! Am fost cu 2 copii 4 ani si 6 ani si a fost totul excelent! Poate nu ati inteles!! EXCELENT! Mincare super ok, bautura! , camera, parcare!! Servicii!

Acest review sau comentariu pe romaneste este pentru toti parvenitii care nu mai stiu ce este un serviciu de calitate!!

Daca vrei sa mananci crenvusti pe post de rulou de pui si ciorba de fasole 5 zile si desert clatite mergi in Romania si plateste 5000 lei.

Daca vrei sa ai un concediu reusit mergi la Kaliakra si cu 4000 lei 2 adulti 2 copii nu o sa regreti!!!

Acest comment nu vine din partea unuia care maninca cartofi prajiti dimineata la prinz si seara iar acum a ajuns la kaliakra si e rupt de foame si totul i se pare ireal de bun!

Kaliakra nu se adreseaza celor ce vor friptura de vita servita la 48 grade in farfurie cu rozmarin iar chelnerul sa aibe degetul mic de la mina stinga de 7.8 cm!!

Este o locatie perfecta pt oamenii cu bun simt si care vor un sejur perfect!

Daca castigati 1.000.000 euro pe luna nu mai comentati [***] pe aici! Mergeti pe luna si comentati acolo cum a fost zborul!!!

Impresii încărcate de AdrianMihai in 28.07.2017 19:40:39

Validat / Publicat: 28.07.17 20:21:14

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (AdrianMihai); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2694 PMA (din 11 voturi) nota2
  • sait oficial al acestei destinații:
  • Coordonate GPS ale acestui obiectiv: 43.29212800 N, 28.04587100 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Kaliakra Palace LTI Hotel? - Scrie impresii / Incarcă foto din sejur
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de AdrianMihai? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[28.07.17 20:20:43]

@AdrianMihai: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 41&ridAnt=79826

Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile "Q&A" (întrebări şi răspunsuri), de multe ori foarte utile, în direct, de la "faţa locului".

Completări, ajustări (inclusiv în privinţa notelor şi calificativelor acordate) — pot fi aduse prin rubrica ecouri, la finalul sejurului.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
[28.07.17 20:43:52]

@AdrianMihai:

Cred că toţi cititorii sunt mai interesaţi de impresiile tale referitoare la hotel, la condiţiile şi serviciile oferite de acesta, despre care însă tu nu ai scris mare lucru, decât despre părerea ta despre cei care au fost acolo înaintea ta şi au fost nemulţumiţi.

Normal este ca fiecare să-şi scrie propria impresie şi experienţă.

Până la finalul sejurului ai mai avea timp să completezi articolul cu informaţii concrete despre hotel, doar aşa reuşind să fii credibil şi să-i convingi şi pe alţii să aleagă acest hotel.

Ai putea posta şi câteva fotografii, de exemplu.

[08.08.17 16:30:47]

Buna ziua

Imi puteti spune, va rog, daca la acest hotel barbatii trebuie sa poarte pantaloni lungi la cina? Sau sunt ok si cei 3/4? Ajungem si noi in curand la Kaliakra si as vrea sa stiu ce pun in bagaj. Va multumesc

- AdrianMihai
[08.08.17 16:37:28]

@voaleta: tinuta obijnuita -pantalon scurt cu tricou, maieu. Masa se serveste in sala de mese nu in restaurant.

[08.08.17 16:47:30]

@AdrianMihai: Multumesc

- rentea
[17.09.17 11:38:32]

@AdrianMihai:

tinuta obijnuita -pantalon scurt cu tricou, maieu.

Ce amuzant!

- prichindica
[23.11.17 15:51:14]

Buna ziua! Imi puteti spune daca cei care au regim A. I., nu U. A. I. trebuie sa plateasca sejlongul la plaja? Divertisment seasa exista la hotel? Multumesc

[06.12.17 20:53:10]

E oferta all si ultra in aceeasi perioada... cum face diferenta?

[06.12.17 23:37:07]

Am fost in vara la Kaliakra cu UAI. Aveam incluse sezlongurile si umbrela pe plaja (presupun ca aceasta este diferenta intre AI si UAI la acest hotel) însă nu am gasit sezlong liber in nici macar o zi din 6. Este adevarat ca nu ne-am dus la 06.00 sa ocupam locuri așa cum se practica. Am stat pe plaja hotelului vecin, cu plata. Băuturile la Kaliakra sunt bulgărești, la alte hoteluri cu UAI sunt si băuturi de import. Pentru siguranta, este bine sa întrebați la agenția de turism unde ati vazut oferta si va vor explica.

[07.12.17 07:52:01]

@voaleta: Revin cu intrebare... se dau doua bratari diferite la acelasi hotel? Poate imi spune cineva care a avut all inclusiv.

[07.12.17 09:22:56]

@tinerica: Cred ca am vazut brățări diferite la turiști din alte tari. Românii aveau toti aceeași culoare. În receptie era un bar, cu plata, cu băuturi străine (branduri mai cunoscute) unde aveam 50% reducere.

[07.12.17 10:11:18]

@voaleta: Multumesc. Nu sunt lamurita... de unde stiu cei dupa plaja ca nu am ultra ca sa beneficiez de sezlong... am inteles ca cei cu all nu beneficiaza de sezlong pe aja... de unde stiu ce serviciu am ales... am presupus ca prin bratari... multumesc.

Dacă aveți cont pe AmFostAcolo, vă puteți autentifica mai jos

pagină generată in 0.804281949997 sec