Grbalj Hotel

AUG-2016
REGIM MASĂ md
570euro/camera

Hotel Grbalj

Am fost in Budva in perioada 15-21.08.2016, fiind cazat la acest hotel, numit Grbalj...

Sfatul meu este ca trebuie evitat din urmatoarele motive:

1 Camerele mici, inghesuite, patul mic cam de 1,75 m lungime, esti obligat sa dormi inghesuit, nu au terasa la camere, nu ai loc unde sa iti pui prosopul la uscat.

2 Mancarea a fost demipensiune. La micul dejun oua, cereale si cele mai proste si ieftine mezeluri posibile, eventual varza calita ramasa de seara, cafea oribila, nu ne dadeam seama ce ar putea fi, initial am crezut ca este ceai din zahar ars. Cina compusa din ciorba, ce era o zeama oribila la gust cu 10-15g de carne, peste sau mazare. Felul principal te puneau sa ti-l alegi cu o seara inainte din 3 variante, singurul bun la gust insa imbibat in ulei. Si desertul 2 felii minuscule de pepene.

Atentie la parcari peste tot sunt cu plata, nu lasati masina parcata in locuri nepermise ca se ridica.

Cluburile de pe plaje se inchid la ora 1, doar cele din afara orasului sunt deschise pana ma tarziu.

Plaja in zonele comerciale este foarte agomerata in acea perioada.

Am punctat doar aspecte negative in ideea de a evita acel hotel, in rest vacanta a fost extrem de reusita. Am ramas impresionat de intreaga riviera muntenegreana, in special de Budva si Golful Kotor.

Impresii încărcate de eduard19 in 05.09.2016 22:30:54

Validat / Publicat: 05.09.16 23:01:27

• A fost prima sa vizită/vacanţă în MUNTENEGRU

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (eduard19); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 4 voturi) nota2

[05.09.16 22:43:53]

@eduard19: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 23&ridAnt=73271

- zlatna
[06.09.16 08:36:51]

@eduard19: Bine ai venit si din partea mea. Am stat in acest hotel anul trecut. Intr-adevar camerele sunt destul de mici, dar patul a fost Ok. Poate sunteti mai inalt, sotia are1,82m si nu a avut probleme. Balcoane au camerele cu trei locuri, cele orientate spre plaja. La parcarile cu plata probabil, va-ti referit la cele din statiune, nu de la hotel pentru ca la hotel este o parcare mare in spatele lui. In privinta mancarii sunt de acord cu dv, era destul de subtire, dar noi am ales la cina doar ce ne-a placut si nu au fost probleme.

• Hotel Grbalj (Sep.2015) - punctaj satisfactie: 9.88 (scris in 19.10.15 de zlatna din RâMNICU VâLCEA) - RECOMANDĂ