ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2016

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Păreri, impresii...

Am fost în luna august, cazați la Hotel. Siniodis, din Nidri (Lefkada).

Din dorința de a reveni în Lefkada, neavand rezervat din timp. am căutat cu disperare cazare.

Am găsi la acest hotel neavand prea mari așteptări, dar din pozele de pe site, care nu arătau chiar atât de rau, am fost optimisti.

Hotelul este situat în spatele străzii pietonale (care se închide pt circulația mașinilor la ora 19, cel puțin așa zic ei) ca așezare este ok, liniste, aproape de plaja care este extrem de ingusta.

Ajunsi acolo, cu greu pe străduțele extrem de înguste pana la hotel, parcarea hotelului la fel de inghesuoti, dacă aveți noroc sa parcați în fata hotelului.

Hotelul este compus din 3 cladiri, nimic deosebit, nu toate apar pe site, doar cele care arata mai ok (sa zicem asa) lângă piscina, care sincer nu știu Cum este curățată de către propietar.

Proprietarul Kostas, un tip ciudat, nu vorbește cu turiștii, doar strictul necesar, nu e prietenos deloc, profita de orice ocazie de a face bani, la piscina se cumpără băuturile doar de l sa barul lui etc.

Acum eu bănui ca, pentru cei din Romania, eu așa am văzut cazarea este în cea mai urâtă vila (cel puțin când am fost noi, erau doar ramani) camera este destul de mare, baia era ok, bucătăria groaznica, un singur dulap sus pe perete, dacă vroiai sa deschizi ușa dulapului loveau becul (para) pana nu a mai functionat.

Am fost cazați la parter, adică în strada, cu gresie sparta pe terasa, fără sită la usi (fără spray de țânțari nu reușiți) iarrrrr clima este pe bani (6euro/zi) este primul hotel în care am văzut clima cu cheie, televizorul legat cu ceva funii!!

Nu exista aparat de cafea, uscător de par, detergent vase etc. Curâțenia se face zilnic, vila nu este încuiată noaptea, frigiderul este ceva ciudat, nu am văzut în viața mea frigider cu plita deasupra.

În concluzie nu recomand nimănui acest hotel, discriminarea este vizibilă vis a vis de englezi, nemții etc, care avea cu totul alte camere.

Lefkafa este deosebita, dar acest hotel de evitat!!! Sper ca v-am fost de folos!!

Trimis de Pixel 01 in 07.09.16 23:16:54
Validat / Publicat: 08.09.16 00:01:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Nidri

VIZUALIZĂRI: 1313 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Pixel 01); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Clima din camera!

[08.09.16 00:00:16]

@Pixel 01: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Siniodis Hotel [Nidri], LEFKADA" (nou-creată pe sait)

adrianaglogo
[08.09.16 10:29:12]

@Pixel 01: cam mare pretul... 70 euro / noapte. Mult prea mult. Noi stam acum in Vasiliki cu 30 euro. E drept rezervarea e din primavara

calatorul
[10.09.16 21:11:22]

Multumim pentru informatiile oferite si impresiile impartasite, ca si pentru pozele lamuritoare. Alegeri inspirate si vacante frumoase.

CarmenTina
[12.07.17 16:00:47]

Subscriu! Dezamagitor! Daca as fi gasit reviewul asta inainte sa vin aici (inca sunt in Nidri), ar fi fost altceva.

Noua ni s-a prezentat ca si vila Kostas de catre agentie, de aceea nu am gasit vila pe AFA. Ea de fapt se numeste Siniodis (Sophies & Kostas).

Cladirea destinata romanilor e de toata jena: mobilier vechi, camera neutilata corespunzator, fara sita la usa sau geam, doar la gemuletu de la baie, daca mai stai si la parter iti intra mate in camera de tantari nu mai vorbesc!

adrianaglogo, calatorul, CarmenTina
Alte impresii din această RUBRICĂSiniodis Hotel / Vila Kostas & Sophie: