ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.02.2017
AUG-2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 2 luni

încărcat de pe telefon!

Jalnicccc!!!

A trecut deja mai bine de un an, dar nu am cum sa uit cea mai groaznica experienta de inceput de concediu.

Dupa drumul lung, cum probabil il stiti, itr-un final am gasit "magnificul hotel" daca se poate numi asa... Probabil nu o sa ma credeti dar dupa ce sotul a parcat am plans... Pentru aradeni imaginati-va ceva gen 3 insule, asa e locatia asta... (nu intru in detalii cum abia l -am gasit)

Nu puteam crede ca urma sa stam 6 nopti acolo, rugina scursa pe peretii exteriori, "loc de joaca" dc se poate numi asa era ingrozitor- fier ruginit, restaurantul- nu as fi mancat nimic acolo... Pozele de pe net reflecta probabil momentul cand a fost construit... acum e mai multa verdeata si e lasat in paragina, felinarele de pe stalpi nu functioneaza si gardurile si ele prezinta rugina scursa, tot felul de resturi prin iarba, banca rupta si coapta, balansoar ruginit si murdar.

Stateam blocata in curte si ma minunam de ce am gasit acolo si ma minunam de ce cauta asa masini serioase parcate acolo, a noastra hai ca mai mergea era modesta, dar jeep na... am zis hai sa intram. In interior da e ca in poze nu e lux, dar era curat. Domnisoara de la receptie f draguta, vorbitoare de engleza ne-a indrumat spre camera. Camera ok de pensiunica, miros de clor de spital, in rest curat.

Dupa ce au ajuns si prietenii nostri cu cealalta masina, barbatii au plecat sa caute cazare undeva intr-o statiune ca doar acolo am vrut sa mergem nu la bunica, sau chiar mai rau...

Era mijloc de sezon, luna august, full peste tot, un singur hotel am gasit cu 2 camere libere (noroc ca mai aveam ceva mai mult la noi am scos din buzunar mai mult si ne-am mutat in Nei Pori unde da e o statiune si mare, potrivit pt concediu)

plaja sa nu discutam ingusta cu pietricele ceva sezlonguri insuficiente, nici macar un dus, un bar, un frigider macar sa poti cumpara o apa...

Nu inteleg cum totusi seara romanii nostri stateau si radeau, beau afara in acea curte, se simteau bine... sau de durere ca si-au distrus concediul.

Un plus as da domnisoarei de la receptie care mi-a explicat foarte frumos de vreo 2 ori (ca m-a vazut nemultumita si cam pierduta, ) -ca era cel mai bine pt noi sa ne cazam 1 noapte sa aparem ca am ajuns si asa nu pierdem banii platim doar noaptea aceea.

Poze la hotel a facut cealalta familie si chiar as vrea sa le vedeti, ei zic ca sunt rea sa le atasez, cand daca va uitati pe alte site-uri vedeti asa rewiuri ok. Mai bine mergeti la noi la mare decat la Kastri. Nu inteleg unde au mai fost cei care lauda acest loc.

Eu am cautat pareri inainte sa merg acolo, din pacate nu prea erau atunci si am zis ca oauu e un loc cu adev de relaxare si ieftin...

Mai cautati in alta parte!

Trimis de ELYCLAU in 21.02.17 00:58:27
Validat / Publicat: 21.02.17 12:32:46
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2069 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ELYCLAU); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[21.02.17 08:04:34]

@ELYCLAU: am identificat cam 2-3 Kastri! La care din ele te referi? În ce localitate? Pe continent/insulă?

[21.02.17 12:32:13]

@ELYCLAU: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Kastri Hotel [Nea Mesagkala], NEI PORI / PLATAMONAS" (nou-creată pe sait)

Dacă nu l-am identificat corect, te ros să ne spui

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

ne-am mutat in Nei Pori unde da e o statiune si mare, potrivit pt concediu)

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

ELYCLAUAUTOR REVIEW
    [21.02.17 14:44:04]

Da, e in regula identificat, e cel din Nea Mesagla.

adrianaglogo, ELYCLAU