ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.05.2017

Către satisfăcător
Către satisfăcător

Zytto by Răzvan Raț

Adresa

Piata Ecaterina Teodoriu 13, la intrarea in Slatina dinspre Craiova, pe acest sens de msers, imediat cum treci Oltul vis-à-vis de Petrom, in zona unde soseaua se desface avand sensuri unice pe cele doua directii.

Inca de la usa de intrare scrie Hotel Zytto by Razvan Rat. Trei stele imense pe firmament, dar mai bine erau decente ca marime, dar sustinute de dotari si servicii corespunzatoare. :(Hotelul este construit in anul 2014.

Receptia

Atentie! Receptia este situata la etajul 2, iar mie nu mi-a sarit in ochi de cum am intrat acest amanunt asa ca la etajul 1, unde este restaurantul, am intrebat de receptie. Accesul pe etaje se poate face si pe scari si cu liftul, eu prefer pe jos, fie si cu bagaj (care oricum nu era voluminos).

Primul schimb de la receptie cu care ar fi trebuit sa ma intalnesc a trebuit sa fie chemat de la restaurant pentru ca isi parasise postul desi hotelul se lauda cu receptie non stop. :(Mai mult zambetele si caldura de bun venit erau lipsa cu desavarsire. :(Schimbul celalalt, pe care l-am intalnit la check out, mai dragut (a) si mai placut (a). Macar la plecare… :)

Camera

Camera spatioasa cu balcon, baie cu cabina dus, samponele si sapunele, prosoapele in numar suficient (erau in dulap nu in baie), uscator par. Baia ok, dar cu un ventilator (caci nu avea aerisire naturala) foarte zgomotos. :(

Mobilier ieftin, de duzina, de culoare gri spre bleu, pereti in culori incompatibile cu gusturile mele roz si alb spital, mocheta rosie. Urat, urat! Ieeh! :(:(:(

Patul ok. TV plat cu programe ok.

Restaurantul

Situat la etajul 1. Este foarte incapator. Acum functiona cam un sfert din el, restul spatiului era amenajat extra, ca de evenimente si delimitat cu o perdea.

Cina: ciorba de vacuta, calamar pane cam ars si tare mai degraba prajit a fost, tzatziki, mult sub ce am servit in cipru, o bere – 40 lei. Desi meniul era oricum subtirel, am sperat ca ce e trecut in el, se gaseste “pe stoc” dar am fost dezamagit fiind rugat sa schimb comanda initiala de pipote. Mancarea modesta. :(

Personalul din restautant (o doamna si un domn) foarte atenti si saritori, cee ace mie imi place la servire. :) Pacat ca si acestia isi uitaseram zambetul. :(

Micul dejun: Aici servea un domn, altul decat aseara. El trecea pe la mese si cu o voce agresiva, te intreba cu ce va servesc, fara sa ofere un meniu sau verbal sa prezinte ce optiuni sunt. Avea un stil grabit, gafait, de te facea sa te ridici eventual sa primesti mancarea in mers spre iesire. :(:(:(Am vazut ca a si gresit o comanda a altcineva. Am servit o omleta cu cascanal, si niste felii de branza si legume, un ceai negru si am plecat sa nu il deranjez, sa nu care cumva sa ma ia la bataie, ca era si impozant omul. :(

Divertisment. Sport.

Desi eu nu am practicat aici…. Hotelul si baza acestuia ofera: o camera cu billiard, o piscina in aer liber cu sezlonguri imprejur, un balon de sport, un teren tenis, o sala de fitness, o sauna. :))

Altele

Curatenie in general ok, dar nu stralucita.

Internet foarte foarte slab in toate zonele (camera, restaurant, receptie). :(:(

Serviciile la pamant cum va spuneam. :(:(:(Parca zici ca i-a cautat pe cei mai uraciosi la angajare. Nu am mai intalnit de ceva timp o selectie atat de execrabila a personalului la un hotel de trei stele.

Daca vreti sa faceti sport si sa acceptati inconvenientele relatate, puteti opta pentru Zytto. O nota de apreciere generala medie.

Trimis de Dan&Ema in 17.05.17 18:11:42
Validat / Publicat: 17.05.17 22:11:41

VIZUALIZĂRI: 1937 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P20 acesta este hotel zytto
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.00 EUR pe cameră

webmasterX [17.05.17 22:06:48] »

Mutat în rubrica "Zytto by Răzvan Raț Hotel, SLATINA [OT]" (nou-creată pe sait)

Dan&Ema [18.05.17 05:21:03] »

@webmasterX: ok

krisstinna [18.05.17 08:14:13] »

@Dan&Ema: Oare de ce nu a angajat un specialist în decorațiuni? Că balta avea peste

Cred că salariații au tristețea salariului întipărită pe față sau nu sunt școliți in domeniu, nu ar fi unic acest lucru, din păcate pentru noi, turiștii.

Mult prea agresive reclamele, nu sunt pe gustul meu.

Mulțumim pentru impresii, e bine de știut.

Chloe [18.05.17 09:57:33] »

Acum cativa ani am fost aici la o nunta si am avut si cazare tot aici; hotelul era proaspat deschis si serviciile au fost bune la acel moment, pacat ca s-au degradat intre timp.

Mai au in baie cosul de gunoi pe senzori?

ANILU [18.05.17 10:45:01] »

@Dan&Ema: Fuseşi prin Oltenia şi te oprişi în Slatina.

De n-ori am trecut pe lângă acest hotel (drumurile noastre spre ţara soţului pe acolo trec) şi crede-mă că nimic nu m-a făcut să-l remarc. Am crezut că este o bază sportivă după balonul de lângă.

Iar acum tu ne spui că nici interiorul nu este atractiv, asta apropoo de toate culorile din cameră iar de servicii nu mai zic nimic.

E bine că ne-ai spus şi nouă că nu se ştie când vom avea nevoie de cazare prin zonă.

Toate cele bune.

Zoazore [18.05.17 13:17:31] »

@Dan&Ema:

... Aaa, esti steliist!

Pacat de banii bagati, dar manelismul si kich-ul sunt de baza prin sportul practicat de baiatul asta!

webmaster [18.05.17 16:05:36] »

Dan&Ema [18.05.17 22:19:00] »

@krisstinna:

Nici pe gustul meu nu au fost multe asa cum dealtfel am si scris. Mai conteaza si gusturile fiecaruia, e drept.

Pentru o noapte, a fost ok. Nu e greu sa fac abstarctie de minusuri, am vrut insa sa le redau asa cum le-am perceput. Mai ales ca in noaptea anterioara dormisem la Casa Vera vezi impresii, unde la capitolul design, aspect, zambete, amabilitate a fost ok, parerea mea. Asa ca locatia de la Slatina a contrastat cu cea amintita de la Targu Jiu.

Degeaba are balta peste... la Slatina

Dan&Ema [18.05.17 22:23:44] »

@Chloe:

Ma bucur ca ai nimerit bine cand ai fost tu. Acum nu am ramas cu impresi de bine, din pacate. Si nu este prima data cand stau la Zytto, e a doua oara. Prima data a fost intr-o iarna crunta, cand am fost fericit ca am putut ajunge la Slatina, ca am gasit cazare, caldura si mancare la Zytto. Nu mai contat niciun alt detaliu atunci. Pe atunci nu eram scriitor AFA .

Senzori? Ce tare! Nu am prins asa ceva!

Le-ar trebui senzori pentru zambete mai degraba, atunci cand detecteaza in preajma clienti.

Dan&Ema [18.05.17 22:28:42] »

@ANILU:

Mai bine ramanea baza sportiva. Imi pare rau ca nu am avut timp sa arunc un ochi in zona sportiva. Poate alta data va povestesc si de ea, daca o mai sta pe la ei!

Nu ma mira ca nu ti-a sarit in ochi hotelul ci doar balonul! Si eu am patit-o la fel. Cand cautam adresa, mi-am dat seama ca trecui de hotel ca trebui sa ma intorc din drum.

Sperai sa fie mai bine, dar asta fu!

Multumesc de lectura!

Dan&Ema [18.05.17 22:33:50] »

@Zoazore: NEEEEVER Steaua! EU sunt om serios, eu tin cu SPORTUL! Ca sa fie clar!

Stii ce-i misto cand tii cu Sportul?

Mai intai una mai veche pe vremea cand jucam si noi in Divizia A: Daca eram unul din cei 7 suporteri din Regie de la meciul cu FC Olt (ca sa pomenesc din nou de Slatina), reprezentam 14% din public!

Si una de acum: ANul asta nu ne-a batut nimeni la fotbal!

Caut si alti fani SPORTUL STUDENTESC!

Iar despre Razvan Rat: Respect pentru valoarea lui si contributia la echipa nationala.

Dar aici era vorba de un hotel by... Razvan Rat

Dan&Ema [18.05.17 22:36:06] »

@webmaster:

Multumesc!