Sol Sirenas Coral Hotel

DEC-2016
REGIM MASĂ all inclusive

Hotel de 2 Stele

HOTEL SOL SIRENAS VARADERO

SOL SIRENAS este un resort din Varadero de 4 stele. Am fost un grup de 80 de persoane care dupa o croaziera de vis in Caraibe am stat 5 zile la Varadero cu all inclusive la acest resort. Cele 4 stele inseamna cam 2 stelute si jumatate.

Camerele sunt destul de mari cu un mobilier scorojit si neingrijit. Prosoapele de o culoare indoielnica care au fost schimbate dupa indelungi rugaminti. Pentru televizor am cautat telecomanda, dar dupa aceea ne-am dat seama ca de fapt acest tip de televizor se aprinde de la buton. La baie sipcile de la plafon stateau sa cada si apa de la wc curgea intr-una. Dupa ce am rugat sa o repare au reparat-o asa de bine incat nu se mai tragea de loc si am avut nevoie de galeata. Usa de la intrare era acoperita cu o mazga si am sters-o cu servetele umede.

Masa era sub forma de bufet suedez si eu care ma asteptam sa maninc peste si fructe de mare am mincat numai legume si salata. Pestele care era avea gust de mucegai si pentru o bucatica de carne pe plita trebuia sa stai o multime la coada. La desert erau 3 tipuri de fructe, inghetata care se termina repede si niste foietaje gen scovergi care nu aveau nici un gust.

In complex erau si restaurante a la carte cu specific unde mincarea era destul de buna si ne inscriam de dimineata la prima ora pentru a putea prinde loc. In schimb barul era foarte aprovizionat, aveau o cafea foarte buna si cocteiluri de asemenea. Afara resortul arata foarte bine era ingrijit cu gazonul tuns si o multime de flori si cocotieri, si avea si un numar de trei piscine.

Sezlongurile de pe plaja erau sub orice critica nu aveau saltelute si te durea spatele din cauza denivelarilor, dar cautau sa faca atmosfera pe plaja, erau lectii de dans, de aqvagim volei pe plaja si muzica. In schimb apa era minunata calda si limpede si de o culoare ireala.

Aveau in resort si o sala de spectacole cu o trupa de dansatori baieti si fete, grozavi foarte talentati care in fiecare seara aveau alt spectacol.

In concluzie nu se merita sa bati atita drum sa te duci la all inclusive la Varadero, la greci este si mult mai bine si aproape.

Impresii încărcate de mariana07 in 25.01.2017 17:29:41

Validat / Publicat: 25.01.17 18:10:57

• A fost prima sa vizită/vacanţă în CUBA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mariana07); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 11 voturi) nota2

[25.01.17 17:51:16]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 38&ridAnt=75995

- glcitizen
[25.01.17 18:27:33]

@mariana07: Felicitari pentru review si pt ca ai ajuns acolo.

Eu am abordat Caraibele cu o privire socio-turistica si gustul meu a fost unul dulce-amarui.

Ma bucur ca ai putut vedea mai mult latura frumosa ale zonei...

• O mizerie de hotel (Feb.2014) - punctaj satisfactie: 3.50 (scris in 22.02.14 de mihai n din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ