Avra Beach Hotel

JUN-2017
155 euro dubla si 197 euro tripla

Avra Beach Nydri

Salutare,

Tocmai ne-am intors dupa un drum de aprox. 14 ore din Nydri si nu am destule vorbe bune despre Avra Beach Hotel.

In primul rand hotelul este pe plaja cu o priveliste minunata catre insule. munti si port (de unde se pleaca in cele mai multe croaziere din Lefkada). Centrul statiunii este la aprox. 300 m.

Micul dejun este de cea mai buna calitate (chiar daca este in cea mai mare parte acelasi) compus din oua fierte, branza, sunca presata si salam, cascaval, 3 tipuri de sucuri si apa cu gheata, ceaiuri, iaurt grecesc, cereale, paine de 3-4 feluri, compot de fructe, fructe, toate proaspete si un aparat de cafea care este de calitate superioara.

In camera se face curat zilnic iar asternuturile si prosoapele se schimba la doua zile.

Multumesc si sper sa va fiu de ajutor in alegerea pe care o faceti in alegerea destinatiei.

Impresii încărcate de adiburgus in 07.06.2017 01:30:51

Validat / Publicat: 07.06.17 06:32:04

• Alte destinații turistice prin care a fost: Cipru, Roma

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (adiburgus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 5 voturi) nota2

[07.06.17 06:30:11]

@adiburgus: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 63&ridAnt=78050

[07.06.17 09:38:03]

@adiburgus: Nu te supara ca te intreb: spui ca "nu ai destule vrobe bune" despre acest hotel, insa nimic, dar absolut nimic din descrierea pe care o faci hotelului nu denota nemultumire din partea ta, de niciun fel!

Imi scapa mie ceva? :) Te intreb doar pentru ca peste o luna vom petrece si noi ceva timp la acelasi hotel si imi fac griji acum. Este ceva care te-a nemultumit? Camerele nu sunt destul de curate sau personalul e mai rece, nu se poarta frumos?

Mai am o intrebare: dar legume nu sunt deloc la micul dejun? ceva rosii, castraveti, salate, masline macar.....?

Multumesc!

[07.06.17 09:40:35]

@webmaster45: Locatia este ok, cu mentiunea ca este format din trei corpuri incepand cu Avra Tavern care este chiar pe plaja iar intre taverna si corpul principal este o zona cu gazon si multi pomi unde se pun sezlong-uri la umbra.

[07.06.17 10:14:56]

@eliana77: Nu este nici o suparare dar chiar am fost incantat de hotel (poate m-am exprimat gresit). Personalul este super ok, iar la micul dejun sunt si legume (rosii, castraveti. masline) in plus sunt si doua tipuri de pasta de masline si lapte (care daca soliciti i-l incalzeste).

Camerele sunt foarte curate noi avand doua camere, una tripla in corpul principal care este imensa si una dubla in corpul dinspre strada principala care este mai mica dar destul de incapatoare (daca treci peste mici inconveniente cum ar fi ca usa de la balcon nu se inchidea bine, mobilier destul de vechi, este ok) Camera dubla are si chicineta. In camere exista si un aparat contra tantarilor care este mai mult decat binevenit asa ca recomand sa luati in bagaje cateva pastile contra tantarilor

[07.06.17 13:47:53]

@adiburgus: Ok, acum inteleg perfect! Ti-a placut atat de mult, incat nu iti gasesti cuvintele "de bine" pt acest hotel. Super! M-am linistit total!

Imi cer scuze ca nu am inteles exact ce ai vrut sa spui! :)

Ai cumva poze cu camera dubla si cu baia din camera dubla?

Si daca imi poti spune - 155EUR dubla pt 5 nopti?

Deci exista tantari sa inteleg si asta e chiar o problema?

Cam ce preturi au la taverna lor?

Multumesc fain de tot!

- krisstinna
[07.06.17 14:50:51]

@eliana77: Eu am stat làngă acest hotel, nu pot da detalii despre cameră, însă pot spune să nu ai mari așteptări, vorbim despre Grecia unde cazările nu au importantă.

Am mâncat acolo o singură dată, la prânz, mâncare bunicică, prețuri ușor mari.

Amplasarea e foarte bună, în fața hotelului ai aleea centrală din Nidri, în spate ai ieșirea la plajă, la mare.

Șezlongurile se plăteau, plaja este îngustă și cu pietricele, intrarea in mare e cu pietre, ai nevoie de încălțări speciale. Apa e liniștită, nu sunt curenți sau valuri.

Avantaj: nu te murdărești de nisip și poți sta la umbra pomilor, pe iarbă, mie mi-a plăcut.

Vacanță plăcută!

[07.06.17 16:16:58]

@eliana77: Nu am poze momentan dar camera si baia sunt ok, totusi cred ca sunt camere mai bune in corpul principal (unde se ia micul dejun si este receptia).

Da, tantarii sunt o problema dar se rezolva doar cu cateva pastile pentru aparatul contra tantarilor din camera.

Pretul a fost de 155 euro pentru 5 nopti dar l-am achitat din februarie.

La taverna lor preturile sunt intre 8 si 11 euro pentru o portie generoasa si proaspata, o bere Mythos 3,3 euro.

Gasesti si taverne mai ieftine, dar este mai ieftin decat la tavernele din port.

Apropo de micul dejun am omis sa scriu ca mai au si un iaurt grecesc foarte bun si cutiute cu unt si dulceata.

[08.06.17 14:06:36]

@krisstinna: Multumesc mult pentru lamuriri!

@adiburgus: Multumesc mult pentru toate informatiile foarte folositoare!! :)

[18.06.17 19:18:24]

salut... vreau sa te intreb despre excursiile optionale luate de la ghidul roman... ce pret au si ce excursii se fac... multumesc

[19.06.17 18:48:05]

@flllo: Salut,

Nu stiu cat este la ghidul roman dar sunt convins ca mai scumpe decat la fata locului. Noi am fost cu masina si ne-am plimbat de la o plaja la alta.

Am luat croaziera celor 7 insule pentru care am negociat de la 35e la 25e persoana si copilul gratis, in pret este inclusa si masa + 1 bautura (3 frigarui de porc cu tzatiki si salata + la alegere bere, suc, apa). Recomand croaziera, noi am fost cu vasul Nydri Star II dar pe vasul Makedonian Palace cica s-ar vorbi si in romana.

[20.06.17 19:11:23]

@adiburgus: multumesc frumos de raspuns... si mai vreau sa te intreb ceva. si anume... ai idee daca difera excursiile de la ghidul roman fata de cele locale... am cazare in Nidri... si vreau sa vad cat mai multe plaje... daca se poate as vrea sa le vad prin excursiile optionale... nu sa inchiriez eu masina (nu de alta dar nu cunosc nici o limba straina) ma gandeam ca poate gasesc pe acolo romani care lucreaza si ma sfatuiesc ei ce sa fac si de unde sa le iau... multumesc frumos

- maria55 CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[20.06.17 19:18:43]

@flllo: la centrul de inchiriat masini din Nidri, este un baiat de isprava! Se numeste Ionut!!!

[20.06.17 19:27:00]

@flllo: Excursiile nu au cum sa difere (in special croazierele). te urci pe vas si se vorbeste in greaca apoi in engleza. Cum am spus cei de la Makedonian spun ca se vorbeste si in romana. Nu trebuie sa-ti faci griji fiindca nu vorbesti o limba straina deoarece toate firmele care vand excursii au si vorbitori de romana. Te sfatuiesc sa negociezi cat mai mult si poti obtine un pret bun daca va adunati mai multe persoane sau daca iei mai multe excursii de la aceiasi agentie.

[20.06.17 19:44:06]

@adiburgus: multumesc ptr raspuns... mai mai linistit un pik... incerc sa iau croaziera cu vasul Makedonia mai ales ca se vb si ramana

- calatorul
[02.10.17 02:00:51]

@adiburgus: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartsite,

Publicitate    [22.08.19 02:24:43]

• Foarte incantat! (Jun.2018) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 24.06.18 de coniss din PLOIEşTI) - RECOMANDĂ
  • O locatie minunata (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 26.08.16 de Lucia Ciulacu* din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Lefkada 2016 - o vacanță reușită (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 17.07.16 de ionita din DEVA) - RECOMANDĂ