ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.04.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Foarte nemulțumit

Iberostar

este un hotel de 4*. daca privesti cu ochi simpli este ok, daca privesti prin comparatie cu alte hoteluri de 4* din bulgaria, ex. arabella din nisupuri este mult mai slab. sa dau si exemple: nu se compara barul, cafeneaua, clubul toate sunt peste cele de la iberostar. nu pot sa cred ca nu aveai unde sa mergi seara decat in acelasi loc unde erau si 2 mese de biliard si 2-3 jocuri electronice si spectacole pentru copii de la 3-12 ani... era o harmalaie de nedescris!!!

in restaurantul din iberostar cand intri, te loveste mirosul de mancare... nu mai vorbesc de diversitatea mancarii... a dulciurilor. cele de la iberostar pline de o frisca gretzoasa... iar projiturile erau in numar de 2!

bauturile alcoolice si racoritoare incluse erau slabutze rau de tot! cafeaua bunicica!

in privintza camerei de cazare am stat intr-o camera dubla spatioasa, curata.

super ideea cu muzica in baie, care deasemenea este spatioasa!

despre compatriotii nostri... mi-e jena de si cu ei!!! ce sa va spun... tiganieeee...

pana nu tipa ei in gura mare sa se auda 100m in jurul lor si toata lumea sa indrepte privirile spre ei, nu se simt bine... pana nu tipa ei pe holurile hotelului in timpul pranzului cat pot de tare sa stim cu totii ce nume au prietenii lor... pana nu plimba ei copii cu caruciorele de bagaje... sa plece ei cu ceva in sacosile de 1 leu... ca dehhh e all inclusive...

merita cei 32 euro /zi doar daca nu gasiti in alta parte!

internet nu ai in camere... primire... zero...

Trimis de tipitip* in 06.04.10 19:18:18
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipuri, arabella

VIZUALIZĂRI: 2629 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tipitip*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

cosminp
    [06.04.10 20:40:07]

este foarte posibil sa fie asa din cauza perioadei slabe ca numar de turisti, fiind extrasezon.

asa am patit eu la grand varna din constantin si elena de 1 mai acum 2 ani. a fost cumplit, iar cine a fost in sezon a spus ca a fost f bine. ciudat.

pepsi70ro
    [06.04.10 20:58:30]

Bravo, ai votul meu!

Dragoș_MD
    [06.04.10 21:31:55]

pepsi, ii dai votul pt. ca ii e jena cu noi (deci si cu tine)?!?

magdalena
    [06.04.10 21:39:03]

Probabil ca de aceea au fost bulgarii mai zgarciti anul acesta la mancare, prea isi pun ai nostri compatrioti piramida lui Keops in farfurie si ii taie doar motul, restul se duce la gunoi!

pepsi70ro
    [06.04.10 21:42:27]

@Dragos, dupa cum ai observat omul n-are nici un vot, remarca mea se dorea a fi inteleasa invers. Ca de altfel si votul pentru ea!

VIO
    [07.04.10 10:05:21]

buna,

imi pare rau sa te contrazic... si eu am fost in aceeasi locatie acum de pasti si nu stiu de unde ai scos tu remarca despre prajituri ca sunt 2feluri, aveau este adevarat multa frisa dar au fost vreo 6feluri si am mancat chiar in ziua de pasti si orez cu lapte ff bun dupa parerea mea, iar cafeaua yah... nu de buna calitate se putea bea dar numai cu lapte... in fine gusturile sunt impartite, pot afirma ca inghetata am mancat in fiecare zi si avea un gust ff bun fara gheata in ea... la bauturi nu pot spune pt ca nu am baut bere, iar baietii au baut vin rosu in ziua de pasti si au zis ca este bunicel, eu am baut cockteiluri destul de bunicele in comparatie cu alte locuri din bulgaria, iar mancarea a fost ok... aveau pt toate gusturile, pot spune si eu ca nu se compara cu DUNI RESORT, MARINA ROYAL PALACE 5*... dar camerele sunt ok, baia la fel, curat si desi noi am stat 2nopti lenjeria s-a schimbat ca atare punctez aceasta locatie cu o nota buna.

la banii platiti scuze... ce doresti mai mult!!... nu este corect a spune ca animatia nu a fost, tine cont ca este inceput de sezon si este normal acest lucru.

referitor la compatriotii nostri aici sunt de acord si-mi este jena s-o spun, comportamentul lor lasa de dorit... se putea mai bine, dar asta este... nici nemtii sau olandezii... asta vara unde am fost eu in DUNI RESORT nu au fost mai breji... asa ca padure fara uscaturi nu exista... deh...

una peste alta a fost ok... pt 4*... nu mai fiti asa de rai... eu am punctat ceea ce este important... si anume mancarea cum este gatita si cazarea ca si confort este intr-adevar de 4*... restul se poate ameliora in sezon... mie una toata lumea mi-a zambit de la receptie pana la femeia de serviciu, purtare ireprosabila... asa ca eu recomand aceasta locatie, daca voi alege anul acesta tot Bulgaria din lipsa timpului alocat ca zile de concediu, voi merge cu placere in acest hotel...

numai bine... si fiti corecti!!!... nu carcotasi!!!

mariandan
    [07.04.10 13:47:34]

nu am fost in bulgaria deci nu stiu ce e acolo. dar am citit mai tot ce scrie aici si cred ca cineva nu a inteles ca probabil pentru 100E nu ti se pune pe tava tot ce visezi. pentru 100E nu esti tratat ca un rege.

Dragoș_MD
    [07.04.10 14:42:10]

@ mariandan > nimeni nu cere sa fie tratat "ca un rege" de 100 de EUR. dar e cumva prea mult sa doresti sa fii tratat ca un om?!

voyager
    [07.04.10 17:42:50]

Dragos: nu-mi pare (din ce citesc mai sus) ca tratamentul a fost asa de inuman!!

mai degraba cred ca e vorba despre aceeasi diferenta intre 'tratamentul' pe care-l primesti intr-o bodega de cartier -- din aia de tabla - versus tratatia dintr-un resturant unde aceeasi suta de mililitri de tarie costa de 5 ori mai mult.

ergo: eu unu' votez cu cele scrise de mariandan.

'parerea mea'.... hâc..... ))

cosminp, domidoc, magdalena, mariandan, VIO
    Alte impresii din această RUBRICĂMelia Sunny Beach Resort (ex Iberostar) :