ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2016
JUL-2016

Sub orice critică
Sub orice critică

Evitati Terasa Dalia din Eforie Nord

Buna ziua, am vrut sa luam pranzul, intr-una din zilele de concediu la Terasa Dalia din Eforie Nord. Nu va lasati pacaliti de aspectul terasei pentru ca mancarea este groaznica si personalul de asemenea este impertinent.

Am luat 2 ciorbe de burta, o portie impartita in doua castroane pentru copii. Surpriza maxima!!! Ciorba era apa alba, fara nici un gust. Ceva de genul laturile de la vasele spalate. Bucatarul, chemat de sot, a spus ca ciorba este foarte buna. Ca la pretul asta ce vrem? Daca vrem o ciorba de burta sa mergem sa dam alaturi 22 lei pe una. Sotul meu, i-a explicat calm ca nu putem manca asemenea laturi, mai presus nu putem da copiilor asa ceva. Totodata, i-a spus ca pe eticheta scria ciorba de burta, nu apa alba, si chiar daca este pretul mai mic, acest lucru nu trebuie sa afecteze calitatea ciorbei. Pretul este mai mic pentru ca este un "impinge tava".

La 22 lei este restaurant, unde te serveste cineva, sunt alte conditii... Bucatarul o tinea una si buna ca ciorba n-are nimica. Avea si dreptate NU AVEA NIMICA: NICI GUST, NICI CONSISTENTA. ERA APA ALBA. In concluzie am plecat fara sa primim altceva in schimb, sau banii pe apa alba.

Va rog, prin acest intermediu sa evitati aceasta Terasa Dalia din Eforie Nord, daca vreti sa nu patiti ca noi! Sanatate tuturor!

Trimis de Avg81 in 01.08.16 09:22:13
Validat / Publicat: 01.08.16 10:17:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 3957 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Avg81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.08.16 10:05:48]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Eforie Nord?, EFORIE NORD/SUD" (deja existentă pe sait)

robge
[09.08.17 22:55:36]

Super jeg

Evitati total terasa Dalia situata in zona plajei Acapulco... Oribil, scârba mare a personalului.

Mancare execrabila, daca as avea o mare putere as da eu mancarea gratis turistilor, numai sa stiu ca s ar falimenta [...] de patroni...

Evitati, daca tineti la sanatatea... si la banii dvs.

Pagina ma obliga sa scriu mai multe caractere... asa ca:

NU MERGETI AICI.

SAU INCERCATI, IMPREUNA PUTEM DISTRUGE ACEST LOC DE PUNGASI.

Dezgust total

Mizerie

Niste oribili in adevaratul sens al cuvantului...

mihaip3000
[08.07.18 13:25:51]

Am fost de curand acolo - 05 iulie 2018. Se pare ca nu s-a schimbat nimic de acum doi ani, mancarea e ieftina, proasta si veche. In prima zi cand am ajuns in Eforie Nord mancarea a fost ceva mai acceptabila, la o distanta de doar doua zile, mancarea era veche, fada, nemancabila, refolosita de la alti turisti - posibil aceeasi care era cu doua zile mai devreme. Am luat un salau pane si un orez sarbesc cu legume, mamaligos de il puteai desprinde, rupe, taia cu greu de sine insusi, o chestie ca o guma de mestecat, iar pestele o dezamagire, fara gust si fara nimic bun in el, cu un pesmet intr-o proportie prea mare pentru dorinta mea de a manca ceva "crocant"... Daca vroiam ceva de genul imi luam niste sticksuri. N-am fost inspirat...

Am dorit la finalul testarii laturilor sa-l chem si eu pe bucatar sa-l felicit pentru singurul produs cu adevarat excelent cumparat in aceea zi de la Terasa Delia: o bere Ciuc la tap, dar am renuntat. Sunt sigur ca era prea ocupat ca sa se bucure de aprecierile mele.

Nici macar servetele nu ofereau angajatii Terasei, trebuia sa te intorci special la casa de marcat pentru asta. Cerandu-i patru servetele unei domnisoare acre de la casa de marcat care vindea si caserole cu 1 leu, fiind o angajata multitasking, mi-a dat de pe o rola de servete de bucatarie doar doua, socotind ca patru persoane isi pot imprumuta hartile daca au nevoie de ele, uscandu-le ulterior la soare, daca mai reveneau si in alte zile sau in alti ani, precum solutia inteligenta descoperita de scotienii privind hartia igienica ori poate au anticipat corect ca doar 50% din clienti sunt atat de prosti sa manance laturile lor, asa ca nu au nevoie de cat de jumatate din servetele. In ce ma priveste ultima idee a fost foarte corecta, berea cu care m-am hranit la pranz neobligandu-ma la achizitionarea de servetele suplimentare.

Din nefericire problema grava e ca locul era plin de turisti, cei mai multi cu copii, riscand sa isi distruga vacanta in aceasta cloaca. Sotia mea a capatat o toxiinfectie alimentara datorita mancarii din acest loc, crezand ca o ciorba de vacuta cumparata din acest loc si tinuta doua zile in frigider si apoi consumata are aceleasi proprietati culinare, sanatoase, ca o ciorba normala facuta de orice gospodina care stie sa gateasca.

Multumesc Terasa Dalia, multumesc Directiei de Sanatate Publica si OPC-ului care se pare ca nu i-au masuri contra acestui focar de boala intestinala (prietenii stiu de ce!).

Avg81, mihaip3000
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Eforie Nord?: