ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.10.2016
ÎNSCRIS: 04.10.16
SEP-2016

încărcat de pe telefon!

Relax

Hotel deosebit, modern, camera spațioasă și utilata cu multe spatii de depozitare.

Un pat regesc și șifonier cu 6 uși.

Mancare diversificata și pe toate gusturile, băuturi fine.

Plaja amenajata minunat și deși unii ar considera ca e un impediment faptul ca e pe malul celalalt, drumul cu catamaranul e super și de cate ori dorești. Într-un cuvânt am regretat plecarea.

Singurul minus este ca apa era rece în piscina, dar asta se întâmplă în toată Antalya și de aici divertismentul la piscina nu se prea desfășoară normal.

Dar spectacolele de seara sunt deosebite.

Recomand.

Trimis de Anda1967 in 04.10.16 13:31:07
Validat / Publicat: 04.10.16 14:48:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: În Lara încă de trei ori.

VIZUALIZĂRI: 4929 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Anda1967); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 43
    [04.10.16 14:34:27]

@Anda1967: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[04.10.16 15:34:31]

@Anda1976, da ai dreptate! Aceeasi problema am intimpinat in septembrie si noi! Desi temperatura era undeva intre 31-34grade in aer, in piscina nu se putea intra! Apa nu rece, ci foarte rece! Surprinzator! Cred ca scaderea temperaturii de peste noapte era cauza... A fost singurul minus, asta nu pt mine ci pt nepotica mea care este o mare iubitoare de balaceala! A compensat insa multitudinea de activitati initiate de una dintre cele mai bune evhipe de animatie! Noi am fost in Bogazkent/Belek!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [04.10.16 20:38:25]

@maria55:

Aceeasi problema am intimpinat in septembrie si noi!

Eu nu am avut problema asta. Dar ştii de ce? Pentru că nici măcar nu am avut curiozitatea de a verifica temperatura apei din piscine. Totuşi erau destui care făceau baie în piscină.

Fă-te bine mai repede şi du copila la Therme să recupereze bălăceala.

[04.10.16 20:50:10]

@nicole33: nici eu! Dar se plangea @Marinus2010&Evelin????????????????

Thermele sunt testate inca din saptamans a doua de la deschidere! Dar un repetil nu strica... mai ales in perioada rece!

Eu promit sa ma fac bine pt ca datorita site-ului am prins gustul Antalyei si vreau sa egalez anii de vacanta din Kusadasi????prietenii stiu despre ce este vorba! Imi doresc inca 9 ani de Antalya/Alanya... cel putin! Ce?! Doar @Michi sa fie singura veterana Afa?! Eu ce am? Sau ce n-am??? Ce nu ma primesc la vama cu un rinichi? ???????????? Cert este ca trebuie plecat putin mai din timp, adica undeva la iceput de septembrie!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [04.10.16 21:05:16]

@maria55:

AI PROMIS!

Anul ăsta a fost mai ciudăţel. În mod normal este mult mai cald în perioada respectivă. Aşa a fost şi anul acesta până a început ploaia şi furtuna. După aceea, vremea s-a îmbunătăţit, dar serile şi dimineţile au fost prea răcoroase. După 15 este perfect, dacă nu ai probleme cu şcoala lui Eve.

[04.10.16 21:33:58]

@nicole33: asa am sa fac! Inceput de septembrie, gata doamna consilier, am inteles, sa traiti! Sfaturile dumneavoastra sunt intotdeauna binevenite!????

Corina70
    [22.11.16 14:24:17]

@maria55: Atentie, in anul scolar 2017-2018, scoala incepe luni 10 septembrie 2017!

[22.11.16 15:40:49]

@Corina70: multumesc pt atentionare! Off, off... scoala asta! Stiti ca eu sunt "madame economy" pe site-ul asta... asa ca inceputul lui septembrie imi scoate niste banuti in plus din buzunar! Dar fie si asa... doar Antalya sa n-o ratez!

Corina70
    [22.11.16 15:44:13]

@maria55: Scuze, acum am observat ca m-am uitat intr-un calendar ce incepe cu duminica.

Scoala incepe luni 11 septembrie 2017.

[22.11.16 16:03:01]

@Corina70: nu-i nimic draga mea! Ce mai conteaza o zi in plus sau in minus?! Sau ce mai conteaza 100-200 de euro in plus ?! Multumesc oricum!

[29.01.17 22:55:51]

Buna. In august 2017 am si eu luat bilet aici. Cum pot vorbi cu tine de detalii despre hotel?

[30.01.17 08:16:13]

Hotel Trendy a fost minunat. Mersul la plaja cu catamaranul e ceva... deosebit. Plaja organizata foarte curata și aerisita. Meniul la restaurant pe toate gusturile și ca aspect și ca gust. Un concediu reușit din toate punctele de vedere. Singurul minus a fost apa rece la piscina. A compensat marea. Și eu am fost din 24 sept. 2016...

[30.01.17 08:48:47]

@Anda1967: si noi am fost in Belek aceeasi perioadă! Si tot la fel apa la piscină era f rece, dar asta s-a intâmplat datorita unei ploi reci care a durat 2-3 zile, undeva pe la mijlocul lunii! Deci nu este o regula. Intodeauna septembrie este splendid din toate p. d. v. Temperaturile chiar dacă ulterior au crescut chiar si la 30-31 de grade, se pare ca nu au reusit sa ridice si gradele apei din piscine!

Fiind un hotel nou, deschis in 2016 , clar ca este unul făcut modern si ati facut o alegere buna, iar daca in general la un hotel nou spatiul verde este deficitar, aici nu era cazul.

[30.01.17 08:57:15]

@maria55: Probabil sunt eu mai sensibila. Dar am avut prieteni care au stat la Royal Palace tot în Lara și deși e splendid și acolo (am stat în 2012 când s-a deschis) au avut aceeași problema cu apa rece la piscina.

sorinel75
    [09.02.17 20:42:21]

@Anda1967: Buna seara. inteleg ca hotelul nu are plaja proprie ci trebuie mers un pic cu barca pina acolo si vreau sa intreb are ponton si bar la plaja?

[10.02.17 09:13:05]

@sorinel75: Plaja are bar, toalete, se poate servi masa. Sunt multe șezlonguri, suprafață mare și aerisita. E inedit doar modul în care ajungi, în rest totul e impecabil și pe suprafața mare.

andreearusu
    [14.02.17 09:49:00]

@Anda1967: Buna ziua! Ajutați-mă si pe mine cu o informație, va rog, cum circula catamaranul? Dimineata de la ce ora, iar seara pana la ce ora?

Mulțumesc!

[14.02.17 10:52:45]

@andreearusu: Tot timpul. Asta mi-a plăcut. Au 3 și circula tot timpul zilei.

andreearusu
    [14.02.17 11:00:36]

@Anda1967: super, mulțumesc mult!

[14.02.17 12:41:50]

Eu ma duc in 5 august, avion din Oradea. Mai merge cineva de aici atunci?

[14.02.17 13:35:15]

@Calin Oradea: pe prima pagină a saitului există rubrica"rendez-vous turistic" si acolo poti să te inscrii si tot acolo vezi cine mai merge in zona si perioada aceea.

[14.02.17 14:25:48]

@maria55: Multumesc ????

aguero
    [04.03.17 09:56:28]

@Anda1967: Problema cu apare rece se datoreaza perioadei in care ati fost. Eu spre exemplu am fost in belek la sfarsitul lunii Iulie si atat apa din toate piscinele resortului cat si cea din mare era de peste 30 de grade.

Practic nu am putut sa ma racoresc, apa era la fel ca cea din cada, iar temperaturile exterioare la ora pranzului ajungeau la 50 de grade iar noaptea la 22:00 erau de peste 30 de grade, am avut problema si cu dormitul, nu puteam sa dorm cu AC pornit din cauza fetitei de 3 ani, mi-a fost f greu sa ma odihnesc noaptea din cauza caldurii

[04.03.17 10:04:09]

@aguero: Eu fiind de la Neptun nu pot merge decât la sfârșitul sezonului la noi.

belcea corinel
    [18.03.17 17:25:01]

Buna, sint Mariana, din Bucuresti si va rog cu tot respectul daca puteti sa-mi dati citeva detalii despre acest hotel, Trendy Lara. Am citit impresiile dv despre hotel si sint incintata, mai ales ca am intrat si pe alte saituri si am vazut pareri pozitive.

Problema este ca-mi doresc sa am certitudinea ca nu gresesc ca anul trecut, cind am tinut cont de unele impresii si am luat o mare teapa cu hotelul Aidinbay Gold Dreams, din Alanya fost un cosmar.

Va rog din suflet, spuneti-mi merita sa mergem acolo, au sezlonguri si prosoape incluse in pretul sejurului, mersul la plaje am inteles ca se trece cu barca, va intreb, toate acestea sint incluse in pret s-au se mai plateste suplimentar ceva? .

Ma bazez pe bunavointa dv. Astept un raspuns, va multumesc frumos.

[18.03.17 17:31:42]

@belcea corinel: Nu plătiți nimic suplimentar. Va recomand din suflet. Nu mi-a displăcut nimic și fiind primul an și sfârșitul lunii septembrie nu era nici foarte plin. Nu era niciun roman.

Singurul minus dacă sunt cârcotași lipseau jocurile din timpul zilei la piscina pentru ca apa era rece și nu se baga lumea. Dar pt relax e minunat.

La Shopping am luat taxi cu 10 euro și ne-a așteptat 2 ore... pe la magazine.

Numai amintiri frumoase.

belcea corinel
    [18.03.17 18:51:53]

va multumesc din suflet, am sa tin cont de parerea dv si iau legatura cu agentul de turism, luni sa achit avansul. Am mai fost in turcia si am fost multumita de tot dar anul trecut mi-am luat-o primele 2 zile dupa care agentia, la insistentele mele ne-au schimbat hotelul. Sa cititi impreiile mele la, am fost acolo de la hotel aidinbay gold dreams si ocoliti-l, e un dezastru. Va multumesc muuuuult de tot.

unchesu
    [05.05.17 08:26:58]

@Anda1967: Bună dimineața, la sfârșitul lunii august mi-am achiziționat un sejur la hotelul Trendy Lara, însă fiind un hotel nou nu am găsit prea multe impresii ale turiștilor mai ales ale celor din România. În contextul acesta profit că dumneavoastră ați fost deja acolo și sunteți în măsură să puteți oferiți câteva detalii care m-ar înteresa.

Astfel am vazut ca transferul către plajă se face cu un soi de ambarcațiune, aceasta este disponibilă numai între anumite ore? ... se merge mult de la celălalt mal al râului pănă la plaja amenajată? ...

cum este intrarea în mare, se adâncește brusc, este cu nisip? ... majoritatea clienților sunt ruși? ... au freshuri? ...

în care corp dintre cele trei este indicat să solicit camera? ... se poate negocia la recepție o cameră cu o vedere mai bună? ...

mâncare este ok? ... apa în piscine este chiar atât de rece și vara? ...

daca apreciați că ar mai fi și alte amănunte care ar merita știute vă rog să-mi spuneți.

Stiu că am pus multe întrebări însă având în vedere că plec abea în luna august am să vă rog să-mi răspundeți dacă aveți această disponibilitate atunci când timpul și dispoziția vă vor permite...

Mulțumesc anticipat.

[05.05.17 10:11:26]

@unchesu: Plaja este cu nisip si intrarea lina in apa. Apa era rece la piscină probabil si pentru ca era sfarsit de sept si doar 30 grade afara.

Catamaranele fiind 3 circula alternativ si toata ziua, chiar dacă plimba 2-3 oameni si la intervale scurte.

Fres-uri, smothie-uri... de toate pentru toți.

Am avut probleme cu fierea si am gasit ce sa mănânc primele 2 zile fără stres. Deci va recomand.

Turistii... mai degrabă arabi, nemti, danezi... dar ulterior a fost împăcarea cu Rusia adica anul asta... nu stiu.

[07.06.17 07:14:21]

@Anda1967: Pentru cei care au pus diverse intrebari aici. Pot adauga eu cateva cuvinte avand la activ 2 nopti la acest hotel la sfarsit de mai anul curent. Hotelul nu are nici un an de la inaugurare astfel incat se vede ca este nou si modern. Apa la piscina era intradevar rece asta deoarece vrem 25 de grade in apa iar ea are doar vreo 20-21.

Partea de restaurant este foarte bine pusa la punct si cred ca fiecare poate gasi ceva pe gustul lui.

Traversarea cu salupa dureaza maxim 2 minute, sunt 3 salupe care fac aceste drumuri si nu asteapta sa se inarce salupa, sunt 2 persoane doar, pleaca cu ele. Programul salupelor este de la ora 7.00-20.00.

Nu pot face recomandare privind camera cred ca acolo vedeti cel mai bine.

Anul acesta am vazut foarte multi rusi si chiar personalul ti se adreseaza initial in rusa ????. Centrul spa este unul relaxant pentru zilele ploioase sau pur si simplu pentru relaxare.

Daca cineva crede ca ii mai pot raspunde la vreo intrebare imi puteti da un PM. Concedii placute celor care merg acolo, e un hotel bun.

15 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    aguero, Anda1967, andreearusu, belcea corinel, BrindusaM, Calin Oradea, cata_adc, Corina70, FlorinaB47, maria55, mishu, ramurica, sorinel75, unchesu, vio_andu_gaby
    Alte impresii din această RUBRICĂTrendy Lara Hotel: