ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2017
JUL-2017
19 AD. + 9 COPII -- v: 3-14

Sub orice critică

NU recomand

Nu recomand sa mearga nimeni servirea de tot...

Muste in restaruant mancarea in fiecare dinineata aceiasi nimic schimbat iti face paine cu ou cu painea care ramane de pe mese crenea ce nu se mananca tio baga in tigaie si pune sos si mananci

a 2 zi in ultina zi cand am plecat am gasit in farfuria de salata un vierme imi pare rau ca nu am facut poza

am vorbit cu f&b restaurantului si a dat din umeri a luat farfuria am stat 15 min dupa el nu a mai venit

pe langa toate astea daca iti pui mai multa mancare in farfurie vine si tio da jos din farfurie zice ca iti ajunge

la bar daca mergi sa ceri ceva de baut toata lumea zice de spaga ca trebe sa le lasi daca nu le lasi incepe pe limba lor care nu o intelegi vorbesc intre ei si rad de tine

am fost foarte dezamagit nu mai merg.

Ca si cazare si pozitionarea hotelului ok

daca vrei sezlong trebe sa te trezesti la 4:30 sa mergi pe poaja sa pui prosop pe sezlong ca sa prinzi loc

piscina ie la hotelu de vizavi nu ie stralucita da merge

pentru copii nu organizeaza nimic

muzica daca ai tu bine daca nu nu auzi nimic 7 zile cat am stat nu am auzit nici o muzica nici o distractie nimic

Trimis de dani11111 in 11.07.17 11:14:35
Validat / Publicat: 11.07.17 12:21:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: SUNNI BEACH HOTEL BURGAS NOTA 10

VIZUALIZĂRI: 1249 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dani11111); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.07.17 12:21:22]

@dani11111: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 48&ridAnt=79064

[11.07.17 13:26:47]

@dani11111: Ai fost la NONA doar pentru mancare si bautura?

Despre cazare n-ai scris nimic, dar, pentru recompensarea, te-ai razbunat pe saraca limba romana!

tm67bru
    [11.07.17 13:35:58]

Hmmm... Autorul este totuși la debut, nu ar fi bine totuși să-l încurajăm, arătându-i cum ar putea scrie mai bine, mai folositor, decât să-l ”faultăm”, din prima?

Așa cum sunt - eu apreciez că EXISTĂ informații recente despre acest hotel, că și-a făcut timp să le împărtășească... Motiv pentru care i-am votat impresiile cu B/U (pentru ele în sine, nu pentru modul cum au fost scrise - care e ”altceva”...)

[11.07.17 19:00:03]

@tm67bru: Cu tot respectul, n-ai dreptate!

Uite aici articol de debut: vezi impresii

Bine scris, corect, echilibrat, cu poze!

Eu am gasit informații puține spre deloc în articolul ăsta. Asta e părerea mea!

[12.07.17 02:11:11]

Chiar dacă intenția de a oferi informații este cu suflet deschis și cu nervi întinși, cauza fiind evidentă de rateu al unui concediu, rezultatul este aproape de marginea prăpastiei - poate chiar deja acolo - scriptic vorbind.

Poate, autorul în supărarea, de înțeles, de altfel, a făcut niște incursiuni... ehm... care, cu greu pot fi descrptibile.

Mai mult ca sigur, totul a fost... să zicem... scris, la cald!

Păcat!

fanespoitorul
    [15.07.17 07:55:27]

@dani11111: Nu pot sa cred ca daca pui mai mult in farfurie "tio da jos". O da jos, dar unde?? inapoi pe platouri sau jos pe ciment??

[09.08.17 11:40:24]

@dani11111: ai perfecta dreptate. Si aveau si atitudine discriminatorie la adresa romanilor, mai ales bucatarul sef si un barman de la lobby bar. Nu inteleg cum pot unii sa recomande acest hotel si sa spuna ca a fost de vis.

[09.08.17 11:45:24]

@Zoazore: Eu ieri m-am intors si crede-ma ca este mai rau decat spune el. Poate in alti ani a fost mai bine, noi va spunem cu este anul acesta. Mancare nu ti-o da nimeni jos din farfurie, asta este o exagerare.

[09.08.17 11:47:25]

@Alex_Macedo: Omul are perfecta dreptate. Este chiar mai rau decat spune el. La restaurant este o atitudine ostila si discriminatorie inmpotriva romanilor. Sa nu mai vorbim de mizerie.

[09.08.17 11:53:08]

@Alex_Macedo: Eu cred ca sunt doua exagerari: faza cu viermele si cea cu datul mancarii jos din farfurie. Dar unele lucruri stau mult mai rau. Citeste review-ul meu si o sa te convingi.

In momentul in care bucatarul umileste un cuplu de romani de 65-70 de ani, cu parul alb, in mijlocul restaurantului, urla si striga la ei numindu-i romani hoti pentru ca au vrut sa manance doua piersici pe terasa iti spun eu ca te simti aiurea.

In momentul in care barmanul de la lobby te intreaba ce vrei si ii raspunzi in engleza si isi da seama ca esti roman si apoi il intreaba pe cel din spatele tau ce vrea si daca ii raspunde in rusa sau germana il serveste inaintea ta, iti spun eu ca iti vine sa ii versi berea in cap.

[09.08.17 12:25:24]

@vladdinca: Si daca i-as raspunde si eu in rusa sau in germana? Ar mai sti ca-s roman?

[09.08.17 12:39:29]

@Zoazore: poate tu, eu am facut engleza si franceza la scoala. Atitudinea voastra, a celor care comentati ironic, in doi peri este deranjanta si comentariile inutile.

Eu va spun exact realitatea de anul acesta, citeste review-ul meu despre acest hotel.

Daca vrea cineva sa inteleaga bine, daca nu, este treaba voastra, dar ironiile nu isi au rostul, cel putin nu cu mine.

[09.08.17 13:05:21]

@vladdinca: Nu e ironic, e serios. Eu am facut franceza si germana. La Ralitsa AquaPark am vorbit franceza si n-a fost nici o problema, in 2009, la Magnolia am vorbit germana. Iar nici o problema.

La Laguna mare (2010), Boriana (2011 si 2012), . COM 2013, Mura-2014, am vorbit engleza si n-am observat nici o diferenta. La Dobrotitsa-2016 am vorbit romana. Am ramas prieteni cu un receptioner, cu barmanii din lobby bar si cu seful de sala de la restaurant. Pe la Boriana, din 2012 trecem mereu sa salutam lumea.

Am mai zis si-o s-o mai zic: atitudinea turistului conteaza. Daca tonul e artagos, daca pare ca-l iei in balon, peste picior (deja exercitiul mi-a reusit acum, cu tine! Ti-a parut ironic tonul meu), superior, ti se va raspunde pe masura.

Si zambetul prietenos.

[09.08.17 13:23:06]

@Zoazore: Scuze, am crezut ca e ironie.

Daca un om are o parere proprie, este posibil sa se insele. Daca 30-40 de oameni au aceeasi parere, sansele ca toti sa se insele sunt f mici.

Este parerea majoritatii romanilor care au fost cu noi in aceasta perioada. Iar parerea unanima a fost ca unii angajati ai acestui hotel aveau o atitudine discriminatorie la adresa romanilor. Nu toti, si nu comparam cu alte hoteluri.

Noi am fost la Sol Nessebar unde este alta servire, barmanii glumeau si radeau cu noi si la Duni unde totul este la superlativ. La Topola anul trecut a fost ok.

Eu nu am spus ca pe tot litoralu blugaresc este la fel, m-am referit strict la acest hotel.

[09.08.17 13:29:03]

@Zoazore: Ce ton artagos poate fi cand spui: two beers please?

tm67bru
    [09.08.17 13:31:13]

@vladdinca: nu poți compara Sol Nessebar cu Nona. A fost o greșeală să alegi Nona, după ce ”ai gustat” Sol Nessebar, Duni etc.

trebuie să-ți asumi și partea ta de vină (mare-mică, cât o fi)

[09.08.17 13:36:51]

@tm67bru: Da, si mai ales dupa Duni, cred ca este varful in Bulgaria.

A fost o conjunctura nefavorabila, initial am vrut in Grecia... in fine nu mai intram in detalii.

Preturile au crescut in Bulgaria, la Sol Nessebar sau Duni 7 nopti in august cu seaview te duce 1200-1300 euro, ceea ce mi se pare f mult pentru Bulgaria.

Am fost in Thassos in 2015 si am cheltuit maxim 1000 euro.

Si anul acesta am vrut tot Grecia, dar in fine...

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [09.08.17 23:52:41]

@Zoazore:

Si daca i-as raspunde si eu in rusa sau in germana? Ar mai sti ca-s roman?

Offff. Ştiu că tu te descurci oriunde şi în orice limbă, chiar într-una pe care o cunoşti minim =) ).

Dar nu pot să cred că după atâţia ani de Albena nu ai reuşit să rupi bulgăreşte măcar cât să dai bună ziua sau să ceri o bere, un suc sau să mulţumeşti pentru un serviciu etc.

Şi ştii şi că nu sunt ironică .

[10.08.17 01:19:22]

@vladdinca:

Nu vreau să mă enervez și să spun că review-ul e de toată jena. Chiar... cred că am fost destul de elegant și am încercat cu bunăvoință să nu aduc în cauză, stâlpul infamiei și să trag glonțul de pe țeavă pentru tratarea cu josnicie a limbii române.... adică aia care e vorbită de mămica, acasă.

Să fie clar: Nu comentăm ironic. Chiar dacă ai avut un concediu de rahat, nu înseamnă să îți bați joc de cei ce sunt interesați să citească!

Una-i una, alta-i alta....

[10.08.17 07:46:14]

@Alex_Macedo: nu te contrazic in privinta review-ului.

Dar cred ca era important să vedem esenta lui, dincolo de masacrarea limbii române.

Mie asa mi s-a parut, ca ati sărit pe bietul om cu mistouri și ca nu l-ati luat in serios.

Iar eu va spun ca situatia de acolo este chiar mai gravă decât a prezentat-o el.

Dar vad ca acest lucru nu intereseaza pe nimeni.

Eu am scris un review mult mai pe larg despre experiența la acest hotel și am fost luat în balon chiar de un consultant afa. Pe mine asta ma mira, parca nimeni nu crede și toată lumea vrea de fapt să demonstreze că cel care a scris review-ul este de vina, iar acolo totul este roz.

[10.08.17 13:33:57]

@vladdinca: Calmeaza-te! N-a zis nimeni ca nu va crede!

Iar ca sa vad esenta,trebuie sa si-nteleg ce citesc! daca merg pe imaginatie...cine stie ce iese?

[10.08.17 20:53:26]

@vladdinca:

În primul rând nu îmi permit să să

iau la mișto

, indiferent de clasarea de categorie (chibiț - augustus), oricare membru Amfostacolo, că ar fi el/ea. Oricât de... ehm... mătrășit ai fost în concediu, pentru care ai muncit un an întreg, respectă cititorii.

Dacă tu renunți la ei prin scrieri de acest gen și ei vor renunța la tine.

Punct.

[10.08.17 22:08:46]

@Alex_Macedo: realizezi ca review-ul nu e scris de mine

[10.08.17 23:32:38]

@vladdinca

Asta știam de la început!...

Ideea este să-l respecți pe cel care... ehm... chiar își dorește să afle în amănunt de durerea /plăcerea, în cauză...

Absolut dar, absolut, nu am nimic cu tine. Referința era la un text care spune... nimic, decât supăreală și frustrare.

Dacă te-ai simțit atins, îmi cer public, SCUZE!!

[18.08.17 10:52:24]

@Alex_Macedo: Nu ai de ce sa iti ceri scuze, nu m-am simtit jignit.

In alta ordine de idei, ai dreptate referitor la review. Are mari lacune de comunicare si foarte multe greseli gramaticale.

Nu intelegi mare lucru din el. Pentru mine, care abia ma intorsesem de acolo, situatia insa era foarte clara. D-aia nu ne-am inteles.

Nu toata lumea are talent la scris si stie ce inseamna un review scris cum trebuie.

Despre gramatica ce sa mai vorbim, ma ingrozesc citind diverse comentarii pe facebook la articole din politica sau sport...

Alex_Macedo, fanespoitorul, vld79, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂNona Hotel: