De văzut / vizitat în regiunea Antalya

DIN Craiova
înscris/ă în 11.08.13
AUG-2016

Expo Antalya 2016 - nu aveti voie sa ratati acest obiectiv

sunt inca in antalya, am fost acum cateva zile la expo, urmeaza sa merg si in dupa-amaiaza aceasta, as merge in fiecare zi a sejurului daca ar fi posibil (dar trebuie si mare, si shoping...).

nu voi incarca foto deocamdata, insa cele puse de un alt utilizator sunt edificatoare. partial, pentru ca nu se poate spune in cuvinte si nici arata prin foto ceea ce este acolo.

dupa ce am vizitat expo, impresia pe care mi-a lasat-o inca ma marcheaza. nu doar ca nu am vazut asa ceva niciodata, dar nu stiu cum au putut realiza acest obiectiv. aranjamente florare superbe, maiestrie si imaginatie care te izbesc la orice pas.

exista shuttle bus gratuit care te duce la obiectivele principale.

centru pt copii cu diverse activitati. turnul iinalt de 100 m este superb, noi l-am vizitat seara, dar vrem sa il vedem si ziua. ca a venit vorba de seara.

pregatiti-va stati si seara, aranjamentele florale capata alte conotatii si culori, in plus sunt spectacole superbe in mai multe puncte ale expo. sunt doar echipe de profi, nu amatori.

am vazut un spectacol superb la amfiteatru, apoi spectacole la arena principala unde puteti sa vedeti artisti internationali (elton john, fabiani, etc..., depinde in ce zi mergeti). ghizi suficienti pt a te indruma in ceea ce ai nevoie.

practic nu trebuie decat sa mergi acolo si vei fi condus parca intr-o lume de vis.

nu voi scrie mai mult pt ca oricum nu pot descrie impresia lasata de acest obiectiv, cred ca este cel mai frumos obiectiv pe care l-a vizitat vreodata. grandios, superb, ingenios, ...

O adevarata minune a lumii moderne... pe care nu trebuie sa o ratezi.

Impresii încărcate de travelpoint in 23.08.2016 08:52:34

Validat / Publicat: 23.08.16 13:30:14

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (travelpoint); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 6 voturi) nota2
  • Ai fost acolo? - Scrie impresii DE CĂLĂTORIE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de travelpoint? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[23.08.16 13:34:03]

@travelpoint: ar fi bine/util de indicat, totuşi, preţul biletelor de intrare. Din câte ştiu, nu este deloc mic...

- travelpoint
[23.08.16 13:59:39]

Cred ca am scris in fereastra cu informatii, oricum pretul este modic: 5 euro/adult. Copiii pans la 7 ani (cred, nu sunt sigur) gratuit.

Oricum, pe copiii nu ii verifica nimeni la varsta. Asadar 5 euro / adult.

pagină generată in 0.0791900157928 sec