Campanile Strasbourg Ouest - Zenith Hotel [Hautepierre]

Avatar bbogdanmircea
DIN Romania
înscris/ă în 23.08.14
MAY-2017

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut” (interes crescut din pdv al politicii saitului!) — e fie (1) dintr-o destinaţie apreciată ca „inedită”, fie (2) despre un obiectiv/destinație la care, la momentul publicării, nu existau impresii recente. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Campanile Strasbourg Ouest - Zénith

Am ales acest hotel pe baza reviewurilor bune de pe booking, a parcarii generoase si a pretului acceptabil comparabil cu restul hotelurilor.

Prima impresie a fost una proasta, deoarece veneam dupa un drum de 5 ore cu masina, o noapte scurta si alte intamplari care mi-au stricat dispozitia inainte de a ajunge la hotel.

Apoi, ceva nu e ok la locatia acestui hotel, ptr ca 2 programe diferite de navigatie s-au blocat cand am condus spre el, Navigon cand mai aveam vreo 500 m de el s-a apucat sa ma intoarca pe autostrada vreo 6 km, iar google maps m-a scos cumva intr-o parcare de la Auchan foarte aproape de hotel.

Sugerez tututor care se vor caza sa iasa de pe autostrada cu o iesire inainte si apoi sa mearga incet pe stradute pana ajung langa hotel, acest este chiar sub autostrada si probabil de aici si probleme.

Camerele sunt construite pe stilul american, sau japonez, adica pe stil vagon, cu usa de la intrare direct afara, se intra din holuri tip balcon in toate camerele.

Interiorul arata cam obosit, aveam si o panza de paianjen intr-un colt de camera, dar macar patul era curat proaspat si confortabil.

Aerul conditionat nu a mers sau nu am stitu noi cum sa-l pornim.

Receptia e foarte ok intr-o cladire separata si curatica, personalul foarte amabil, am platit 9 euro de persoana separat ptr micul dejun, cam scump dar s-a meritat ptr ca a trebuit sa ne trezim dimineata la 8 ca sa luam micul dejun pana la 9.

Ca si cantitate putine chestii la micul dejun, dar calitative, adica cascaval, prosciuto, croissant, unt, dulceata, lapte, cafea, crepes. chec paine fructe si cam atat.

PARCAREA este punctul foarte al acestui hotel. nu este pazita dar este inchisa, noaptea dupa 23 trebuie sa introduci o parola ca sa intrii in parcare, si sunt foarte multe locuri de parcare asadar poti lasa masina linistit.

Hotelul este intr-o zona ok, sunt ceva magazine prin apropiere, un Auchan si statia de tramvai Paul Eluard de pe linia D este la 5 min pe jos maxim.

Avand in vedere preturile de la celelalte hoteluri, parcarea foarte buna as spune ca e o alegere de buget doar ptr dormit, bineinteles daca vreti o cazare de lux va trebui sa platiti mult mai mult.

Impresii încărcate de bbogdanmircea in 29.05.2017 17:00:23

Validat / Publicat: 29.05.17 17:58:24

• A fost prima sa vizită/vacanţă în FRANȚA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (bbogdanmircea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

F.UTIL/F.BUN [1300 PMA]  -  UTIL/BUN [600 PMA]   //   NU-MI PLACE [ -1 PMA]

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7600 PMA (din 8 voturi) nota2
NOU! În colaborare cu Aero Shutle Paris, AmFostAcolo vă oferă posibilitatea rezervării unui transfer privat (cu limuzină sau microbuz) spre/dinspre Paris sau Disneyland, de la orice aeroport.
  • Se vorbește limba română!

[29.05.17 17:57:23]

@bbogdanmircea: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 64&ridAnt=77844

Mutat în rubrica "Campanile Strasbourg Ouest - Zenith Hotel [Hautepierre], STRASBOURG" (nou-creată pe sait)

- bbogdanmircea
    [29.05.17 20:43:53]

@webmaster26: Locația e foarte bine setată. Nu cred că am poze, poate doar cu pânza aia de păianjen. Un hotel bun per total ptr a vizita Strasbourg.

[30.05.17 06:37:25]

- bbogdanmircea
    [30.05.17 09:19:15]

@webmaster: Mulțumesc, curând o să scriu și review ptr Strasbourg, doar să găsesc un pic de timp și inspirație.