Delphin Palace DeLuxe Collection

AUG-2016
REGIM MASĂ UAI
euro

A fost odata...

Ar fi trebuit sa scriu impresia la "cald", adica imediat ce m-am intors din sejur, insa acum, dupa ceva timp, voi incerca sa scriu succint ce m-a impresionat cel mai tare. Din pacate nu aspectele pozitive m-au impresionat. dimpotriva, elemente negative pe care care nu ma asteptam sa le intalnesc la un hotel cu un asemenea renume.

- camera, in ciuda faptului ca ma asteptam sa arate "old" deoarece mai fusesem, totusi sa fie mucegai in jurul grilei de aer conditinat (si nu putin), la asta nu ma asteptam. nici chiar la cele mai slabute hoteluri la care am fost nu am intalnit acest lucru. evident ca se face o curatienie superficiala. bine ca sotie a fost prevazatoare (uneori chiar exagerat, dar de data asta justificat) si a avut arsenal suficient pentru a rezolva problema fara sa mai anunam si sa asteptam...

- pe plaja se tot plimbau caini maidanezi care isi lasau excrementele pe "blue flag beach" fara ca sa se ia nici o masura. am sesizat lucrul acesta supervisorului si nu s-a facut nimic. dar asta este o problema generala in turcia.

- gradina (zona verde), alatadata super, erau nu doar neingrijite, ci total abandonate. balarii de-a dreptul. inca nu am gasit o explicatie logica la motivul abandonarii ei, mai ales ca nu au o zona verde foarte intinsa, deci nu greu de ingriit. ce contrast cu resortul concorde deluxe la care am intalnit o super gradina superingrijita. mai ca nu iti venea sa mai pleci... superba.

- aqua park - fiecare facea ce il taie capul. mai ales anul acesta fiind anul de gratie al turcilor, cu navalirea lor in toate resorturile, haosul era unul generalizat. un singur personaj apatic si aproape absent supreveghea (desi e mult spus) la tobogane. personal am vazut cateva accidentari (e adevarat minore) pentru ca nu era nimeni sa dirijeze si sa controleze. Pana la urma am facut eu si sotia pe salvamarii si eu sus pe tobogan si sotia la piscina coordonam atunci cand se dadea copilul nostru. absolut dezorganizat. dimpotriva, daca doriti aquapark cu adevarat coordonat, "profi", aproape fara risc de accidentare, este la taj mahal sau royal dragon, unde a fost superb. nici nu suporta comparatie.

- luna park - desi era mai bine ca la aqua park, totusi personalul insuficient calificat era adeseori depasit de situatii. (copiii sareau peste gardulet pentru a prinde un loc la masinutele bumper cars, etc)

Asadar, multe riscuri pentru copii, imagine dezolanta a gradinilor.

Este adevarat ca sunt si multe plusuri: mancare, inghetata, servicii... Dar, fata de sejurul precedent, mi s-a parut mai slab.

Oricum, la un asemenea hotel as dori sa gasesc doar plusuri... Ceea ce cred ca era odata... la inceput... dar acum... a fost odata.

Impresii încărcate de travelpoint in 07.12.2016 11:12:45

Validat / Publicat: 07.12.16 11:27:18

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (travelpoint); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  7650 PMA (din 12 voturi) nota2

- nrs
[07.12.16 13:00:35]

de curiozitate pretul cum a fost fata de cel din trecut?

- travelpoint
[07.12.16 13:26:26]

@nrs: nu mai stiu exact, am platit mai multe hoteluri, in mai multe rate... insa pot sa va spun cu aproximatie ca a fost cam acelasi, chiar un pic (dar nu cu mult) mai scazut.

- calatorul
[07.12.16 21:16:33]

@travelpoint: Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite.

Publicitate    [25.05.19 19:26:37]