Titanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye]

înscris/ă în 06.02.17
JUN-2014
REGIM MASĂ uai

Impresionant

Am fost in acest resort in prima noastra calatorie cu copilul care avea atunci 2 ani.

Biletele au fost luate printr-o agentie, zbor charter, transfer ok, cam 1 ora pana la hotel

Precizez ca nu este un hotel, este un oras!

Are structura unui oras, cu camere structurate in niste blocuri, cu strazi cu magazine, cafenele, restaurante. Totul in restaurante si cafenele este inclus un pretul pachetului, magazinele insa au preturi foarte ridicate... Pentru a cumpara ceva, mergeti in oraselul Belek, unde gasiti orice doriti, inclusiv suveniruri, haine mancare daca mai aveti nevoie de ceva. etc,

Hotelul este foarte mare, cand am fost noi era proaspat deschis, totul stralucea de curatenie, camera foarte mare, curata fara repros, dotata cu minibar, safe, tv led, cosmetice baie super ok

Restaurantul principal o hala imensa, cu zeci de feluri de mancare. Cand am fost era plin de rusi, asa ca uneori sa gasesti o masa era destul de dificil, dar se reusea. Scaune de copil peste tot, baby corner foarte ok

Vegetatie foarte frumoasa, bine ingrijita. restaurante peste tot,

Spectacole in fiecare seara, foarte interesante

Bauturi foarte bune

Plaja aici este o problema. Hotelul nu are acces direct la plaja se merge pe un brat cu tot felul de salupe si catamarane, se ajunge la plaja cam in 15 min si este distractiv

Insa daca adaugi si distanta de la debarcader pana in camera, si cum noi aveam copil de 2 ani, ajungi la plaja cam in 40minute, asa ca e bine sa te scoli devreme

Acolo este restaurant cu kebab, pizza, carnuri la gratar, salate, Sunt locuri de joaca pt copii, minibar.

Prosoapele se iau si se lasa pe plaja

Nisip ok, plaja ingusta, insa apa f rece si intrarea extrem de abrupta, daca nu stii sa inoti stai doar la mal.

Piscine f multe, si extrem de curate, hamace, chaise longuri peste tot, baldachine, pavilioane etc

Au o zona foarte mare in hotel, undeva la subsol, cu biliard, jocuri mecanice, bowling, etc contracost

Noi initial am avut o camera care dadea inspre generatorul hotelului, ceea ce nu este f ok pentru ca efectiv o noapte nu am dormit, am reusit sa o schimbam a doua zi.

Recoman sa nu va incepeti sejururile in Turcia cu acest hotel, pentru ca este foarte bun si va va fi greu apoi sa gasiti ceva asemanator.

Impresii încărcate de ilse in 06.02.2017 19:50:18

Validat / Publicat: 06.02.17 20:22:10

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ilse); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 7 voturi) nota2

[06.02.17 20:12:32]

@ilse:

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 11&ridAnt=76171

- calatorul
[16.07.17 19:18:21]

Multumim pentru informatiile si impresiile impartasite despre asa un resort spectaculos. Eu unul sunt cam satul de oras si aglomeratie, si dupa ce am stat intr/o asemenea aglomerare si la mare, nu imi mai trebuie hoteluri uriase cu multa lume si parcuri de sute de metri pana la plaja. DAr locul pare ok, alegeri inspirate si vacante frumoase in continuare.

Publicitate    [17.06.19 04:46:10]