ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2016
PREŢ SEJUR: 4000
2 AD. + 1 COPII -- v: 13

Grecotel Corfu Imperial Hotel [Limni]5

Grecotel Corfu Imperial - cam scump fata de ceea ce ofera

Grecotel Corfu Imperial este situat intr-un golf foarte frumos si linistit din insula Corfu.

Ne-am rezervat sejurul printr-o agentie de turism pentru ca ne-a asigurat si transportul cu o cursa charter, intrucat nu ne place sa mergem prea mult cu masina.

Hotelul ei au pretentia ca este de 5 stele. Sincer si in Romania am vazut hoteluri de 4 stele mai elegante.

Am rezervat o camera tip apartament (un dormitor cu pat dublu si un living in care incapeau chiar doua paturi suplimentare), cele doua camere erau despartite de 2 usi glisante ce faceau un zgomot ingrozitor. Apartamentul era bun pentru 2 adulti si 2 copii.

Curatenia in camere era OK. Prosoapele se schimbau de 2 ori/zi si dimineata si seara.

Pe patul suplimentar am cerut sa ni se adauge un roll-up pentru ca era cam tare.

Fiecare camera avea baie proprie cat si aer conditionat propriu.

Am avut numai micul dejun inclus. Era acceptabil dar sub asteptari pentru 5 stele. Pentru masa de pranz si seara se putea opta tot pentru bufet suedez dar preturile erau imense! Ni s-a cerut 40 euro/persoana pentru pranz si 45 euro/persoana pentru seara! Am optat sa mancam a-la-carte in cele 3 restaurante cu diferite specifice, dar tot era destul de scump. Din pacate in apropierea hotelului nu exista alte restaurante la care poti manca.

Pana in Corfu Town sunt aproximativ 10 km iar acolo se poate manca mult mai ieftin, dar taxiul pana acolo costa aproximativ 30 euro! De la hotel pleaca gratis catre Corfu Town un autocar la ora 10 cu intoarcere la 12 sau 18 cu intoarcere la ora 20. Poti pleca si dimineata si sa te intorci seara. Pentru aceste curse se face rezervare cu cateva ore inainte sau cu o zi inainte.

Hotelul nu are o plaja prea mare dar chiar daca mergi mai tarziu gasesti sezlonguri si desigur prosoape.

Exista posibilitatea sa va dati cu parasuta, salteaua, banana, ski nautic etc. Sunt organizate tot de hotel si desigur sunt cu plata. Golful este prielnic pentru astfel de sporturi, apa fiind foarte linistita. Puteti face si scuba-diving fiind prielnic pentru asa ceva.

Asa cum mi-au facut si altii recomandari trebuia sa ne fi inchiriat o masina din aeroport pentru a putea colinda toata insula.

Hotelul era destul linistit, te putei odihni si dupa-amiaza cat si noaptea. In ciuda pretului cam mare pot sa spun ca ne-am simtit bine aici.

Trimis de s.simona in 10.09.16 23:41:48
Validat / Publicat: 11.09.16 07:35:01
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (s.simona); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster78 [11.09.16 00:07:31] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 42&ridAnt=73486

Prețul este în euro sau lei?

adrianaglogo [12.09.16 18:17:38] »

@s. simona: Si eu aceeasi intrebare : in ce moneda e pretul?

adrianaglogo