ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.01.2017
DIN: pitesti
ÎNSCRIS: 13.07.15
JUL-2015

Comod

Cladirea are o aripa cu studiouri cu balcon mare (cu vedere la mare) si o aripa cu apartamente (cu vedere laterala/partiala la mare).

Studioul este mare cu pat matrimonial si un fotoliu extensibil. In camera este o chicineta. Camera este maricica. Curatenie zilnica.

Pretul pe masura: 595 E pentru 7 zile fara masa (la inceputul lunii iulie).

Vederea la mare superba. Totul este ok.

Plaja este la 3 m de cladire. Sezlongurile sunt numai ale complexului. Ne luam de la sezlonguri in pauza de pranz (4-5 ore) doar lucrurile valoroase. Nu disparea nimic, nu-ti lua locul nimeni.

Are trei minusuri: plaja este cu pitricele, in apa sunt bolovani si locul de parcare greu da gasit. Recunosc ca la sosire gazda ne-a pastrat un loc de parcare. Dar in rest daca vrei sa te plimbi cu masina, la intors este o problema cu parcarea.

Daca si plaja ar fi fost cu nisip, cred ca as fi mers destul de des in acea locatie. Asa...

Sunt taverne in apropiere cu preturi rezonabile si mancare foarte buna.

Proprietarii sunt amabili.

Trimis de mircik in 03.01.17 17:42:55
Validat / Publicat: 03.01.17 18:52:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 1851 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mircik); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 vedere de pe dig

[03.01.17 18:52:11]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Adriana Studios, PEFKOHORI [Kassandra]" (nou-creată pe sait)

Deloc în ultimul rând: la primul review dăruit comunităţii, să-i spunem lui @mircik: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

mircikAUTOR REVIEW
    [06.01.17 09:53:04]

@webmasterX: pozitia pe harta este ok

calatorul
    [05.05.17 20:49:35]

@mircik: Multumim pentru informatiile si impresiile oferite. Asa am patit si eu la prima vacanta in Grecia, alaturi pe bratul Sithonia. Ne/am cazat in micuta localitate Metamorfosi si ajunsi pe tarmul marii azurii am gasit o plaja cu pietre si o apa plina de bolovani si arici de mare care m/a dezarmat. De asta facusem eu 1000 de km cu masina, ca sa dau de asemenea plaja?

Insa a doua zi dupa plaja de dimineata am pornit cu masinile in cautarea altor plaje din peninsula, si am gasit locuri de vis, nu le reiau caci le/am descris deja. Alegeri inspirate si vacante frumoase!

calatorul, mircik