ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.03.2010

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagiti in mijlocul unei sarbatori

Sa va povestesc si eu experienta mea la acest hotel care se numea atunci Melia Nessebar Palace.

Vazand atatea oferte ieftine la bulgari de paste, am zis sa incercam si noi sa vedem cum este acolo in aceasta perioada, mai ales ca nu vazusem Nessebar-ul, desi fusesem in Sunny Beach care este foarte aproape.

Am cautat ca de obicei pe internet si am gasit cea mai buna oferta de pret la o agentie anume, unde m-am sfatuit cu un domn si mi-a recomandat acest hotel. Nu numai ca am mers doar eu si sotul, dar am reusit sa conving intreaga gasca de prieteni, asa ca ne-am adunat cam 20 de persoane cu varsata intre 23 si 35 de ani. Ajunsi la hotel, fiecare cu masina personala, am avut neplacuta surpriza sa constatam ca nu aveam unde sa parcam masinile, toate parcarile erau ocupate, inclusiv la celelalte hoteluri din acelasi lant. Cei de la receptie nu ne-au ajutat cu absolut nimic, ne-au spus ca exista loc de parcare contra cost insa sunt toate ocupate. A trebuit sa stam cu masinile in strada, lasate pe avarii si sa le pandim de la geamuri, de parca venisem acolo sa facem asta. Pana la urma am ridicat o bariera de langa hotel, care bloca accesul catre parcul hotelului si am parcat masinile pe trotuar, in apropierea piscinei fara sa mai cerem acordul cuiva. Aceasta problema o rezolvasem.

Ajungand in jurul pranzului, am vrut sa mergem la masa normal, insa nu ne-au dat voie, au spus ca putem servi gustari afara la barul de la piscina, unde era un vant ingrozitor si frig, iar la masa puteam merge abia seara. Problema era ca doua dintre prietenele care au venit cu noi, erau insarcinate si efectiv nu aveau ce manca. Normal ca nu ne-am pregatit cu mancare, ca doar luasem AI. Am mers la barul piscinei si ne-au dat cu taraita cateva bucatele mici de pizza si cartofi prajiti cu ketchup. : -) Nu-mi venea sa cred, mai mare rasul pentru un hotel de 5*!!!

A venit timpul cinei si am observat cu stupoare, nu numai la cina, ci la fiecare masa, ca alimentele nu erau proaspete, multe dintre ele aratau ca niste resturi, si mai mult decat atat le refoloseau in diverse forme de la o masa la alta. Ingrozitor! Nu era ceea ce ne asteptam si nu mai vazusem asa ceva la nici un alt hotel in Bulgaria. Masa festiva de Paste a fost saracacioasa si nu au facut nimic deosebit care sa ne incante.

Piscina acoperita din interiorul hotelului nu avea apa incalzita, asa cum fusesem informati ca o sa fie. Toate aceste nemultumiri au fost amplificate si de vremea urata de afara, insa parte buna a acestui mini sejur a fost ca am vizitat vechiul oras Nessebar care ne-a placut foarte mult si am mancat niste scrumbii delicioase.

Desigur hotelul este bine ingrijit, cu dotari bune, insa serviciile lasa de dorit. Din acest punct de vedere, nu isi merita cele 5*.

Camera era foarte mare, frumoasa pot spune, cu un pat la fel de mare unde ne-am odihnit bine, o baie foarte practica, deoarece avea si cada si cabina de dus, era si un balcon micut.

Piscina exterioara a hotelului, precum si imprejurimile hotelului, aratau foarte frumos, erau bine ingrijite si puteai petrece clipe minunate acolo, daca nu ar fi fost vremea atat de rea. Plaja din fata hotelului, era cumva mai jos fata de hotel, foarte ingusta si cam neingrijita.

Seara era program de discoteca intr-un club al hotelului unde plateai intrarea si muzica era foarte veche, asa ca nu ne-a mai ramas decat sa ne adunam in holul hotelului si sa jucam carti si s ane distram scriind impresii negative in caietul de impresii al hotelului!

Am uitat sa mentionez ca am ramas surprinsa cand am ajuns si am vazut ca parcarea este plina de masini din Romania, tot hotelul era plin cu romani: -) !

In final am regretat acest mini sejur, nici macar nu am simtit ca e Paste si m-am simtit oarecum vinovata pentru celalti, deoarece eu ma ocupasem de rezervari, eu am ales locul si tot eu i-am convins sa mearga cu noi.

La intoarcere in Romania ne-a mai prins si o ploaie torentiala pe drum, asta fiind cireasa de pe tort!

Sa nu ma intelegeti gresit, mananc orice este comestibil si arata bine, insa ceea ce am vazut acolo, nu am mai vazut la alt hotel.

In general hotelul arata foarte bine, camerele la fel, piscina, parcul, privelistea per ansamblu, insa serviciile nu. Probabil ca vara este mult mai placut.

Trimis de lucianaalex in 14.03.10 02:58:44
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach - Hotel Riu Evrika

VIZUALIZĂRI: 1978 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucianaalex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera dubla

pepsi70ro
    [14.03.10 09:01:42]

Greu de crezut asa ceva pentru un hotel de 5 astre (vb lui AlexM), probabil acest lucru s-a intamplat pentru faptul ca nu era sezon si hotelul era plin cu romani. Dar daca erau toti nordici, tot asa ar fi fost?

magdalena
    [14.03.10 10:05:19]

Chiar nu inteleg de ce la acest hotel este mancarea asa de proasta, cand la cele alaturate este super ok si toate fac parte din acelasi lant. Cine ar putea sa explice acest fenomen??

lucianaalexAUTOR REVIEW
    [14.03.10 10:57:11]

Parerea mea este ca nu conteaza in ce perioada a anului este deschis hotelul; ar trebuii in orice moment sa ofere aceleasi servicii, la nivelul unui hotel de 5*. Nici noi nu am inteles de ce era mancarea atat de proasta.......

La celelalte hoteluri din acelasi lant, nu am mancat si sincer ma tem sa mai merg vreodata la orice alt hotel din acest lant, indiferent de statiune sau tara.

Cu toate ca au un confort bun in camere, nu asi mai risca cu mancarea. Pacat...

Nicu
    [14.03.10 16:56:53]

Cind am fost eu ( in extrasezon ) era plin cu straini 99 % in general nemti si nordici, romani ff putini ..max 3 cupluri si totul a fost perfect.

Nu au facut deosebire intre roman si neamt nici cind m-am cazat, dar am luat biletul prin TUI.

lucianaalexAUTOR REVIEW
    [14.03.10 22:07:33]

Nicu insemana ca tu ai fost foarte norocos! Noi am avut ghinion ce sa cred altceva, sau poate s-au mai schimbat bucatarii :-).

turist_calatorescu*
    [06.05.10 23:58:15]

Nicule, nemtii aia 99% ai tai erau sasi din Sibiu bre!

lucianaalex, magdalena, Nicu, turist_calatorescu*
    Alte impresii din această RUBRICĂSol Nessebar Palace Resort: