ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2016
DIN: Iaşi
ÎNSCRIS: 02.08.16
JUL-2016

Locuri de mancat decente in Mamaia

In urma celor 7 zile petrecute in Mamaia, am decis sa scriu acest review in ideea de a ajuta si pe altii.

Pentru a nu zabovi mult in ideea ca Mamaia e statiune de "fite" cu preturi etc... din punctul meu de vedere exista locuri pentru toate buzunarele, si chiar locuri decente in limita bunului simt din punct de vedere fianciar.

As incepe prin a spune ceea ce nu recomand si anume in zona Casino Mamaia, este terasa "Ballans" - dupa o asteptare de aproximativ 45 - 50 min (poate chiar mai mult) portia de orez si baby shrimps pe gratar (creveti pe gratar) s-a dovedit a fi ceva total neasteptat - si anume o portie de pilaf cu 6 creveti de dimensiuni reduse, nu exagerez cat crevetii dintr-o portie de paelia, pusi pe 2 bete de frigarui. Bataie de joc. Am vrut sa-mi exprim nemultumirea ospatarului dar vazand ca la cele 4 mese din jur toata lumea era nemultumita de ceea ce comandase mi-am dat seama ca e in zadar si am decis sa platesc, sa plec, sa nu mai revin si sa spun si altora sa nu mearga acolo.

Locuri in care recomand sa mergeti :

- terasa Andreea - pe faleza din zona Casinoului din Mamaia, o terasa decenta cu servire prompta si civilizata, mancare buna, dar trebuie sa recunosc ca din pct de vedere financiar e cu o idee peste ceea ce ofera.

- terasa Taraneasca - de asemenea tot pe faleza din zona Casinoului din Mamaia, o terasa de asemeni decenta, cu servire prompta si civilizata, mancare f buna iar ca si preturi chiar sunt decente pentru ceea ce ofera

- terasa/restaurant Dandana, - in zona Casinoului din Mamaia, dar este situat chiar pe plaja - am descoperit acest loc si il recomand cu cea mai mare placere. Am servit aici masa de mai multe ori, si va recomand tot ceea ce ofera meniul si chiar si pentru cei amatori de meniul zilei care costa 18 lei, dar pot sa va spun ca nu se face rabat de la cantitatea portiilor si nici de la calitate. Servirea a fost ok decenta, doar in una din zile servirea s-a facut putin mai greu deoarece numarul ospatarilor era mai mic dar am fost instiintati de acest lucru dinainte sa comandam si atunci am stiut la ce sa ne asteptam.

-terasa/restaurant Sabroso - in zona Casinoului din Mamaia, undeva in stanga scenei de la Casino, langa pasarela pietonala care da la debarcaderul Ovidiu. Recomand cu mare placere locatia. F elegant, servire f buna, mancare f buna iar ca si preturif decente. Puteti servi aici orice de la meniul zilei care este 25 ron, (ciorba + felul 2 + desert) si credeti-ma ca portiile sunt extrem de generoase, ca si cum ai comanda doar acel fel si f bune. De asemenea am comandat paste cu fructe de mare (proaspete), dorada la gratar, somon etc... si toate au fost f ok.

-restaurant Colonadelor in Constanta - in cazul in care vreti sa va plimbati putin va recomand localul.

Sper sa fiu de folos si distractie placuta!

Trimis de Ionutz M in 02.08.16 10:45:19
Validat / Publicat: 02.08.16 11:21:33

VIZUALIZĂRI: 5191 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ionutz M); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.08.16 11:21:18]

@Ionutz M: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 88&ridAnt=71301

In urma celor 7 zile petrecute in Mamaia

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[02.08.16 11:30:18]

Un prim vot de incurajare in speranta ca asa cum a scris si web-ul, vom mai citi impresii. Este util (sper) celor care ajung in Constanta-Mamaia sa aiba idee despre un loc bun de luat masa.

celeste
[02.08.16 12:27:41]

La terasa Motor nu ați fost?

Ionutz MAUTOR REVIEW
[02.08.16 12:57:58]

Nu, din pacate acolo nu am fost

celeste
[02.08.16 16:14:58]

Am fost 2 ani la rand la terasa Motor si chiar mi- a placut., ce-i drept pe la sfarsitul lunii cand am zis ca nu este balamuc, da de unde tot timpul era plin si am crezut ca o sa avem de asteptat pana ne ia comanda, dar, totul a fost ok.

Ionutz MAUTOR REVIEW
[03.08.16 14:17:07]

Inca mai este timp , iar daca nu, la anu

celeste, Ionutz M, mishu
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Mamaia?: