ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2017
ÎNSCRIS: 25.08.15
JUN-2017

Hotel André Gill Montmartre Paris

Ca un subtitlu Paris=no value for money.

Fiind placut impresionat de Paris la prima vizita in noimebrie 2016, am decis sa fac urmatorul pas in relatie unde altundeva decat in Paris.

Nu voi descrie experienta mea sau a noastra cu Parisul, pe care l-am gasit si mai comercial si mai sugativa turistic vorbind, ci experineta legata de hotelul in care am stat 5 nopti.

De data aceasta, (si la anumite presiuni) am dublat numarul de stele, dar si pretul platit pe camera: 470 Euro 5 nopti. Am pastrat insa locatia: Hotel André Gill Montmartre.

Am ales hotelul citi reviewuri pe tripadvisor si alte cateva bloguri din afara. Am comparat distantele de parcurs de la hotelurile business budget Premier Class Hotels sau Ibis Budget, care sunt situate putin mai in afara insulei.

Am ramas la acest hotel, cunoscand deja zona.

M-am asteptat ca creasca putin conmfortul si dimensiunea camerei, lucruri care nu s-au concretizat insa.

Camera la fel de mica, chiar daca renovata. Am avut lift de data asta (iar m-am simtit ca acasa, incapeam doar noi doi, si Mirela e chiar XS). Hotelul arat mult mai bine, era renovat si se facea curatenie.

Am avut o problema cu capacul de WC, care era ofsetat fata de WC cu vreo 10 cm, lucru care a facut destul de neplacute "utilizarea" WC-ului.

Nu aveam dulap sau cuier sau umerase unde sa ne punem/agatam hainele. Dar aveam 2 noptiere unde puteai sa-ti pastrezi hainele la fel de sifonate ca si in geamantan.

am inceput cu partile negative pentru faptul ce nu s-au ridicat la nivelul aseptarilor.

Hotelul este insa unul dragut, cu o curticica de access, deci nu are geamurile direct in strada. Este curat si renovat.

Ai un pervaz unde poti sa-ti aierisesti hainele/incaltamintea.

Este foarte aproape de metrou, autobus, SacreCoeur, Moulin Rouge, Gara de Nord, etc.

Nu am ales micul dejun, cu toate ca exista aceasta alegere, la 9 euro de persoana, daca nu gresesc si ne-am bucurat de patiseriile si cafenelele din zona.

Bonus:

Daca vreti o experienta culinara la un meniu fix, alegeti cu incredere Bistroters. sunt la a 2a experienta la ei, am platit 70 euro 2 meniuri cu antreu, main course si un desert, si inca 18 euro pt 2 pahare de Riesling (delicios).

In rest nu am fost impresionati de baghetareala sau salatareala la suprapret, sau altele feluri de mancare incertace pe la terasele din zona.

Trimis de Slavic in 25.07.17 16:50:04
Validat / Publicat: 25.07.17 17:24:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FRANȚA.

VIZUALIZĂRI: 837 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Slavic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 63.00 EUR pe cameră

webmasterX [25.07.17 17:10:58] »

Mutat în rubrica "Andre Gill Montmartre Hotel, PARIS" (nou-creată pe sait)

webmaster [26.07.17 07:05:02] »

Slavic [27.07.17 10:31:57] »

@webmasterX:

Exact acolo, pe strata cu acelasi nume Andre Gill