ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.03.2010
STATUS: CHIBIȚ
JAN-2010

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Ce aveti?

Deci, acel hotel apartine ministerului de interne, adica nu se pot caza decat politisti, sau jandarmi, sau pompieri.

cu 70 de lei pe noapte, 40 de lei 3 mese pe zi ce pretentii aveti?

Eu merg acolo in fiecare vara. daca stii cum sa te porti cu receptionerele sau cameristele, totul e ok. Intr-adevar vasele de la bucatarie sunt murdare, yeacs... in rest totul e ok.

Eu chiar sunt multumita.

Trimis de ilaria240 in 30.03.10 11:34:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: mamaia

VIZUALIZĂRI: 4263 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ilaria240); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

molko*
[30.03.10 12:04:32]

BRAVO... deci barbata-tu m-a amendat pe mine sambata... ! numai la noi poate exista asta, hotelul ministerului... pt asta platim noi impozite?

Si imi place ca incepi cu DECI

danaches2003
[30.03.10 12:05:41]

Stimata domnisoara (ca sa nu spun copila uitandu-ma la grupa dvs. de varsta),

mi se pare mie sau intrebarea din titlu este putin malitioasa ca sa nu spun obraznicuta. Inainte de a scrie ati mai citit ceva de pe acest site? Ati vazut ca oamenii de aici s-au constituit intr-o comunitate care se respecta si incearca sa se sfatuiasca tocmai pentru a avea vacante cat mai reusite? Sunt convinsa ca nu ar fi trebuit sa ma obosesc sa va scriu acest ecou insa totusi m-am gandit ca in ceasul al 12-lea ati putea arata ceva mai mult respect pentru restul comunitati. Sper ca in urmatoarele review-uri limbajul si atitudinea dvs. sa se schimbe...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][2 voturi]
[30.03.10 12:18:27]

Deci... Eu chiar sunt multumita.

Ei bine, eu nu! Iata de ce:

- acest site NU este un forum, sa scrii topice cu referire catre ceilalti utilizatori, mai ales cu o adresare care - iata - pe unii i-a chiar deranjat;

- ori scrii ceva util despre acest hotel (cu detalii despre ce iti place si ce nu, TIE personal), ori il anulam pe acesta si textul va fi trecut ca ecou la un alt review;

- si nu in ultimul rand: esti sigura ca aifostacolo... de revelion? ! ?

Diaura*
[30.03.10 14:05:30]

Ilaria240 spune-mi te rog; tu erai sau esti copilul din familie (asa cum ai mentionat sus) ? Si ceilalti au fost multumiti de vasele de la bucatarie murdare? ... esti sigura ca stii ce inseamna asta? (resturi stricate, mucegai, infectie si boli). Eu una... nu multumesc de 3 mese /zi cu 40 Lei si o toxinfectie alimentara bonus. Fie acolo... la domnii de la ministerul de interne.

molko daca sotul ar fi cel care ti-a dat amenda nu ar fi cel mai rau lucru... sa nu fie pompierul care intarzie la interventie...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
cc_iordachescu
[30.03.10 14:56:52]

"Ce aveti?" - Avem ceva anişori şi ca vârstă şi ca experienţă în domeniul turismului (atât intern cât şi extern), avem diplomaţia de a ne exprima cu bun simţ chiar dacă părerea noastră nu este aceeaşi cu a celorlalţi şi nu în ultimul rând avem disponibilitatea de a trece peste un început mai "în forţă"!

Deci, dacă îţi revizuieşti limbajul eşti binevenită printre noi, dacă nu doreşti acest lucru..... este alegerea ta!

[30.03.10 15:38:59]

DACA ilaria240 in cauza are varsta pe care a indicat-o (si nu cumva a uitat sa completeze acea rubrica, lasand-o pe valoarea implicita), ATUNCI ar trebui sa fim datori c-un pic mai multa rabdare/intelegere decat de obicei... La urma urmei, am avut cu totii, odata, o varsta "sub 20 de ani" si stim prea bine cum era pe atunci, nu?

ps: Inclin sa cred si eu ca acel 'familie cu copii' inseamna ca a fost cu parintii...

danaches2003
[30.03.10 15:46:51]

Doar pentru amuzament

Eu nu pot fi foarte intelegatoare ca sunt educata pe vremea comunistilor..La varsta respectiva ma plimba mama pe ulita satului si ma punea sa zic "Sarut mana" la toata lumea. Ca sa nu mai vorbim ca unii dintre noi avem ani mai multi petrecuti prin scoli decat are domnisoara in buletin..Asa ca...

Acum vorbind serios, asta este! Cred ca noi ne-am sesizat asa de repede pentru ca eram obisnuiti cu o alta conduita pe site.

pepsi70ro
[30.03.10 17:56:15]

Eu inclin catre circumstante atenuante. Este prima interventie pe acest site (bine ai venit printre noi), cred mai degraba ca trebuie incurajata. Si eu am mancat intr-un restaurant cu circuit inchis, ce inseamna asta?

Si scuza-ma Diaura, am un pompier in familie, care ajunge varza acasa, orele de program sunt povesti, la interventii participa chiar daca s-a terminat programul, riscul nu este acoperit decat in mica masura, noaptea are cosmaruri cu interventiile sale, cu batrani sau copii care ies din foc, a fost la psiholog, este ceva ce toti colegii sai au, poate un psiholog sa confirme, dar aceste lucruri nu sunt vazute de nimeni. Lumea spune ca pompierii intarzie. Nu ti-as dori niciodata sa depinzi de un pompier. Atunci i-ai simti valoarea.

Scuze de off-topic, am venit de la munca si n-am avut o zi prea buna. Scuza-ma Diaura...

In rest, eu zic sa lasati fata sa scrie, fiecare aprecieaza cum doreste, dar nu trebuie sa judecam daca n-avem suficiente informatii. Si nici atunci...

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][4 voturi]
krondia*
[30.03.10 19:56:11]

Subscriu la ce au spus colegii mai sus dar, din pacate, parca sunt tot mai multe impresii de acest gen.

In ceea ce ii priveste pe pompieri, eu, personal, am tot respectul pentru ei, mai ales ca am un prieten care este pompier. Grea viata au si mereu pe fuga. Eu nu i-as pune in aceeasi categorie cu polististii.

Sanziana
[30.03.10 22:09:42]

@krondia, am avut placerea sa "hranesc"timp de aproape doi ani o unitate de pompieri din zona. Nu ai idee ce oameni inimosi si saritori si care deseori uitau de mancare pentru a fugi la incendii sau inundatii. Cat despre politisti, nu generalizez dar pacat de avalansa din ce in ce mai mare a numarului de nemultumiri. Am fost azi la Iasi si daca nu erau cel putin 6 echipaje la produs pe o portiune de 200 km. pacat.

@ILARIA240 tocmai pentru ca ii stimam pe cei care ne apara de primejdii avem pretentia sa nu se imbolnaveasca de la vase murdare si conditii insalubre.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
divio*
[30.03.10 22:24:17]

@all:

s-a plecat de la ceea ce a postat userul ilaria240, si s-a ajuns la cat sunteti de multumiti de unele categorii de salariati bugetari.

Pana in acest moment, in cele cateva ore de cand a fost postat acest review/ecou, userul care l-a scris nu a venit cu nicio replica, desi "contre" au fost destule.

Luati o pauza, posibil sa primiti lamuririle necesare in curand, o spune unul care a facut o "greseala" asemanatoare in trecut...

Daca tot s-au epuizat subiectele de vacanta, vreti sa deschidem un alt topic pe forum, gen "cine-mi place/displace dintre bugetari"?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
Diaura*
[30.03.10 22:30:40]

Imi cer scuze pentru gluma nepotrivita si proasta cu pompierul. (era o continuare a celei spuse de molko cu politistul - nu ca ar fi proasta gluma lui... nu; e doar o gluma)

[30.03.10 22:43:46]

ca o concluzie la ecourile de pana acum, propun sa asteptam si o replica din partea autoarei acestui review, pana atunci pentru cei interesati forumul va sta la dispozitie pentru dezbateri pe diferite teme.

molko*
[30.03.10 23:19:43]

oameni buni, eu nu am ceva cu bugetarii... ci cu sistemul de a beneficia de reduceri/gratuitati etc doar pt faptul ca faci parte dintr-un minister... adica din banii mei. Da am o problema cu asta. Mi-am facut acum un an calculul banilor platiti la sanatate si CAS in ultimii cinci ani. Si m-am ingrozit. Faceam inconjurul lumii la hoteluri de 5 stele. In tot acest timp nu am avut (nici eu nici sotia) macar un concediu medical, cu fiimea sunt nevoit sa merg in clinici particulare (la stat mai rau o imbolnavesc cat astept pe hol), iar la pensie s-ar putea sa nu apuc sa ies. De aceea cand vad astfel de reduceri iau foc. Pt ca ele se bazeaza si pe impozitul platit de mine si nu mi se pare normal. sunt de acord sa platesc dar nu pt astfel de aberatii! Si nu i-a obligat nimeni sa se faca nici pompieri nici politisti nici comisari la garda financiara... a fost alegerea lor. Scuze de off topic.

magdalena
[30.03.10 23:38:23]

Exista intr-adevar hoteluri cu "circuit inchis", construite special pentru anumite categorii de bugetari sau altele unde sunt cazati de obicei, dar se permite si cazarea din exterior.

Nu stiu daca in afara se practica acest sistem.

Molko, si mie imi vine sa ies din sistem cumva, sa nu mai platesc atatea hangarale, ca oricum merg la clinici particulare in privinta sanatatii, ca la stat ba s-au terminat fondurile, ba trebuie sa platesti mai toate analizele si investigatiile, nu mai zic ca trebuie sa astepti si o luna pentru o biata programare.

Cat despre vasele murdare din acest review... , "ce aveti" dragi colegi, daca fata e multumita?? (hi, hi).

[30.03.10 23:48:49]

OK... cred ca e suficient. Pentru discutii, va rog folositi forumul; aici se inchide pravalia!

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂMeridian Hotel: