ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2017
DIN: Slatina [OT]
ÎNSCRIS: 29.06.15
JUN-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 16 si 8 ani

Superb!!! Ideal pentru familii cu copii!

Acum am venit din concediu. A fost absolut superb! Nota 10 pe linie.

Are Luna parc (mașinuțe, roata, tiribombe, corabie etc - deschise numai seara intre 19 și 21.30), Aqua parc cu topogane in care poti sa te dai cu sau fara colac simplu sau dublu, plaja cu nisip fin si intrare lina și apa impecabila, restaurant pe plaje, bar pe plaje, la piscine etc. Toate gratuite.

Mancare f f f multa și f diversificata, personal vorbitor de limba engleza mereu zambitor și serviabil.

Topogane ptr copii, Miniclub ptr copii.

Foarte multe piscine și f multe seslonguri atat la piscina cat și la mare, nu e cazul sa alergi cu prosopul sa ocupi loc.

Îl recomand 100%. Multumiri și domnului Dan reprezentantul [...] (cel care ne-a preluat de la iesirea din aeroport și pana la plecare cand ne-a condus pana in aeroport și ne-a asistat pe toata perioada sejurului).

Ptr mai multe lamuriri și detalii va rog sa ma intrebati.

Trimis de DanRa2 in 30.06.17 12:02:38
Validat / Publicat: 30.06.17 12:59:41

VIZUALIZĂRI: 2569 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanRa2); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[30.06.17 12:59:27]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 27&ridAnt=78657

[04.07.17 09:41:02]

Cum se procedeaza cu restautantele a la carte? Ati servit masa la ele?

[04.07.17 11:31:04]

@Irinabucur: Nu am servit la restaurantele a la carte ptr că nu am simțit nevoia. Se face programare cu o zi in prealabil și consumația e contra-cost. Oricum este suficientă și diversificata mâncarea. Plus că au seri tematice. Oricum copii mei de bucura mai mult să-și pună singuri ce doresc in farfurie.

[04.07.17 12:01:33]

@DanRa2: Am înțeles. Noi plecam in august si mergem pt prima data aici. Am mai fost in Kusadasi si am putut face rezervare o data pe sejur la fiecare restaurant a la carte gratuit, de aceea am întrebat. Oricum mulțumesc pentru răspuns.

[04.07.17 12:28:46]

@Irinabucur: Aici ala carte nu este gratuit, dar nu veți simți nevoia. Va rog sa-mi spuneți cum v-ați simțit dupa ce veniți. Concediu placut! PS: Daca avionul de intoarcere este seara, predați camera la ora 12.00 și puteți lasa bagajele la recepție sa nu pierdeți ziua (nu va cere nimeni sa dati brațarile de la mana jos dupa ce faceți check-out)

[04.07.17 13:09:10]

@DanRa2: Ok. Multumim. Noi vom merge cu mașina. Vrem sa stam si in Istanbul. Dar mulțumim de sfaturi.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [05.07.17 00:29:29]

@DanRa2:

Total fals.

Ai fi putut merge la restaurantele a la carte cu rezervare prealabilă plătind doar taxa de rezervare.

Consumaţia nu se plăteşte. Poţi plăti eventual anumite vinuri mai speciale sau alte băuturi premium, dar nu ceea ce comanzi de mâncare din meniul pus la dispoziţie.

[05.07.17 08:40:10]

@nicole33: Si taxa de rezervare cat este?

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [05.07.17 08:52:01]

@Irinabucur: 5-8 euro! De persoană! In general la unul din restaurante este suficienta doar rezervarea. Platesti rezervarea pentru cel de al doilea daca iti doresti inca o "vizita"! Cam asa se practica in mai toate resorturile, nu stiu daca si la cele din Grupul Stone!

Cert este faptul ca rezervarea chiar si aici nu ar fi costat mai mult decat am mentionat mai sus!

[05.07.17 09:44:45]

@DanRa2: Salutare, urmeaza sa plecam si noi pe 11 iulie cu o fetita de 4 ani... abia astetam. Vroiam sa va intreb daca ati iesit din resort si daca ati mers in vreo excurie. Ce ne puteti recomanda in imprejurimi?

Se pot face scufundari? Cat de limpede e apa?

[05.07.17 09:56:00]

@aguero: Hotelul este ideal ptr familii cu copii. Puteți lăsa copilul la clubul ptr copii și nu va știți de el. Se pot face multe excursii, de la safarii până la scufundări, in general va prezintă oferta de excursii reprezentantul român care va asteapta la aeroport. Vine personal a doua zi cu mapa la hotel la dvs. Noi nu am făcut decât o excursie pe cont propriu în partea veche a orașului Side. (costuri:15 euro la dus cu taxiul din fata hotelului și 18 la întors). A meritat! . Peste tot sunt prețurile in euro și va recomand sa aveți cash. Seiful este gratuit in camera. Apa marii este super caldă și super curata, nisipul f curat și fin iar intrarea este f f f lina.

[05.07.17 09:59:15]

Clubul pt copii este in limba romana?

Anul trecut am fost in Belek la Belek Beach Resort si au avut club in limba romana format din 2 animatori romani, fetita avand doar 4 ani nu am cum sa o las la club daca e doar in engleza

[05.07.17 10:05:03]

@aguero: Animatorii sunt de nota 10 dar nu știu romana. Va garantez că fetița de va descurca f bine, pe deoparte animatorii chiar dau in mintea copiilor și se prostesc in fel și chip pe placul micuților, iar pe de altă parte sunt și copilași romani la club și o învață ei ce sa faca. (Sunt predominant copii români, turci și nemți)

[05.07.17 10:10:41]

Am inteles, mai am cateva intrebari

Cat dureaza transferul de la aeroport pana la hotel?

Cat de curata e apa marii? Am vazut ca plaja e premiata cu steag albastru. Ce nota i ati da (de la 1 la 10 sa zicem)

[05.07.17 10:15:51]

@aguero: transferul durează o ora, in schimb la întoarcere avionul a decolat cu 4 ore întârziere. Despre apa marii v-am răspuns mai devreme (nota10+). [...] - editat WM

[05.07.17 10:40:13]

@DanRa2: Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Ecoul tău a fost editat.

[05.07.17 10:48:24]

Multumesc pt informatii!

[05.07.17 10:52:50]

@aguero: concediu plăcut! Hotelul este de top! Nu veți regreta!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [05.07.17 20:34:57]

@Irinabucur:

Si taxa de rezervare cat este?

Până acum trei ani hotelurile Royal ofereau o masă gratuit la un restaurant a la carte la alegere.

Începând din 2015 absolut orice rezervare la a la carte se plăteşte, indiferent că este prima, a doua, a noua.

Taxa de rezervare era de 10 euro de persoană şi nu cred să se fi modificat.

Pentru a mânca la restaurantele a la carte se cere un dress code mai strict decât în cazul restaurantului principal.

Mâncarea la restaurantul principal este suficient de variată, existând cine tematice, diferite în fiecare seară, astfel că restaurantele cu specific rămân de interes doar pentru cei care doresc o atmosferă mai liniştită şi o ambianţă mai elegantă.

[05.07.17 20:36:48]

@nicole33: Multumesc pentru informație.

Raul7
    [06.07.17 20:42:19]

Buna. M-ar interesa restaurantul unde mănânci. E și pe terasa? Sau cum e? Mulțumesc

[06.07.17 21:04:36]

are terasa mare şi restaurantul in interior este imens. Nu se sta niciodata la coada ca sa gasesti masa libera

mihaelaoana
    [13.07.17 10:11:00]

@DanRa2: buna ziua,

Noi am fost anul trecut aici si mai mergem din nou in august, ceea ce vroiam sa te intreb, cum ti s-a parut atmosfera, securitatea, v-ati simtit protejati la aeroprt, transfer. Intreb fiindca mai mult ca anul trecut imi este un pic teama.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [13.07.17 14:02:42]

@mihaelaoana: am fost in luna mai in Antalya, la fel si colega@nicole33 (cu auto) ! Nicio problema de securitate! Nu va faceti niciun fel de griji, focusati-va pe vacanta! Aeroportul plin de turisti si copii veseli, forte de ordine suficiente dar discrete! Nu pot decat sa va doresc vacanta faină!

mihaelaoana
    [13.07.17 16:29:30]

@maria55: multumesc de incurajari!!!

aguero, DanRa2, Irinabucur, maria55, mihaelaoana, Raul7
    Alte impresii din această RUBRICĂRoyal Alhambra Palace Hotel [Colakli]: