Crystal Flora Beach [HV1]

REGIM MASĂ UAI
2282 eur
+ COPII: 2 -- varsta: 16,7

O alegere perfecta

După ce am hotărât că plecăm în vacanță la mare, deși inițial am vrut Grecia (una din insule) până la urmă am ales Turcia datorită raportului bun calitate/preț pe care îl observam în oferte. Nu eram la prima experienta, am mai fost în 2011 la Nashira Hotels din Side. (unde nu am primit family room deși asta plătisem). Am ales Kemer pt ca e aproape de aeroportul din Antalya si pt ca e o zonă unde plajele sunt aproape de munte.

Am ales Crystal Flora după ce mi-am făcut o listă, si am eliminat unul câte unul hotelurile pe baza review- urilor citite. "Am fost acolo" e de un real ajutor in acest sens. După un zbor plăcut și un transfer de 45min am ajuns la hotel cu inima un pic strânsă când am văzut că suntem singura familie dintr-un avion de 240 pers care ajunge aici. După 10 Min eram deja cu brățările pe mâini și după niște explicații despre resort dintr-o engleza slabă, eram conduși la camera care se afla in una din cele aprox. 40 vile a câte 10 camere care formează complexul de cazare.

Camera ok, de fapt apartament, eram cu 2 copii de 16 si 7 ani, totul foarte curat în fiecare zi s-a făcut curat si s-a schimbat lenjeria. De fapt întregul complex excelează la curățenie. Cele 7 zile au fost minunate, în a doua zi am mai cunoscut o familie de români din Botoșani cu care ne-am împrietenit.

Restaurantul principal mare cu terase pe 2 laturi, mâncare buna, puteam mânca în fiecare zi altceva, Mai erau 4 restaurante a la carte pe care nu le-am încercat (trebuie să-ți faci programare).

Piscinele foarte curate si apa calda, noi am stat mai mult la mare care la fel era curata si calda, doar la intrare este cu pietre, dar au pus din loc în loc saci cu nisip sau mai era la bazar încălțăminte speciala pt mare.

În fiecare seară mini disco pt copii urmat de superbe spectacole (au fost trupe din Brasilia, Columbia, etc). Intr-o zi pe plaja au făcut foam party, în altă zi la piscina mare concurs pe o chestie gonflabilă, se organiza polo, volei etc.

Turiști din multe țări foste URSS, mai puțin ruși. Lume în general civilizată n-am avut nici un fel de probleme.

As reveni oricând cu plăcere la acest resort, dar noi vrem să bifam cât mai multe destinații din mai multe țări. Am mai fost în Egipt, Tunisia, Spania, Grecia, dar pot să spun că la Crystal Flora a fost una din cele mai reușite vacante.

Impresii încărcate de mateasdoru in 18.08.2016 09:25:13

Validat / Publicat: 18.08.16 10:33:22

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Side, Nashira Hotel

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mateasdoru); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  8550 PMA (din 12 voturi) nota2

[18.08.16 09:38:33]

@mateasdoru: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

-------

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 89&ridAnt=72285

Publicitate    [20.08.19 02:33:39]

• Fabulos (May.2019) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 05.05.19 de bgm_marcel din ROMAN) - RECOMANDĂ
  • Super ok! (Sep.2018) - punctaj satisfactie: 8.60 (scris in 11.11.18 de Tinacris din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Recomandat anumitor persoane (Jul.2018) - punctaj satisfactie: 8.35 (scris in 26.03.19 de Aduny din PLOIEşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Vacanță la Crystal Flora Beach Resort (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 10.09.17 de alicera2001 din BUCUREșTI) - RECOMANDĂ
  • Super vacanta (Aug.2014) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 23.08.14 de schirila din IASI) - RECOMANDĂ
  • Servicii dezamagitoare (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 5.85 (scris in 18.08.12 de CamyCam din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Vacanța!!! (Aug.2012) - punctaj satisfactie: 9.70 (scris in 17.08.12 de calcan andreia din BUZAU) - RECOMANDĂ