ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2016
4 AD. + 4 COPII -- v: 4, 4 , 9, 10

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit

All inclusive light light

Buna. Am 2 zile de cand m-am intors din Bulgaria. Mentionez ca am fost cazati la vile 4 adulti cu 4 copii.

Despre vila

Plusuri: 3 camere destul de mari. 3 bai, un living cu 2 paturi lipite, un pat simplu si o canapé, 3 terase (cea de la et 2 chiar f mare si cu o priveliste superba). Curatenie se facea zilnic

animatorii cel putin pentru copii au fost ok

Minusuri: baia de jos avea canalizarea infundata, dupa un dus 2 zile ramanea plina cu apa

Prosoapele si lenjeria s-a aschimbat o singura data. La plecare au vrut sa platim 7-8 prosoape si un cearsaf (pe care nu le-au schimbat de marti- tinand cont ca noi am plecat sambata) pe motiv ca sunt murdare de nisip si de ciocolata. Mentionez ca nu am mancat in vila. pana la urma, ca sa nu ne tiganim am platit 26 de euro pe 2 prosoape si pe cearsaf.

Lipsa frigider. Dupa 2 zile au adus un racitor- intrau 5-6 sticle de jumatate

Toate usile scartie, nu se inchid toate, cel putin aia din camera

PLAJA

Prima plaja 200-300 m de hotel – nu poti intra in apa, te duci doar ca sa stai pe sezlong. Plina de alge si pietre cat tine de mari

Plaja la care te tuce microbuzul e destul de ok. Minusuri: microbuzul te ia de la plaja la 13.45 si te calci in picioare in el

Plaja salbatica e super ok. Mentionez ca accesul este destul de greu _ 600-700 m de mers pe jos dupa care cobori 304 trepte (chiar nu glumesc) iar pt copii e cam mult

Plaja din obzor ok, 6-7 minute cu masina

Piscina de la hotel nu o recomand nimanui. Nu am vazut nicaieri atata clor pus in ea. Copii au refuzat dupa 5 minute sa mai intre.

Piscina dintre vile cu mai putin clor

Magazine : 3-4 km

Mancarea: all inclusive light light light

Nu s-a imbolnavit nimeni. Fructe: mere golden in fiecare zi. Pepene galben odata, pepene verde odata, prune si piesici de 2 ori

Minieclere di prajituri la pranz si seara, cornulete dimineata

Mic dejun: oua, carnati, sunca si salam oribile – cele mai ieftine de pe piata. iaurt, castraveti, rosii (mai lispseau din cand in cand), unt, gem, pateu

Pranzul si cina la fel, fara diferente : 2 feluri de ciorbe, mici si piftele necomestibili, cartofi prajiti – baza, orez non stop ce le ramanea la pranz il gaseai seara cu sos, paste fierte fara sos fara nimic, varza salata amara, carne de pui si de vita, slab tare tare la capitolul salate

Doar intre 16 si 17 cica puteai servi pizza (nu am gasit in nici una din zile) si niste miniprajituri

NU RECOMAND HOTELUL: MANCARE F SLAB CALITATIVA, HOTI AM INTELES CA ALTII AU PLATIT DIFERITE ALTE LUCRURI, F F DEPARTE DE PLAJA

Trimis de biancaramona in 01.08.16 12:53:02
Validat / Publicat: 01.08.16 13:35:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: albena, hotel vita park

VIZUALIZĂRI: 1860 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (biancaramona); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 plaja salbatica, 300 de trepte pana la ea + inca 600-700 m de mers pana la hotel
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[01.08.16 13:35:53]

@biancaramona: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

• Alte impresii din această RUBRICĂVemara Club Hotel (ex Calimera Beach) [Byala]:

• pagină generată în 0.042919158935547 sec