ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.03.2010

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Foarte nemulțumit

la PMM* = 37 USD

Foarte saracacios

In afara marii care este superba, altceva nu merita. Totul este sarac. O plaja mica, camere modeste, divertisment super slab, mancarea deja o stiam cu ochii inchisi. Ce era mai bun iti dadea cu portia, parca le era frica sa iti puna o bucata de friptura in farfurie, trebuia sa mai stai inca o data la coada pentru o a doua bucatica. La barul de zi erai servit in pahare de unica folosinta si acelea cat mai mici. Am cerut unui barman sa imi puna pepsi (la dozator, nu va ganditi ca era ceva special) intr-un pahar de bere intrucat acela era mai maricel si mi-a spus ca nu se poate.

Mergeti in alte locuri si o sa vedeti diferenta.

Trimis de ligiab* in 09.03.10 16:39:13
    • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 2682 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ligiab*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 37.48 USD pe cameră

[09.03.10 19:35:56]

hmmm... in comparatie cu hotelurile de 5 stele din caraibe si maldive, de la care spui ca ai venit incantata, asa o fi, foarte saracacios...

insa pentru 4 stele egiptene, cam 3 si-un pic adica, mie mi s-a parut mai mult decat ok, cu un raport pret/calitate/cantitate foarte bun.

Alex_Macedo
    [09.03.10 19:47:27]

Maestre Crima !! Cum e dom'le pan'la urma ca foarte saracacios duce chestia asta la extrem !! Zi mai multe ca uite acum ma uitam pe ceva oferta de Hurgada si a cazut si Palm Beach-ul prin fata ochilor si evident ca sunt curios de imaginea lasata de locatie !!

[09.03.10 21:05:22]

@alex_macedo

pai... o luam un pic altfel... matematic (sau statistic) adica!

avem ALTE 11 impresii cu grade de satisfactie acordate astfel: 5 cu 100% (!!!), 1 cu 99%, 2 cu 98% si cate unul cu 97%, 96% si 93%...

eeei? asa mi s-a parut si mie acest "foarte saracacios", cam extremist

citeste si celelalte impresii, inclusiv ecourile (sincer, de multe ori, pe acolo se ascund lucruri mai utile/interesante decat in review-ul propriuzis) si, apoi, daca mai ai intrebari, just ask!

Alex_Macedo
    [10.03.10 14:12:55]

Mersi mult!! Apreciez!! Voi arunca un ochi printre ecouri/review-uri si daca mai am nelamuriri, te caut!... una e sa fi fost acolo si alta e sa fii in drum spre...

Thx, Crima!

ligiab*AUTOR REVIEW
    [10.03.10 15:43:58]

Dragilor stiti cat a costat un bilet in Punta Cana ?1208 euro- 7 zile all inclusiv + transport avion Madrid - Punta Cana, in conditiile in care distanta de zbor e extrem de mare, mai mult a fost transportul decat sederea. Diferenta de pret nu este mare daca excludem transportul.

Diaura*
    [10.03.10 15:50:26]

ligiab

Cu cate 7 -8 randuri scrise, pe mine nu ma convingi nici ca o locatie e foarte ok nici ca e jalnica.

Sunt unele locuri despre care numai cand auzi iti vine sa exclami wouaauuu....si despre care alti colegi de pe aici au avut de spus si de bine dar si de rau. Dar au adus argumente ; scrise si in imagini.

[10.03.10 16:08:14]

@ligiab

eu am platit pentru 7 zile a.i. + avion + taxe aeroport + asigurari fix 1055 euro, pentru 2 ( DOUA ) persoane...

totusi e ceva diferenta de pret, nu-i asa?

dar... inca ceva! sa nu cumva ca unul din noi sa compare mere cu pere... in comparatie cu sejurul meu de anul trecut din Turcia, Antalya, 5 stele (adevarate, zic eu), u.a.i., in Egipt a fost saracacios... INSA nu putem compara una cu alta! stiam unde merg, la ce sa ma astept, in functie de cat am platit.

Alex_Macedo, crima, Diaura*, ligiab*
    Alte impresii din această RUBRICĂPalm Beach Resort: