ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2017
JUN-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 2 ani, 7 ani

Foarte nemulțumit

Turkish grill & pizza [Venus]

Suntem cazati la un hotel in statiunea Venus si singura parte neplacuta a concediului de pana acum a fost masa la Turkish grill & pizza din aceeasi statiune. Am vrut sa incercam macar ceva asemanator bucatariei cu specific turcesc, dar a fost o imensa dezamagire.

Pizza comandata pentru copii a fost din cea congelata, de proasta calitate si a fost prajita cu mult ulei!! Nu am mai gustat niciodata o pizza atat de uleioasa, copiii au refuzat s-o manance, am dat-o inapoi aproape intacta.

''Inghetata turceasca'' era o simpla inghetata de proasta calitate, servita intr-o cupa inscripitionata amicii.

A pus capac faptul ca a trebuit sa asteptam foarte mult dupa felul principal de mancare, asta din motiv ca bucatarul uitase de el! Mai mult de rusinea chelnerului am acceptat sa mai asteptam sa-l faca, si-a cerut scuze saracul baiat de nu stiu cate ori. Oricum, nici acum nu credem ca a fost ce-am comandat, cred ca a fost un fel de mancare facut pe graba poate pentru alta masa si servit noua.

Singurul motiv pentru care am acceptat bataia aceasta de joc a fost ca eram cu copiii obositi dupa noi si abia asteptam sa mergem la hotel, nu au vrut sa mergem in alta parte sa mancam si nu mai aveam chef de discutii si plangeri. Am acceptat si pierderea timpului si a banilor, ca asta consider ca a fost, dar mai ales gustul amar ramas dupa aceasta experienta si nu recomandam nimanui acest local.

Trimis de Ingrid B in 29.06.17 09:11:07
Validat / Publicat: 29.06.17 10:19:13

VIZUALIZĂRI: 1816 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ingrid B); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.06.17 10:18:25]

@Ingrid B: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

La final de sejur ne-am bucura să putem citi impresiile tale despre hotelul unde sunteți cazați scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

cosminp
[29.06.17 11:30:45]

@Ingrid B foarte utile impresiile.

am totusi o rugaminte sa ne mai spui cum este pizza prajita in mult ulei si ce/cum a fost felul principal de mancare.

Ingrid BAUTOR REVIEW
[29.06.17 12:39:42]

@cosminp: Pizza trebuia sa fie una normala, pizza salami, prezenta in meniu (a fost alegerea baiatului nostru) si trebuia sa fie pe vatra. Doar ca era plina de ulei, a trebuit sa presez servetele uscate pe fiecare felie sa absoarba uleiul, dar tot picura ulei din felii cand incercai sa le mananci.

Felul principal luat de noi a fost frigarui din carne de pui servite pe un platou cu tot felul de garnituri langa el. Numele turcesc nu-l mai retin, deoarece bonul a ramas alaturi de banii dati in cutiuta in care-ti aduc nota de plata la masa.

Am spus ca nu cred ca era ce trebuie deoarece respectiva carnita era extrem de picanta, era insotita de cartofi prajiti si de ceapa murata, iar eu am fost in speciala atenta sa nu comand un fel picant si sa nu aiba cartofi prajiti sau ceapa, deoarece vroiam sa dau si copiilor sa manance.

Ieri seara cand am mancat acolo nu ma gandisem sa fac o poza bonului sau sa fac recenzie localului, am vrut doar sa iesim mai repede de-acolo.

Am sa caut in telefon macar o poza poate am cu ce-am mancat.

cosminp
[29.06.17 13:00:17]

@Ingrid B: e clar ca pizza era congelata si de calitate indoielnica.

cristina47*
[29.06.17 21:13:43]

@Ingrid B: Cred ca uleiul in exces era de la tipul de salam folosit (cum zici ca era Pizza Salami...). Au folosit un salam extrem de gras. Si probabil ca au mai pus si niste branza grasa, ca sa fie acolo...

Felul doi, eu l-as fi refuzat, inca de la vederea cartofilor prajiti si a cepei murate. Nu mai gustam "carnita"! Pe viitor, de evitat mancarurile cu denumire straina, daca nu au o traducere adecvata si o fotografie.

Ia uite si aici informatii despre locul unde ati mancat voi: http://amfostacolo.ro/impresii9.php?iid=71274&d=unde-mancam-in-zona-venus-saturn--venus-saturn

Alegeri mai inspirate si vacanta frumoasa in continuare!

Dana2008
[23.08.17 11:14:50]

Nu sunt de acord cu ceea ce ai scris!

Voi scrie în curând un articol despre acest local care pe noi ne-a cucerit, de aceea am mâncat 5 zile prânzul acolo. Nu cred prostiile pe care le-ai scris! E cea mai bună înghețată pe care am consumat-o vreodată! Cornetele erau foarte bune, fiul meu de ruga sa îi de-a doua odată. Am mâncat toată familia de trei ori vor zi înghețată la ei, și câte două cupe odată. O să pun fotografii cu bonurile. Pizza este vatră! 100% și este foarte gustoasa, am încercat multe sortimente!

Călătorii plăcute!

P.s. dacă atașezi fotografii care susțin ceea ce ai povestit, o să te cred, altfel, nu

[12.11.17 13:47:03]

@Ingrid B: Încercăm să identificăm acest restaurant pe hartă, te rog aruncă o privire peste următorul link google.ro/maps/@43.844773 ... m/data=!3m1!1e3.

• - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here? ")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră în partea de jos a paginii;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici.
  • Sfârșit SECȚIUNE Listă ECOURI scrise la articol

cosminp, cristina47*, Dana2008, Ingrid B