Filozofări... turistice

DIN Ploieşti
înscris/ă în 08.09.14
JUL-2017

NOTĂ: ARTICOL OFFTOPIC

Textul de mai jos face parte din categoria discuții libere, off-topic sau "de interes turistic TEMPORAR ori restrâns" - eventualele voturi sunt simbolice (+1/-1 PMA)

La cate zile se schimba teoretic lenjeria si prosoapele pe litoral functie de hotel

Este vorba de litoralul nostru drag

Buna ziua. Am citit impresiile unui turist necajit pentru ca la un hotel de 3 stele se schimbau prosoapele rar.

Noi am stat la 3 stele si am avut un regim si mai prost decat al domnului.

Oficial cam la cat timp se schimba lenjeria si prosoapele pentru 3 stele, pentru 4 etc. ?

Cu cine discutam daca cele care fac curatenie nu-si fac misiunea si cu receptia daca vorbim ne-am gasit dusmani...

Oficial cam ce gasim in baie la 3 4 5 stele? Sapun, hartie etc... Hartie ne-am cumparat de fiecare data, prosoape aduc de acasa pe litoral, o sa-mi aduc si lenjerie, etc.

Impresii încărcate de ingeras7000 in 22.07.2017 20:34:50

Validat / Publicat: 23.07.17 06:52:51

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ingeras7000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

DA [1 PMA]  -  NU [-1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4 PMA (din 4 voturi) nota2

[23.07.17 06:52:38]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Filozofări... turistice, DE LA LUME ADUNATE" (deja existentă pe sait) - rubrică dintr-o secțiune OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

- Andox
[23.07.17 09:27:28]

Lenjeria de pat, prosoapele şi halatele vor fi schimbate la eliberarea camerei, iar pentru sejururile mai lungi, ori de cate ori este nevoie, dar nu mai târziu de:

La 3* lenjeria- 3 zile, prosoapele- 2 zile

La 4-5* lenjeria- 2 zile, prosoapele- 2 zile

Gaseti tot ce intereseaza despre clasificare si ce trebuie sa aiba un hotel, aici (pdf): mdrl.ro/_documente/turism ... n_1296_2010.pdf

Daca nu se face curatenie, se discuta cu menajerele, daca tot nu fac, se anunta, la receptie, iar in cazul extrem se suna la agentia de turism.

Sfat: peste tot se discuta frumos, cu "buna ziua", "va rog" si "multumesc". Si este imposibil sa nu se rezolve.

Cu urlete, tipete si acuzatii ai toate sansele sa nu rezolvi nimic!

Puteți evalua (simbolic, +1/-1pma) ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
- Mihai18
[23.07.17 09:30:11]

Îmi scriu părerea la acest review pentru că am experiența cazării în cca. 20 hoteluri, peste 100 nopți. Fiecare hotel are politica sa în această situație.

Părea mea este că schimbarea zilnică a prosoapleor este puțin exagerată. Cine se spală bine, când se șetrege cu prosopul doar îl udă, iar când se și murdărește înseamnă altceva. Sunt și hoteluri la care este practica schimbării prosoapelor și cearcaefurilor, la cca. 3 zile, alte hoteluri le schimbă în raport de necesități.

Dacă ai ales asemenea subiect, cred că ai dreptate, pentru că mi s-a întîmplat și mie la un hotel de 3 stele în Istanbul.

Vacanțe frumoase.

Puteți evalua (simbolic, +1/-1pma) ecoul:   APRECIEZ -- DEZAPROB
[23.07.17 09:58:00]

@ingeras7000:

Noi am stat la 3 stele...

Dacă e vorba despre un sejur mai recent de doi ani, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

- elviramvio
[25.07.17 08:44:40]

@Andox:

Foarte bun sfatul de final al ecoului. O locatie care se respecta, oricate stele ar avea, pleaca putin urechea si la doleantele exprimate civilizat de client, confirm.