ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.04.2010
ÎNSCRIS: 07.04.10
AUG-2008

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Mare atentie

Salutare la toata lumea. Daca aveti de gand sa vzitati Praga, va anunt ca aveti ce vedea. In privinta hotelului AIDA, nu am ce sa comentez, este ingrijit, conditiile sunt ok.

Insa daca mergeti cu masina personala si va cazati in acest hotel, MARE ATENTIE:

Hotelul are o parcare incredibil de mica (un fel de curte interioara), unde nu incap mai mult de 3 (trei) masini, intrerea fiind extrem de ingusta. Daca aveti o masina mai maricica nu incape.

Daca optati sa o parcati in fata hotelului, sau pe strada cu hotelul, NU O FACETI!!! .

Mi-a fost sparta masina, ravasita si furat oglinzi si pentru ca nu au gasit nimic in masina, au tras o zgarietura pe partea dreapta.

Hotelul nu raspunde.

Cu politia ceha e un circ total. M-au intrebat daca-l prind pe hot (hoti), daca vin din Romania sa recunosc oglinzile si niste nimicuri, ei neluand amprente din si de pe masina. Tot politia spunand ca pe strada aceea se sparg in medie, cam 5 (cinci) masini pe zi.

MARE ATENTIE, in PRAGA, se FURA, mult mai mult ca in oricare oras din Romania.

Trimis de binevoitorul in 07.04.10 18:31:51
  • A fost prima sa vizită/vacanță în CEHIA

VIZUALIZĂRI: 2008 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (binevoitorul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 24.30 EUR pe cameră

[07.04.10 18:51:52]

@binevoitorul

Păcat să-ţi începi împărtăşirea impresiilor pe acest sait cu un astfel de review, pe care din câte înţeleg hotelul nu-l merită.

Cât priveşte parcarea, în toate marile oraşe europene, parcarea-i o problemă, aşa că, peste tot merită să faci efortul de a o parca undeva în siguranţă, chiar şi la un P&R.

Poţi eventual să le reproşezi celor de la hotel că nu te-au îndrumat la o parcare, dacă le-ai cerut asta.

P.S. 1 Poliţişti gen Garcea sunt peste tot în lume.

P.S. 2 Şi la Praga, avem mulţi români care ne/îi fură, aşa că ai şanse să te fi furat un conaţional.

P.S. 3 Când mie mi-au furat oglinzile la Mamaia, am fost despăgubit de CASCO, care s-au constituit parte civilă, aşa că eu nu am mai mers la proces, chit că am fost citat la fiecare termen.

P.S. 4 Hai, treci peste supărare, fi binevoitor şi dă mai multe detalii despre hotel şi Praga, ar fi binevenite.

[07.04.10 19:00:00]

@creivean

daca citesti tot ce am scris, vei observa ca de hotel si de oras in sine, nu am zis nimic rau.

Am tinut insa, sa avertizez un aspect.

Eu nu cred ca exista vreo scuza din partea politiei in privinta masurilor luate, in cazul in care se sparg pe o strada, in media 5 (cinci) masini pe ZI.

Orasul este superb, hotelul este ok.

webmasterXY*
    [07.04.10 19:03:43]

Poate n-ar fi rau sa ne oferi cateva amanunte suplimentare despre hotel pentru a le adauga impresiilor tale.

Sau sa schimbi titlul in ceva de genul: Atentie se fura masini!

[07.04.10 19:06:06]

Hotelul este acceptabil, ok.Ce sa spun mai mult?

titlul il pot schimba cu titlul "se fura din masini"

[07.04.10 19:09:26]

Păi tocmai asta-i ideea unui review să ne dezvolţi puţin subiectul cu bune şi rele.

Şi cum review-ul tău se referă la acest hotel mă aştept de la un review să ne spună :

- preţuri ;

- servicii ;

- poziţie fată de centru oraşului ;

- cu ce te poţi deplasa de la hotel la obiective ;

- curăţenie ;

- calitate mic dejun/alte mese ;

- câteva fotografii ;

- modul de rezervare/probleme cu rezervarea ;

- etc.

Sper că ai înţeles că asta-i spiritul AmFostAcolo, respectiv să ne împărtăţim unii altora, cât mai multe despre locurile prin care am trecut, nu să ne limităm postările la o singură împrejurare negativă, fără legătură cu obiectivul vizat, pe care să uităm să-l descriem.

[07.04.10 19:15:17]

@creivean

Hotelul ok. Preturile acceptabile 50-60euro/noapte.

mancare ok.

camere super ok.

curatenie.

pana in centru faci 10-20 minute in ritm de mers normal.

nu sunt probleme cu rezervarea.

Am tinut doar sa avertizez acest aspect.

Daca vei merge cu masina, sa stii la ce ai putea sa te astepti.

[07.04.10 19:18:28]

Hai, că încet încet am scos ceva de la tine.

Sincer, aştept un review şi despre Praga.

Pune-te pe scris, da' nu aşa telegrafic.

Şi urcă şi câteva poze.

[07.04.10 19:23:30]

parerea mea, este ca aceste informatii sunt deosebit de utile.

S-ar putea sa se duca concediul pe apa sambetei, din cauza unui incident pe care ai putea sa-l eviti.

Timp pierdut pe la politie, nervi, etc.

binevoitorul, creivean, domidoc
    Alte impresii din această RUBRICĂAida Hotel [ex Apollo]: