ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2016
DIN: Braşov
ÎNSCRIS: 21.08.16
AUG-2016
2 AD. + 2 COPII

Am intalnit si administratori de pensiune care pun clientul pe primul loc!

Eram in cautare de cazare pe litoral si o multime de cerinte de bifat: nu vreau hotel sau pensiune cu multe camere, nu vreau in zona "galagioasa" a statiunii, nu vreau kitsch, vreau loc de joaca pentru copii, vreau baie in camera, vreau frigider in camera, vreau televizor, sa fie cat de cat spatiu in camera si sa arate curat.

Am vazut pozele acestei pensiuni pe site-ul turistinfo si mi-a placut, indeplinea toate conditiile. Era 10 seara si am zis hai sa sun fara prea multe sperante dar ne-a raspuns o voce blanda: "da sigur, avem liber. da, aveti frigider, TV LCD si aer conditionat in camera dar aveti si acces in bucatarie, la gratar. da. locul de joaca mai este. daca vreti Dvs. puteti plati un avans. va asteptam. " Hm, cam multi de "Da" m-am gandit dar, na, poate ca de data asta nu mai am surprize neplacute.

Si a fost mai mult decat atat! Ne-a intrecut cu mult asteptarile. Cand am ajuns si le-am aratat copiilor locul de joaca mai-mai sa sara din masina.

Cu toate ca nu anuntasem cand ajungem, camera ne astepta. Si ce camera! Draperia se asorta cu perdeaua, cu mocheta, cu mobila chiar si cu gresia si faianta din baie astfel incat iti dadea impresia de spatiu. Televizor functional, frigider curat si "nebazaitor", aer conditionat cu tot cu telecomanda, nu cum am mai patit de trebuia sa platesti o mica taxa ori de cate ori voiai sa il folosesti si cu toate ca aveam camera la ultimul etaj nu a fost necesar sa il folosim. In dulap: un uscator de par, umerase, un buretel pentru lustruit incaltamintea.

Baia, mai mare decat a mea de acasa. Dimineata, cand luam startul pentru balaceala, aveam loc toti patru in baie fara sa ne calcam in picioare. Apa "arsa" cat voiai, faceam toti patru dus fara teama ca ultimul face cu apa rece. Fara probleme la scurgere sau miros urat in baie.

In bucataria comuna fiecare camera avea cate un dulap cu cheie in care avea vesela. Daca aveai nevoie de ceva si cereai (in limite rezonabile) primeai. Curatenia ni s-a spus ca se face la cererea clientului pentru ca Dnei. Mihaela (gazda) nu i se pare potrivit sa intre in camere in absenta acestora, "Imi spuneti cand doriti sa va fac curat si cat serviti o cafea, un pahar de suc pe terasa, eu va fac curat, ca nu vreau sa ziceti ca am umblat noi prin lucrurile Dvs". Mi s-a parut foarte corect asa. La fel procedeaza cu prosoapele sau lenjeria, ii spui ca vrei altele si in cateva minute apare cu ele la usa.

Ce ne-a mai placut mult la Dna. Mihaela este ca zambea, si da, conteaza foarte mult asta pentru ca te face sa te simti binevenit! Si se joaca cu copiii: ai vazut catelusii? ia sa iti aduca tanti unu! Dar ratusca mea ai vazut-o? Ia hai cu tanti sa vezi ce ratusca are!

Dna. Mihaela, sincere felicitari pentru modul in care administrati pensiunea si pentru felul Dvs. de a fi! Va dorim din toata inima multa sanatate si succes in continuare!

Trimis de Marian Paras in 21.08.16 23:01:19
Validat / Publicat: 21.08.16 23:33:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 1134 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marian Paras); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P06 Pe plaja dintre cele doua Eforii

[21.08.16 23:27:58]

@Marian Paras: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Casa Razvan [Eforie Nord], EFORIE NORD/SUD" (nou-creată pe sait)

[22.08.16 10:50:19]

Foarte interesant locul si daca n-ai fi pus poze m-as cam fi indoit. Lucrurile arata bine si cred v-ati si simtit bine.

Felicitari, votat cu placere.

veraalexe*
[22.08.16 14:04:42]

@Marian Paras - Suna interesant ce am citit aici. Mi-ai putea spuna distanta pana la plaja?

Multumesc!

Marian ParasAUTOR REVIEW
[29.08.16 08:54:32]

@veraalexe:

Imi cer scuze ca nu am raspuns mai repede dar am fost in "Concediu 2016, partea a II-a". Distanta pana la plaja este mare mai ales daca ai copii mici si o gramada de piscinute, colacei, forme de nisip, papa, apa, etc... de carat. Dar noi mergeam cu masina la plaja cuprinsa intre cele doua Eforii, foarte frumoasa, curata, bar-restaurant unde puteai servi micul dejun sau un frape, o bere, umbrelute cu sezlong (pret sezlong 15 lei in timpul saptamanii, 20 in weekend), dus cu apa calda, toaleta si lucru foarte important pentru noi - nu este aglomerata. Muzica era in surdina astfel incat copiii puteau sa traga un pui de somn chiar acolo pe plaja.

Marian ParasAUTOR REVIEW
[29.08.16 09:03:34]

@mishu:

Multumesc pentru aprecieri. Cazarea si plaja - calificativ mare, insa statiunea primeste nota mica pentru aglomeratie, trafic sufocant si lipsa locurilor de parcare (uneori trebuia sa dai doua trei ture ca sa gasesti un loc unde sa parchezi). Dar, exista acest dar, problema cu traficul si a locurilor de parcare este doar a celor ca noi care aveau neaparat nevoie de masina.

Mai creste insa nota cu zona de tiribombe, carusel, masinute, trambuline, fel de fel gherete in care participam la concursuri: curse de cai, pescuieste ratusca, tir, roata norocului. Si pentru cei interesati exista si Eforie Aqua Park (parca asa se numeste) dar nu pot sa va spun impresii pentru ca noi nu am fost acolo.

Marian Paras, mishu, veraalexe*

• pagină generată în 0.050019025802612 sec