Forum Hotel

JUL-2017
REGIM MASĂ Fara Masa
+ COPII: 1 -- varsta: 12 ani

Hotel specific de stat

Un hotel cu parfumul comunismului, de la dotari modeste (pare ca si mocgeta tot de atunci dateaza) la uniformele angajatilor. Ai senzatia ca intri pe o poarta a timpului si ajungi direct in anii 80.

Mobilier vechi, lift antic si batran, miros de mucegai, caramizi cazand continuu de pe o fatada cu multe gauri si nevopsita.

Personalul este foarte amabil, incercand sa suplineasca astfel evidentele probleme. Camere sunt inghesuite, hotelul este insa unul linistit.

televizoare vechi, cu purici, aparate de aer conditionat care pornesc singure desi sunt oprite si tot asa

Impresii încărcate de AML in 04.07.2017 17:21:10

Validat / Publicat: 04.07.17 17:59:05

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (AML); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1199 PMA (din 3 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 43.94140700 N, 28.63715500 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Forum Hotel? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de AML? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[04.07.17 17:27:11]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 02&ridAnt=78821

[04.07.17 23:26:10]

[07.05.18 22:19:19]

Mie nu mi se pare a fi de interes editorial crescut. Scrie si pe booking exact aceleasi cuvinte.

Nu mi se pare un articol relevant.

- Admin
[07.05.18 23:01:35]

@cristina47: am notat. Tu nefiind editor, nu cred că evaluarea ta (din punct de vedere al interesului editorial!??) poate conta în vreun fel.

Atributul ”Interes editorial” (și bonusul aferent) se acordă, de exmeplu, pentru actualizări ale informațiilor existente pe sait într-o anumită rubrică. Și atât.

”IE+” nu măsoară calitatea, utilitatea, relevanța etc — ci doar actualizarea. (pentru acele ”măsurători” există ALTE instrumente - MG, votul utilizatorilor etc)

La momentul încărcării review-ului de mai sus nu mai aveam nicio veste despre acest hotel de aproximativ 2 ani.

[07.05.18 23:52:07]

@Admin: Multumesc pentru lamuriri.

Insa, au aparut alte evaluari, ale unor useri care au stat mai multe zile, si poate ca nu au scris, la suparare, review-ul lor. La asta ma refeream.

- Nicu
[08.05.18 10:10:45]

Am fost acolo in septembrie 2016 la final de sezon, am vrut 2 nopti dar spuneau ca se inchide maine si intra in renovare, nu s-a inchis si am mai prelungit o noapte. Zona din jur arata foarte rau putin spus rau poate horor ar fi mai corect. Despre hotel nu am scris fiinca urma renovarea si pe urma trebuia sa arate altfel. In momentul respectiv parea vazut de afara abandonat dar in interior era functional cam ca un hotel de 2 stele. Cum arata acum nu stiu si nici nu stiu daca renovarea a avut loc. Am vrut acolo din cauza ca inainte de... 89... nu am reusit sa obtin o camera, acum cand e mult mai multa... democratie... am reusit. Sejurul acolo nu a fost rau daca ma refer la hotel cu toate ca parea parasit dar zona din jur HOROR. Costinestiul azi nu mai e ce a fost o data adica ala de dinainte de 89. Azi nu mai e doar statiunea tineretului e a tuturor si as zice a nimanui. Nu mai visati la statiunea aia renumita, aia a fost o data acum nu mai e. Cei din generatia mea cred ca sunt de acord dar Cei mai tineri ar trebuii sa isi intrebe parintii cum a fost Costinestiul din anii aia. Hotel Forum era emblema statiunii. De la Forum spre Obelisc era promenada, cand am fost acolo era ghetou. Am si scris ceva cum am vazut eu zona aia si am si pus cateva poze din ghetou. Poate intre timp s-a schimbat ceva din 2016 pana in 2018 sau poate nu.

[08.05.18 14:46:13]

@Nicu: Nicu, voi cauta articolul tau.

• Hotel bun, restaurant slabut (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 8.25 (scris in 20.08.17 de cosmin 1973 din DEVA) - RECOMANDĂ
  • Nota slaba (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 4.20 (scris in 28.07.17 de Cornel1970 din PLOIEșTI) - NU RECOMANDĂ
  • Așa și așa (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 4.85 (scris in 22.07.17 de robert din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • O sa revenim! (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 9.62 (scris in 20.07.17 de Xeny din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Dezamagire totala (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 5.75 (scris in 06.07.17 de mirela gina din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Un hotel dragut la doi pasi de malul marii (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 6.67 (scris in 10.08.15 de im_swenky din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Hotel HORROR (Jul.2015) - punctaj satisfactie: [fara note] (scris in 18.07.15 de Florin1976 din MOINEşTI [BC])