ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2017
JUN-2017

încărcat de pe telefon!

Central Hotel Hersonissos

Salut!

Pentru cei interesati sa faca o vacanta mai ieftina, pot face rezervare prin booking (rezervare cu anulare gratuita). Am facut rezervare la acest hotel in luna noiembrie pentru 7 nopti cazare (13-20 iunie), cu demipensiune la pret de 402 euro (pe care i-am platit la receptie), wi-fi, si aer conditionat inclus.

Biletele de avion luate in luna ianuarie de la *** au costat 500€/2 persoane cu Tarom.

Pentru cei care nu stiu cum pot ajunge la acest hotel din statiunea Hersonissos; de la aeroportul Heraklion, de vis-a-vis (cum treceti de gardul metalic, o luati la dreapta si traversati strada), cumparati bilete care costa 3,30€/pers luati autobuzul KATEL, spre Hersonissos, se coboara la statia cu nr 21, National Bank. O luati pe langa banca, urcati pe straduta si in max 2 min ajungeti la hotel.

Despre camera va pot spune ca am avut camera dubla superioara si conditiile au fost ok, mai putin tantarii, nu au plasa la usa balconului (am avut de acasa aparat pt tantari, gasiti pastile la supermarket).

Curatenia este ok, mancarea foarte buna si diversificata, si este liniste.

EXCURSII:am luat 2 excursii de la Gelios Tur, una catre Sissi cu vaporul si a costat 22€/pers, si o alta la Santorini de o zi (puteti lua de 2 zile), care a costat 113 €/pers. Gelios Tur se afla langa statia de autobuz 21, imediat prima strada spre mare.

Puteti face o plimbare la Acvariu Cretaquarium(situat intr-o fosta baza militara in Gournes), luati autobuzul Katel (biletul de transport se cumpara direct din autobuz, pret 1,90€/pers) spre Heraklion si coboriti la statia cu nr 9, (in cazul in care nu anunta casierul statia). Cum coborati in statie mergeti drept spre mare cel putin 15 min, si ajungeti la acvariu. Programul incepe de la 9.30, iar pretul este 9 €/ adult, iar copii 5-17 ani este de 6€/pers.

De aici puteti merge la parcul cu dinosauri, si deasemenea in zona puteti face plaja, plaja este cu nisip fin.

In statiune si in acest hotel sunt foarte multi rusi, daca nu va defanjeaza asta.

Recomand acest hotel si veti fi multumiti, dar nu pentru cei foarte pretentiosi.Calatorie si sedere placuta!!!

Trimis de dan48 in 20.06.17 18:51:59
Validat / Publicat: 20.06.17 19:47:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Zakynthos, Paralia Katerini, Atena, Skiathos.

VIZUALIZĂRI: 5324 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dan48); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P07 Piscina din curtea interioara.

[20.06.17 19:46:59]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 84&ridAnt=78404

[20.06.17 20:10:42]

"Super" afacere ai facut, ... un pachet la hotelul asta in orice agentie de turism, costa acum, cu plecare la sfarsitul lui iunie 740 euro pentru 2 adulti, cu avion si transfer la hotel inclus. Probabil pentru inceputul lui iunie era vreo 600 euro, iar cu early booking... nici nu vreau sa ma gandesc...

dan48AUTOR REVIEW
    [21.06.17 11:15:20]

@Andox: Casca ochii man mai bine, numai dezinforma lumea! Poti trece fara sa comentezi tu mai ***

[21.06.17 11:32:05]

@dan48: Te rog ai mai multă grijă la limbaj.

Ecoul tău a fost editat!

[21.06.17 12:38:42]

@dan48:Multumesc pentru injuraturile aduse prin PM!!! Din pacate asta este situatia si trebuie sa traiesti cu faptul ca nu ai facut o mare afacere.

Eu nu dezinformez, cand vorbesc, vorbesc in cunostiinta de cauza.

Uite aici linkul unde poti rezerva la pretul de 730 euro/2 persoane cu plecare cu avionul din Bucuresti.

amfostacolo.ro/oferte-spe ... 017&fLU=6#O1724

Si apropo, vezi ca acolo gasesti si alte hoteluri chiar la 630 euro sau 735 euro cu all inclusive/ 7 nopti cu avionul

dan48AUTOR REVIEW
    [21.06.17 12:50:15]

@Andox: Man, matale nu intelegi, da stiu ca exista, dar linkul tau e doar pt camera standard, si cand ajungi la hotel mai dai 7€/zi aer conditionat. Numai zi ca esti expert! Sti ce inseamna camera standard la acest hotel, mobilier vechi vai mama lui?!! Ai auzit de asta?!!Vad ca faci reclama mascata, nu am incredere in oferta ta, nu plec prin orice agentie!!!Am inteles,esti interesat direct sa promovezi oferte de acest tip.Uitete si pe [***] si te vei convinge!!!Hai si nu ma mai agasa cu informatii false!!!

[21.06.17 13:03:20]

@dan48: eu inteleg dar se pare ca tu nu intelegi si nu vrei sa accepti. Diferenta dintre o camera standard si una superioara este de fix 40 euro/sejur. Si AC este inclus. Poate il platesti la fata locului daca cumperi de pe booking.

Diferenta dintre camera standard si superioara chiar nu ma intereseza pentru ca eu unul nu recomand acest hotel, destul de slabut, sunt variante mai bune in acelasi pret.

Si DA, chiar sunt expert!!! Spre deosebire de tine

Iar agentia de care zici tu are printre cele mai mari tarife de pe piata. Insa este alegerea fiecaruia cu cine merge in vacanta. Dar macar nu te mai lauda cu "vacanta mai ieftina, pot face rezervare prin booking ".

Ca ai dat-o gard de data asta!

[21.06.17 13:06:20]

Eu ti-am dat o informatie, pe care daca erai destept o asimilai si o foloseai anul viitor. Si nu mai faceai afaceri paguboase.

Dar se pare ca nu este cazul si imi pierd timpul cu tine!

alinadraghici
    [30.06.17 12:35:13]

despre statiune si plaja ce ne poti spune?

alinadraghici
    Alte impresii din această RUBRICĂCentral Hersonissos Hotel: